REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
26
Nemiga (nuotr. 123rf.com)
26

Senai žinoma, jog norint turėti produktyvią, energijos kupiną ir darbingą dieną, miegas yra itin svarbus. Pastarojo kokybė priklauso nuo cirkadinio ritmo, kuris dažnai išmušamas iš vėžių po pietų išgėrus kavos puodelį, prieš miegą nusprendus suvalgyti ką nors aštraus ar į lovą sukvietus visus namų augintinius.

Jei miegas jums yra labai svarbus, o pastaruoju metu vis dažniau kankina nemiga ar niekaip negalite atrasti patogios miego pozos, galbūt dėl to kalti šie veiksniai.

1. Miegoti einate ne tuo pačiu metu

Vieną naktį į lovą gulatės 2 val. nakties, o kitą vakarą akis užmerkiate 20.30 val. vakaro? Šis įprotis yra labai blogas, kadangi taip trikdote savo cirkadinį ritmą, dėl ko vėliau jūs jaučiatės išsekę, negalite susikaupti. Be to, kai po ilgo vartymosi nuo šono ant šono jūs vis tiek negalite sudėti bluosto, supykstate tiek ant savęs, tiek ant viso pasaulio. Tai taip pat nėra labai gerai.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Atlikus tyrimus paaiškėjo, jog net mažiausi reguliaraus miego laiko pokyčiai gali padidinti medžiagų apykaitos sutrikimų, tokių kaip diabetas ar širdies ligos, riziką.

REKLAMA
REKLAMA

Net jei naktį prieš tai jūs miegojote nepakankamai, į lovą stenkitės atsigulti ne vėliau, nei 30 minučių po įprasto jūsų laiko.

2. Užkandžiaujate netinkamai

Viena iš priežasčių, kodėl negalite užmigti yra ta, jog į lovą atsigulėte alkani arba prieš tai prisikimšote pilną pilvą užkandžių. Jei prieš miegą suvartojote labai daug baltymų, pastarieji jums neleidžia sumerkti akių.

REKLAMA

Jei norite pasmaguriauti užkandžiu, rinkitės lengvai virškinamus produktus, pavyzdžiui, sausus pusryčių dribsnius. Idealaus užkandžio prieš miegą energinė vertė turėtų būti maždaug 250 kcal, jo sudėtyje turėtų būti 80% angliavandenių ir tik 20% baltymų. Mieguistumą sukels aitrios vyšnios, kiviai, kuriuose gausu miego ciklą reguliuojančio serotonino.

3. Vartojate energijos suteikiančius vitaminus

Vitaminas B gerina miego kokybę, tačiau jo nereikėtų vartoti prieš pat miegą, kadangi iš pradžių jis suteikia energijos. Taip pat veikia ir vitaminas D, todėl abu šiuos papildus vartokite tik ryte.

REKLAMA
REKLAMA

Nervų sistemą stimuliuoja ir kiti vaistai, todėl būtinai paskaityti vartojimo instrukciją ir, jei liepta, nevartokite energijos suteikiančių papildų prieš miegą.

4. Miegamajame per šilta

Žiemą visi mėgsta susisukti į kelias šiltas antklodes, tačiau to vengti reikėtų ruošiantis nakties miegui, kadangi vėsesnė aplinka ir tokia pati kūno temperatūra padeda greičiau užmigti ir nenubusti vidury nakties. Idealiausia miegamojo kambario temperatūra turėtų būti 20-22 laipsniai Celsijaus.

5. Esate prilipę prie išmaniųjų prietaisų ekranų

Mėlyna šviesa, kurią skleidžia kompiuterio ar mobilaus telefono ekranas, turi tokią pat prastą reputaciją, kaip ir cukrus. Taip, tai tiesa. Sklindanti šviesa slopina melatonino, svarbaus miego hormono, gamybą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip to išvengti? Jei prieš sumerkiant akis perskaitote vieną elektroninį laišką, nieko blogo nenutiks, tačiau jei bent 30 minučių prie veido priglaudus telefoną naršėte internete, tai gali būti priežastimi, kodėl jūs visą naktį negalėjote ramiai miegoti. Jūsų smegenys, vietoje to, kad atsipalaiduotų, įsitempia, todėl jūs negalite tinkamai pailsėti.

6. Sportuojate vėlai vakare

Jei užsiimate sportu, priklausote vienai iš šių dviejų žmonių grupių – tiems, kurie sportuoja ryte, arba tiems, kurie tai daro vakare. Jei po ant bėgtakio praleisto pusvalandžio jaučiatės lyg naujai gimę, jūsų organizmą užplūdo naujas energijos pliūpsnis, geriausia sportu užsiimti būtų ryte. Na, o jei po treniruotės jūs jaučiatės pavargę, sportu užsiimkite ne vėliau nei iki miego likus 3 valandoms.

REKLAMA

7. Jūsų miegamajame per daug tylu

Kai tylu, pagerėja klausa, todėl greičiau užmigsite tik tada, jei kambaryje bus šiek tiek triukšmo. Ta nereiškia, jog miegamajame reikėtų palikti įjungtą radijo imtuvą, tačiau nepakenktų gatvėje girdimi pravažiuojantys automobiliai arba kambaryje esančio laikrodžio tiksėjimas, kadangi pastarieji garsai yra pastovūs, jie nėra tokie triukšmingi, kad neleistų atsipalaiduoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų