REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Lietuvą atskraidinus lietuvių kariams padėjusius vertėjus dabar jais pasirūpinti turės valstybė. Pabėgėliai galės gauti kelias išmokas, jiems bus padedama integruotis ir bus sukuriamos būtinosios gyvenimo sąlygos, teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 

Į Lietuvą atskraidinus lietuvių kariams padėjusius vertėjus dabar jais pasirūpinti turės valstybė. Pabėgėliai galės gauti kelias išmokas, jiems bus padedama integruotis ir bus sukuriamos būtinosios gyvenimo sąlygos, teigė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 

REKLAMA

Ministrė naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atskleidė, kiek siekia išmokos, ir paaiškino, kokios tiksliai paslaugos ir pagalba jiems bus suteikta.

Ministre, tai nėra nelegalūs migrantai, tai – pabėgėliai, žmonės, kurie padėjo mūsų kariškiams Afganistane. Kaip bus jais pasirūpinta, kokios priemonės bus taikomos?

Kol jie kreipsis dėl statuso, jie gaus aprūpinimą maistu, pastogę – tą, ką ir dabar turi. Jie patogiai įsikūrę Raseiniuose. Po to, kai jų statuso klausimas bus išspręstas, jie turės teisę gauti išmoką. 

REKLAMA
REKLAMA

Išmoka priklausys nuo šeimoje esančių asmenų skaičiaus. Ji gali būti nuo 230 iki 700 eurų, priklauso nuo to, kiek šeimoje yra asmenų. Taip pat jie turės galimybę gauti visas kitas socialines paslaugas, kurios priklauso. Jie galės daryti ir pasirinkimus – ar jie nori likti Lietuvoje, ar nori kažkur išvykti.  

REKLAMA

Kitą savaitę į Raseinius jau vyksta Užimtumo tarnybos specialistai, nes reikia įvertinti, kokie tai yra žmonės, kokius jie turi įgūdžius, kokiomis kalbomis kalba. Galima bus pasiūlyti ir profesinio persikvalifikavimo pagalbą.

Lengvinanti aplinkybė yra tai, kad tie žmonės yra vertėjai, tai dauguma jų kalbės bent jau angliškai. Galbūt ir šeimos nariai turės galimybę kalbėti ir kažkokia užsienio kalba, kuria čia susikalbėti yra paprasčiau. 

Džiaugiuosi, kad atsiranda socialinių partnerių, kurie šioje situacijoje nori padėti tiems žmonėms. Į mus jau kreipėsi socialiai atsakingi darbdaviai, kurie teigė, kad turi gamyklas ir, jei tie žmonės turėtų įgūdžius, kurie būtų pritaikomi, tai jie patys ir apmokytų, ir priimtų kuo greičiau į darbo rinką. 

REKLAMA
REKLAMA

<...> Bet, be abejo, pasirinkimus tie žmonės darys patys. Tai tikrai nereiškia, kad visi tie žmonės liks Raseiniuose. Paprastai valstybės patirtis rodo, kad migrantai, kurie yra integruojami pasirenka didžiuosius miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėdą arba aplink esančius rajonus. Dalis jų gali pasirinkti išvykti į kitas šalis. 

Jei jie pasirinktų didmiesčius, jiems būtų skiriami socialiniai būstai? 

Ne, kadangi jie gaus išmokas, tai tų išmokų rėmuose jie galės rūpintis savo būstu ar jo nuoma. Taip pat jie gali gauti vienkartinę išmoką įsikūrimui, kuri siekia nuo 500 iki 1000 eurų, o toliau reikia integruotis į darbo rinką, užsidirbti ir rūpintis savo gerbūviu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O ar išmokos yra terminuotos?

Mes kalbame apie pusę metų ir metus, bet tie žmonės gauna ir palydėjimą, jie gauna ir konsultacijas, kurios jiems bus suteiktos. Taip pat jie turės apsispręsti, ar jie lieka Lietuvoje, nes išmokos jiems priklausytų tada, jei Lietuvoje jie deklaruotų gyvenamą vietą ir pasirinktų čia toliau integruotis.

Daugelis dalykų priklausys ir nuo tų žmonių apsisprendimo, koks jis bus, ir mes viską matysime artimiausiu metu.

Ar aš teisingai suprantu, kad jie turi teisę laisvai judėti po visą Europos Sąjungą?

Jeigu jie gaus statusą, tada jie galės pasirinkti, kur jie nori gyventi Europos Sąjungoje. 

Visą pokalbį galite pamatyti laidoje, esančioje straipsnio pradžioje

Tu sterva iš savo kišenės juos ir šerk gudri kad viskas iš mūsu kišenės
Tegul vyksta į kitas ES šalis, mums jų nereikia.
Tas šlykštynes iš Lietuvos kartu su mūsų šudinais.generolais
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų