REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda, vertindamas, kaip valstybės institucijoms ir sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai pavyksta dorotis su koronaviruso protrūkiu Lietuvoje, sako matantis dalies asmenų kompetencijos trūkumą, tačiau gina A. Verygą ir nepritaria Seimo opozicijos ir dalies medikų siūlymui jį nušalinti nuo Ekstremalios situacijos operacijų vadovo pareigų.

Prezidentas Gitanas Nausėda, vertindamas, kaip valstybės institucijoms ir sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai pavyksta dorotis su koronaviruso protrūkiu Lietuvoje, sako matantis dalies asmenų kompetencijos trūkumą, tačiau gina A. Verygą ir nepritaria Seimo opozicijos ir dalies medikų siūlymui jį nušalinti nuo Ekstremalios situacijos operacijų vadovo pareigų.

REKLAMA

„Šiuo metu mes turime dvi pagrindines bėdas. Pirma, aiškiai stokojama kompetencijų Ekstremalių situacijų valdymo centre. Kompetencijų, susijusių su vadybinių įgūdžių trūkumu. Aišku, pirmiausiai galvoju apie užstrigusį medicininių priemonių užsakymą, kuris sukėlė didžiulę įtampą ne tik visuomenėje, bet ir medikų bendruomenėje. 

Štai kodėl mes neturėjome suplanuoto proceso, aiškaus plano, ką ir už kiek perkame, per kiek tos prekės bus pristatytos. Įtraukiau prezidentūros darbuotojus į reagentų ir kitų medicinos priemonių paieškų procesą. Mes net ir bendroje Europos Sąjungos platformoje nesame pateikę prašymo įsigyti priemones, susijusias su reagentais“, – spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

Jo manymu, šiuo metu reikia stiprinti kompetencijas medicininių apsaugos priemonių įsigijimo srityje.

Vis dėlto, vertindamas sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos darbą, G. Nausėda sakė, kad jis elgėsi pakankamai kompetentingai, ir bent kol kas atmetė galimybę jį pakeisti.

REKLAMA

„Ponas Veryga, kaip medikas, negalėčiau neigti, kad pirmosiomis koronaviruso proveržio savaitėmis elgėsi adekvačiai ir pakankamai kompetentingai. Skamba pasiūlymai viduryje upės pakeisti Ekstremaliųjų situacijų centro vadovą (A. Verygą – aut. past.) į kitą asmenį, siejant jį su karinę patirtį turinčiu žmogumi. Noriu priminti, kad ir nepaprastosios padėties sąlygomis neišėję į atsargą karininkai negali tarnauti civilinėms institucijoms, nes tai yra nekonstituciška“, – pastebėjo G. Nausėda.

Prezidentas taip pat akcentavo, kad nustatytos karantino sąlygos buvo per švelnios ir, jo manymu, derėjo karantino nepaisymą susieti su griežta atsakomybe.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai negalime sekti žmonių. Bet, savaime suprantama, kad mes negalime gyventi tokio laisvo karantino sąlygomis, kokį turėjome pastaruoju metu. Būtinas privalomas karantinavimas. Pasisakau, kad Lietuvos piliečiai turi teisę grįžti į savo tėvynę, bet jie negali elgtis neatsakingai. Lygiai taip pat, kaip negali neatsakingai elgtis piliečiai, kurie visą laiką gyveno Lietuvoje. <...> Jeigu sąlygų nesilaikoma, turi būti imamasi atitinkamų priemonių“, – sakė prezidentas.

Vis dėlto jis sako nematantis prasmės įvesti nepaprastąją padėtį šalyje.

„Tos priemonės, kurios šiuo metu yra panaudotos, manau, jas tikrai galima sėkmingai taikyti. Kol kas būtinybės įvesti nepaprastąją padėtį nematau“, – kalbėjo G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat G. Nausėda ramina gyventojus ir sako nematantis priežasčių augti maisto produktų kainoms, jei bus išspręsti trikdžiai tiekimo grandinėje.

„Šiandien mes turime visas prielaidas užtikrinti, kad kainos neaugtų. Tam reikia sutvarkyti tiekimo grandines, kad nebūtų 60 km vilkikų eilės prie pasienio. Nėra jokių esminių fundamentalių priežasčių maisto produktų kainoms staiga didėti“, – sakė prezidentas.

Prezidentas netrukus ketina kalbėtis su Pietų Korėjos prezidentu, prašydamas pagalbos ir patarimų, kaip susidoroti su koronaviruso protrūkiu šalyje.

Ketina pratęsi karantiną

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį teigė, kad planuojama pratęsi ir griežtinti dviem savaitėms dėl koronaviruso Lietuvoje įvestą karantiną. Taip pat bus oficialiai įtvirtintas privalomas karantinas iš užsienio grįžtantiems asmenims.

REKLAMA

Vyriausybė pirmadienį rinkosi į posėdį ir pasitarimą, kur aptarė klausimus, susijusius su šalyje įvesta ekstremalia situacija. Netrukus po posėdžio premjeras Saulius Skvernelis paskelbė, kad karantiną privaloma pratęsti ir griežtinti jo sąlygas.

„Pirma – planuojama jį pratęsti. Matyt, daug diskusijų dėl to nekils, situacija aiškiai diktuoja, jog toks sprendimas būtinas. Už tai pasisako ir mūsų medikai.

Antra – bus griežtinamos karantino sąlygos, taip pat – atsakomybė už jų nesilaikymą. Visi matome, jog dalis žmonių karantiną traktuoja kaip netikėtai atėjusias smagias atostogas, per kurias reikia burtis, bendrauti, „siaubti“ prekybos centrus ir pan. Perspėjimai, prašymai, raginimai to nedaryti, deja, atsimuša kaip žirniai į sieną. Teks eiti kitu keliu.

REKLAMA

Ir trečia – bus oficialiai įtvirtintas privalomas karantinas iš užsienio grįžtantiems asmenims. Ne savanoriškas, bet privalomas“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė S. Skvernelis.

Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 154 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, praneša Visuomenės informavimo grupės dėl koronaviruso vadovas Giedrius Surplys. Tiesa, jis teigė, kad šiuo metu sprendimų dėl karantino pratęsimo nėra, tačiau jie atsiras artimiausiu metu.

„Kol kas sprendimų nėra. Šioje vietoje reikėtų palaukti trečiadienio, kai tas sprendimas turėtų būti priimtas“, – sakė G. Surplys.

Portalas tv3.lt primena, kad karantinas Lietuvoje įvestas nuo kovo 16-osios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų