REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Pastarąjį dešimtmetį jaunų žmonių nerimas stipriai išaugo visame pasaulyje. Nuo pilnametystės jauni žmonės jaučia vis daugiau streso ir su juo susijusių simptomų, kurie laikui bėgant niekur nedingsta.

Pastarąjį dešimtmetį jaunų žmonių nerimas stipriai išaugo visame pasaulyje. Nuo pilnametystės jauni žmonės jaučia vis daugiau streso ir su juo susijusių simptomų, kurie laikui bėgant niekur nedingsta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Natūralu, kad kai kurie gyvenimo įvykiai gali sukelti trumpus nerimo epizodus. Jų metu padažnėja širdies ritmas, spazmuoja žarnynas, vargina viduriavimas, pykinimas, prakaitavimas, karščio pylimas, rankų tremoras. Tai natūrali organizmo reakcija į nepalankias aplinkybes ir tarsi pasiruošimas kautis. Esant gerai psichinei būklei, šie simptomai liaujasi kamuoti žmogų, kai tik streso faktorius sumažėja, pavyzdžiui, pasibaigus egzaminų sesijai.

REKLAMA

Streso šiais laikais jauniems žmonėms netrūksta. Tai baimės dėl ateities, pasaulio įvykių, finansinės būklės, darbų, meilės ir net socialinių tinklų įtaka. Dėl naujų technologijų jauni žmonės nebendrauja gyvai, atsiranda socialinis nerimas.

JAV tyrimuose stebimas rimtas ryšys tarp santuokinio statuso ir nerimo epizodų. Teigiama, kad niekada nesituokę individai labiau linkę būti psichologiškai pažeidžiamais. Padidintą riziką turi ir žmonės, kuriuos kamuoja problemos namuose, nepaleidžia neigiamos patirtys šeimoje. Neretai prie nerimo prisideda ir darbo krūviai, viršvalandžiai. Žmonės neišsimiega, negali atsiriboti nuo darbo problemų namie, o namie neapleidžia mintys apie darbą.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu ilgai vargina galvos skausmai, sutrikęs miegas, virškinimo sutrikimai, dažnas širdies plakimas, panikos atakos, pojūtis, kad nieko nekontroliuojate, gali būti, kad tai bėda, dėl kurios jau verta kreiptis į specialistus, pirmiausia į savo šeimos gydytoją. Žinoma, šie simptomai gali būti sukelti ir kitų patologijų, todėl gydytojas atlikęs tyrimus, surinkęs anamnezę, gali aiškiau įvardinti jus varginančią sveikatos problemą.

Gydymas priklauso nuo simptomų stiprumo ir dažnio. Kartais užtenka užsiimti mėgstama veikla, atsitraukti nuo minčių prie televizoriaus, knygos. Padeda ir meditacija, raminanti muzika, gilus kvėpavimas, pokalbis su artimu žmogumi ar specialistu. Kai kuriems palengvėja užrašius savo mintis ir išgyvenimus, pasimėgavus vonia, apsisiautus sunkiu pledu ar išgėrus šalto vandens.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu simptomai labai išreikšti, gali prireikti gydymo vaistais. Juos paskiria gydytojas specialistas. Tai įvairūs antidepresantai, neuroleptikai. Lengvesniais atvejais naudingi natūralus augaliniai vaistiniai preparatai, kurie yra skirti nerimui malšinti ir miegui palengvinti.  Deja, dažna tokių preparatų problema - nepatogus  vartojimas, todėl aktyviam žmogui gali būti iššūkis laikytis nurodytų vartojimo instrukcijų. Lietuvos prekyboje neseniai atsirado Lavandula angustifolia Miller (levandų) eterinio aliejaus minkštosios kapsulės, kurios vartojamos po vieną kapsulę vieną kartą per parą, todėl naudojimas yra itin lengvas. Žinoma, svarbu nepamiršti, kad dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Ilgainiui negydomas nerimas gali sukelti virškinimo, lytinės funkcijos bėdų, asmenybės pasikeitimus, širdies veiklos sutrikimus. Nerimas – tai tylus žudikas, nes mes nebepastebime šiame beprotiškai lekiančiame pasaulyje, kad vis dažniau kamuoja baimės ir neapibrėžtumas, mažiau bendraujame su mylimais žmonėmis ir vis daugiau laiko praleidžiame darbe ir socialiniuose tinkluose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų