REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių rajono gyventojai vis dar nežino, ar nuo rugsėjo pirmosios jų vaikai galės lankyti Šiaulių miesto neformaliojo švietimo įstaigas – sporto, dailės, muzikos ir kitas mokyklas, nors Šiaulių apygardos administracinis teismas nusprendė, kad miesto valdžios sprendimas nepriimti rajonų vaikų į Šiaulių neformaliojo ugdymo įstaigas yra diskriminuojantis. Šį Administracinio teismo sprendimą Šiaulių miesto savivaldybė apskundė Vyriausiajam administraciniam teismui, o laukdama jo sprendimo, tobulina neformaliojo vaikų švietimo mokyklų ugdymo dalies finansavimo modelį.

REKLAMA
REKLAMA

Pešasi savivaldybės – kenčia vaikai

Iki 2012 metų rugsėjo 90 procentų sumos už Šiaulių miesto neformalaus švietimo mokyklose besimokančius rajono vaikus, kaip už mieste gyvenančius vaikus, buvo mokama iš miesto biudžeto, o 10 procentų sumokėdavo vaikų tėvai. Šiaulių miesto tarybai nusprendus, kad Šiaulių rajono savivaldybė turėtų tuos 90 procentų mokėti už rajone gyvenančius, bet mieste neformaliojo švietimo įstaigas lankančius vaikus, o rajono Savivaldybei atsisakius tai daryti, šiais mokslo metais sporto, dailės, muzikos ir kitose įstaigose akivaizdžiai sumažėjo moksleivių skaičius. Dėl to kažkiek sumažėjo ir neformaliojo ugdymo įstaigose dirbančių pedagogų darbo krūviai, ir svarbiausiai – nemenka dalis vaikų iš Šiaulių ir kitų rajonų liko neužimti. Tad Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje kreipėsi į Šiaulių apygardos administracinį teismą, kad būtų išaiškinta, ar teisėtas Šiaulių miesto tarybos sprendimas nepriimti vaikų į neformaliojo ugdymo įstaigas ir ar miesto Taryba teisėtai nustatė šios paslaugos kainą. Šiaulių apygardos administracinio teismo išvada buvo vienareikšmė – sprendimai nepriimti kitų rajonų vaikų į Šiaulių miesto neformaliojo ugdymo įstaigas yra diskriminuojantys ir neužtikrinantys lygių galimybių, nes vaikų gyvenamoji vieta nėra priežastis diferencijuoti mokestį. Apygardos teismo sprendimą Šiaulių miesto savivaldybė apskundė Vyriausiajam administraciniam teismui ir, kaip nuspręs šis teismas – paliks galioti apygardos teismo sprendimą ar ne, paaiškės tik per šešis mėnesius – iki vasaros vidurio.

REKLAMA

Kainą ruošiamasi išskaidyti

O kol kas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta darbo grupė, kuri iki liepos 1-osios turi parengti siūlymų dėl neformaliojo vaikų švietimo mokyklų ugdymo dalies finansavimo modelio tobulinimo. Darbo grupėje – Švietimo, Kūno kultūros ir sporto, Kultūros bei Finansų skyrių darbuotojai, o jiems vadovauja Viktoras Strups, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. V. Strups teigia, kad darbo grupės tikslas – išskaidyti vieno vaiko ugdymo Šiaulių miesto neformaliojo ugdymo įstaigose mėnesio kainą, kuri 2012 metų birželio 28 dienos miesto Tarybos sprendimu svyravo nuo 130 iki 550 litų, į sudedamąsias dalis: aplinką (pastatų išlaikymas, aptarnaujantis personalas ir t. t.), administravimą ir tiesioginę paslaugą. Taigi bus skaičiuojama tik pastaroji – kiek kiekvienoje neformaliojo švietimo mokykloje kainuoja vieno vaiko ugdymas pagal kiekvieną programą. „Mes norime padaryti modelį, kad žinotume, kokia visa vieno vaiko ugdymo kaina ir kokią jos dalį kita savivaldybė turėtų kompensuoti“, – sakė V. Strups. Vadinasi, vienaip ar kitaip vėl ruošiamasi grįžti prie kitų savivaldybių gyventojams Šiaulių miesto savivaldybės įstaigose teikiamų neformaliojo ugdymo paslaugų vieno mėnesio kainos nustatymo.  

Romualda URBONAVIČIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų