REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda kandidatę į teisingumo ministres Eveliną Dobrovolską laiko drąsia, ryžtinga ir pasirengusia įgyvendinti teisingumo sistemoje būtinus pokyčius. Tačiau prezidentui kyla klausimas, ar permainoms užtikrinti jai užteks patirties ir autoriteto teisininkų bendruomenėje.

Prezidentas Gitanas Nausėda kandidatę į teisingumo ministres Eveliną Dobrovolską laiko drąsia, ryžtinga ir pasirengusia įgyvendinti teisingumo sistemoje būtinus pokyčius. Tačiau prezidentui kyla klausimas, ar permainoms užtikrinti jai užteks patirties ir autoriteto teisininkų bendruomenėje.

REKLAMA

G. Nausėda ketvirtadienį susitiko su kandidate į teisingumo ministrus, Laisvės partijos deleguota E. Dobrovolska. Tai jau ketvirtasis prezidento susitikimas su kandidatais į ministrus.

„Prezidento vertinimu, kandidatė yra labai drąsi, ryžtinga, pasirengusi įgyvendinti tuos pokyčius, kurie yra svarbūs Teisingumo ministerijoje. Pagrindinis klausimas, ar ji turėtų pakankamai patirties įgyvendinti šiuos pokyčius ir pakankamą autoritetą teisininkų bendruomenėje“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo prezidento patarėjas Antanas Bubnelis.

Jo teigimu, G. Nausėda teisingumo ministrui kelia lūkestį dėl aukštesnės teisėkūros kokybės ir didesnės Teisingumo ministerijos lyderystės šioje srityje.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo kalbama apie teisės aktų poveikio vertinimą, didesnį visuomenės įsitraukimą teisėkūroje. Taip pat daug dėmesio skirta efektyvesnei bausmių vykdymo sistemai, jos peržiūrą, resocializacijos ir probacijos klausimams. Visi šie dalykai lemtų didesnį visuomenės pasitikėjimą teismų sistema“, – sakė A. Bubnelis.

REKLAMA

Svarbiausi planuojami darbai

Pati E. Dobrovolska po susitikimo sakė, kad pokalbis su prezidentu buvo dalykiškas, jiedu aptarė kandidatės viziją ir planuojamus darbus.

„Kaip prezidentas pokalbio pabaigoje įvertino mūsų susitikimą, tai buvo vienas įdomiausių susitikimų prezidentui, kas labai asmeniškai džiugina“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė E. Dobrovolska.

Kaip ir prezidentas, E. Dobrovolska akcentuoja, kad vienas pagrindinių tikslų teisingumo ministrui bus kokybiškos teisėkūros užtikrinimas.

„Mes turime kalbėti apie atsigręžimą į Teisėkūros pagrindų įstatymą ir ne formaliai vykdyti, o iš tikrųjų vykdyti numatytą konsultavimąsi su visuomene. Mes turime kalbėti ir vykdyti teisinio poveikio vertinimą ne tik planuojamų ir rengiamų teisės aktų, bet ir tų, kurie egzistuoja“, – vardijo E. Dobrovolska.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pokalbyje aptartas įkalinimo įstaigų ir bausmę atlikusių asmenų resocializacijos klausimas.

„Mes turėtume labai atidžiai analizuoti Baudžiamąjį kodeksą, kurio peržiūra ir įvertinimas leistų ne tik sumažinti kalinių skaičių, bet ir suderinti vertybes ir skiriamas bausmes, taip pat įgyvendinti teisės viršenybės principą“, – sakė kandidatė.

Komandos nariai kol kas paslaptyje

E. Dobrovolska teigia, kad jos teisinių žinių spragas ir autoriteto trūkumą užkamšyti padės gera komanda, kurios dalį ji jau yra suplanavusi. Nors prezidentui ji įvardino dalį planuojamos komandos narių, žiniasklaidai jų atskleisti kandidatė sakė dar negalinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalbėjau ne tik apie darbus, bet ir formuojamą komandą, kurios didžiąją dalį jau turiu. Prezidentui pristačiau tiek konkrečias pavardes, tiek matomą pasiskirstymą ir kokiu būdu tie žmonės atlieptų autoriteto, lyderystės poreikius ir specifinių žinių turėjimą“, – sakė E. Dobrovolska.

Ji patvirtino komandą formuojanti pati ir nesulaukusi prezidentūros siūlymų dėl galimų komandos narių. Taip pat, anot E. Dobrovolskos, prezidentas į pretendentus dirbti komandoje nereagavo neigiamai.

„Nesulaukiau neigiamos reakcijos. Akivaizdu, kad prezidentui dalis pavardžių žinoma, dalis galbūt mažiau“, – pridūrė E. Dobrovolska.

Kritika dėl tatuiruočių ir išsilavinimo

E. Dobrovolskos kandidatūra viešojoje erdvėje susilaukė kritikos pirmiausiai dėl to, kad moteris turi ne vieną atvirai matomą tatuiruotę, o galiausiai ir dėl jos išsilavinimo. E. Dobrovolska Mykolo Romerio universitete įgijo tik teisės bakalauro, bet ne magistro laipsnį. Be to, ji neišlaikė advokato egzamino.

REKLAMA

Antradienį Seimas pritarė skirti Ingridą Šimonytę ministre pirmininke. Prezidentas G. Nausėda pradėjo susitikimų seriją su visais kandidatais į ministrus.

Trečiadienį jis susitiko su kandidate į socialinės apsaugos ir darbo ministres Monika Navickiene, kandidatu į susisiekimo ministrus Kasparu Adomaičiu bei kandidatu į kultūros ministrus Simonu Kairiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų