• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pradėjo rinkti duomenis iš įmonių, kokią kainą jos mokėjo už superkamą pieną per liepos mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Šie duomenys bus analizuojami, ministerijos departamento specialistai patikrins, kaip įmonės liepos mėnesį laikėsi nustatytos pieno supirkimo tvarkos, pagal kurią įmonės turėjo pieno gamintojams mokėti ne mažesnes kainas, negu buvo mokėta pagal pieno rūšis 2002 metais tais pačiais mėnesiais.

REKLAMA

Pieno supirkimo kainų palaikymui birželio-gruodžio mėnesiais Vyriausybė skyrė 56 mln. litų, o žemės ūkio ministras Jeronimas Kraujelis patvirtino pieno supirkimo kainoms palaikyti teikimo pieno perdirbimo įmonėms taisykles. Jose numatyta, kad paramą gaus tos įmonės, kurios pieno gamintojams mokės ne mažesnes kainas, negu mokėta pagal pieno rūšis 2002 metais tais pačiais mėnesiais.

Pagal nustatytą tvarką įmonės, kad gautų paramą, iki mėnesio 8 dienos turi pateikti Žemės ūkio ministerijai paraišką dėl paramos lėšų poreikio už tam tikrą mėnesį bei kitas reikalingas pažymas. Jeigu iki kiekvieno mėnesio 10 dienos Žemės ūkio ministerija gautų pirkimo-pardavimo dokumentais pagrįstų pieno gamintojų nusiskundimų, kad įmonė pirko pieną mažesnėmis kainomis nei praėjusiais metais ar atsisakė priimti tinkamos kokybės pieną, tada įmonei parama nebūtų skirta.

REKLAMA
REKLAMA

ŽŪM Žemės ūkio ir maisto departamento direktorius Rimantas Krasuckis sakė, kad birželio mėnesį tokių pieno gamintojų nusiskundimų nebuvo gauta. Lėšos, reikalingos išmokėti pieno gamintojams, buvo pervestos 12 įmonių: AB "Modest", UAB "Marijampolės pieno konservai", AB "Pieno žvaigždės" įmonių grupė, AB "Panevėžio pienas", AB "Rokiškio sūris" įmonių grupė, UAB "Vilkyškių pieninė", AB "Žemaitijos pienas" įmonių grupė, AB "Kelmės pieninė", Bariūnų žemės ūkio bendrovė, UAB "Pakalniškių pieninė", ŽŪB "Šaltekšnis" bei R. Bertašiaus įmonei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl valstybės paramos birželio mėnesį vidutinė pieno supirkimo kaina buvo 402,4 Lt už toną, o tai yra net 78 Lt už toną - 24 proc. - didesnė nei gegužės mėnesį ir 6,2 Lt už toną (1,5 proc.) didesnė nei praėjusių metų birželį, todėl pieno perdirbimo įmonėms buvo pervesta 10,6 mln. litų, kuriuos jos išmokėjo pieno gamintojams.

Tačiau ministerija gauna signalų, kai kurie supirkėjai siūlo labai mažą pieno supirkimo kainą - 25 centus už litrą aukščiausios rūšies pieno. Todėl ŽŪM prašo pieno gamintojų patiems įvertinti tokius pasiūlymus - tiekti joms pieną ar ne.

Taip pat patariama atkreipti dėmesį į tai, kad įmonės gali mokėti už pieną ne mažesnę kaip 2002 metų atitinkamo laikotarpio kainą ir už tai gauti paramos lėšas - tokiu būdu jos užsitikrins savo veiklos perspektyvą ir nepraras pieno tiekėjų.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų