REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2021–ųjų birželio supermėnulis, vadinamas braškiniu supermėnuliu, ne vienam sutrikdė miegą – štai keletas patarimų, kaip tokiomis naktimis gerai išsimiegoti.

2021–ųjų birželio supermėnulis, vadinamas braškiniu supermėnuliu, ne vienam sutrikdė miegą – štai keletas patarimų, kaip tokiomis naktimis gerai išsimiegoti.

REKLAMA

Paskutinis šių metų supermėnulis danguje nušvito birželio 24 dieną ir miegą sutrikdė ne vienam. Ši pilnatis vadinama braškiniu supermėnuliu – ji tikrai buvo labai graži. Dėl žemo mėnulio kelio danguje mėnulis įgavo oranžinį atspalvį, bet šis fenomenas galėjo paveikti ir miego režimą.

Internetinės užuolaidų parduotuvės „247 Blinds“ atliktas tyrimas parodė, kad 43% „Z“ kartos atstovų (nuo 16 iki 24 metų) yra įsitikinę, kad pilnatis sutrikdo miegą. Kalbėdama apie mėnulio poveikį miegui, psichologė ir miego ekspertė iš „Trouble Sleeping“ dr. Lindsay Browning sakė: „Tyrimai dažniausiai rodo, kad esant pilnačiai neišsimiegame taip gerai arba taip ilgai, kaip norėtume. Mokslininkai teigia, kad ryški mėnulio šviesa gali sutrikdyti melatonino gamybą, todėl miegoti būna sunkiau.“

Štai keletas ekspertų patarimų apie tai, kaip miegoti, kai už lango pilnatis, rašoma dailystar.co.uk.

Pašalinkite šviesos šaltinius

Kad naktį gerai išsimiegotumėte, patariame miegoti kuo tamsesniame kambaryje. Jasonas Peterkinas, „247 Blinds“ direktorius, sako:

REKLAMA
REKLAMA

„Tamsios užuolaidos yra labai gera pagalba, jei norite naktį išsimiegoti idealiai. Storas audinys ne tik padės sureguliuoti kambario temperatūrą, bet ir leis ramiai miegoti šviesesniais vakarais.

REKLAMA

Sumažinkite kambario temperatūrą

Pasak elektrinio šildymo inovatorių „Rointe“, 18,5 laipsnio Celsijaus yra ideali miegamojo temperatūra komfortiškam nakties miegui. Jei šiltesniais vakarais sunku užmigti, galbūt kelios valandos prieš einant miegoti atidarykite langus kituose kambariuose, palikite praviras kambarių duris. Taip namuose geriau cirkuliuos oras.

Užgesinkite aplinkos šviesas

Ryški šviesa, sklindanti iš telefonų ir planšečių, gali sutrikdyti melatonino gamybą, todėl svarbu prieš einant miegoti prigesinti visas šviesas.

Dr. Lindsay Browning sako: „Jei šviečia pilnatis, savo elektroniniuose įrenginiuose įsijunkite nakties režimą, kad jų skleidžiamos mėlynosios šviesos dažnis būtų žemesnis – mėlynoji šviesa sutrikdo melatonino gamyba, o tai trukdo miegoti.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasirūpinkite tinkama patalyne

Medvilninė patalynė leidžia geriau miegoti, todėl pasirūpinkite, kad jūsų naudojama patalynė būtų iš medvilnės.

Lucy Ackroyd, dizaino vadovė iš „Christy“, sako: „Medvilnė pasižymi unikaliomis natūraliomis savybėmis, kurių dėka yra labai pralaidi orui. Ji taip pat sugeria drėgmę, todėl ji lovoje nesikaups ir šiltomis naktimis miegosite daug geriau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų