REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiojoje Britanijoje atlikta pirmoji operacija, kurios metu moteriai buvo persodinta gimda. Donore tapo moters sesuo.

Didžiojoje Britanijoje atlikta pirmoji operacija, kurios metu moteriai buvo persodinta gimda. Donore tapo moters sesuo.

REKLAMA

Kaip skelbia šalies spauda, pirmoji tokia operacija buvo atlikta Oxforde. Recipiente tapo 34 metų moteris, kuriai buvo persodinta jos 40-metės sesers gimda. Abi moters pageidavo likti nežinomos.

Gydytojai teigia, kad abi moterys po operacijos atsigavo gerai, o jaunesnioji sesuo šį rudenį planuoja atlikti dirbtinį apvaisinimą panaudojant jos ir vyro saugomus embrionus.

Operacija buvo atlikta vasarį viena šalia kitose esančiose operacinėse „Churchill Hospital“ ligoninėje Oxforde. Maždaug 17 valandų trukusioje operacijoje dalyvavo apie 20 žmonių komanda.

Chirurgas ginekologas profesorius Richardas Smithas vadovavo organo paėmimo komandai. Jis operaciją pavadino „didžiule sėkme“.

REKLAMA
REKLAMA

Transplantologė Isabel Quiroga, vadovavusi gimdą implantavusiai komandai, sakė, kad gimdą gavusi moteris yra labai laiminga. „Ji buvo absoliučiai pakylėta, labai laiminga ir tikisi, kad galės susilaukti ne vieno, o dviejų kūdikių. Jos gimda puikiai funkcionuoja ir mes labai atidžiai stebime jos pažangą“, – sakė ji.

REKLAMA

Praėjus dviem savaitėms po operacijos moteriai prasidėjo pirmosios mėnesinės. Kaip ir kiti pacientai, kuriems yra persodinti organai, ji turi vartoti imunosupresantų, kad išvengtų audinių atmetimo. Šie vaistai kelia tam tikrą ilgalaikę riziką sveikatai, todėl gimda bus pašalinta ne vėliau kaip po dviejų nėštumų.

Moteriai buvo diagnozuota reta būklė – 1 tipo Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser sindromas, kai moteris gimsta be gimdos arba ji nepakankamai išsivysčiusi, tačiau kiaušidės funkcionuoja. Prieš operaciją ji kartu su vyru gydėsi nevaisingumą, ir jie turi aštuonis saugomus embrionus.

REKLAMA
REKLAMA

Moters sesuo jau turėjo du vaikus ir daugiau gimdyti neketino. Abi seserys gyvena Anglijoje.

Skelbiama, kad NHS išlaidas, kurios vertinamos siekia 25 tūkst. svarų sterlingų, apmokėjo labdaros organizacija „Womb Transplant UK“. Daugiau nei 30 darbuotojų, dirbusių tą dieną, savo laiką skyrė nemokamai.

Prof. R. Smithas, kuris yra „Womb Transplant UK“ pirmininkas, sakė, kad komandai leista atlikti iš viso 15 transplantacijų – penkias su gyvomis donorėmis ir 10 su donorėmis, kurių smegenys yra mirusios. Tačiau visoms procedūroms apmokėti reikės dar 300 tūkst. svarų sterlingų.

Verta paminėti, kad viena moteris Švedijoje 2014 m. tapo pirmąja moterimi, kuriai buvo persodinta gimda ir kuri susilaukė kūdikio. Jai gimdą padovanojo šešiasdešimtmetė draugė. Nuo to laiko visame pasaulyje atlikta 100 gimdos persodinimo operacijų ir gimė apie 50 kūdikių, daugiausia JAV ir Švedijoje, taip pat Turkijoje, Indijoje, Brazilijoje, Kinijoje, Čekijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų