REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai tik lauke nukrinta temperatūra, gali atrodyti, kad visi aplink jus staiga pradeda čiaudėti ir kosėti. Naujausi tyrimai parodė, kad šaltas oras gali sukelti įvairias ligas, nes pažeidžia nosies imuninį atsaką.

Kai tik lauke nukrinta temperatūra, gali atrodyti, kad visi aplink jus staiga pradeda čiaudėti ir kosėti. Naujausi tyrimai parodė, kad šaltas oras gali sukelti įvairias ligas, nes pažeidžia nosies imuninį atsaką.

REKLAMA

Nors bakterijų ir virusų yra ištisus metus, žiema laikoma sezonu, kai žmonės dažniau serga peršalimo ligomis arba gripu, skelbia portalas „Euronews“.

Ar tikrai dėl to kaltas šaltis?

2022 m. mokslininkai atrado įrodymų, kad žmonės iš tiesų dažniau serga kvėpavimo takų ligomis, kai šalta. Pagrindinė priežastis yra ta, kad šaltas oras pažeidžia mūsų nosies imuninį atsaką, todėl susidaro palanki situacija mikrobams plisti

JAV mokslininkai nustatė, kad kai temperatūra nosies viduje nukrinta 5 laipsniais, nosies sienelės susilpnėja. Dėl tokio atšalimo poveikio žūsta beveik pusė iš visų milijardų gerųjų bakterijų, kurių mums reikia kovojant su virusais.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai esame veikiami šalto oro, mūsų organizmo gebėjimas kovoti su šiomis infekcijomis, kad įkvėpti virusai nepatektų į ląsteles ir nesidaugintų, susilpnėja“, – aiškino Harvardo universiteto otolaringologijos docentas Benjaminas Bleieris.

REKLAMA

„Tam tikra prasme, kai esame veikiami šalto oro, galime manyti, kad mūsų imuninė sistema yra nuslopinta“, – sakė tyrimą atlikęs gydytojas.

Vien šalčio neužtenka

Šis novatorišku laikomas tyrimas prieštarauja ankstesniems tyrimams, kurių išvadose buvo teigiama, kad šaltis neturi jokio poveikio mūsų imuninei sistemai.

Vis dėlto ne vien dėl peršalimo susergame: kad peršaltų ar užsikrėstų gripu, žmonės vis tiek turi kontaktuoti su virusu.

„Jei turite būrį žmonių, kurie neserga, ir surenkate juos į vieną patalpą, nėra jokios tikimybės, kad liga išplis, nes virusas taip pat turi būti ten“, – sakė Benjaminas Bleieris.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, jei kepurės dėvėjimas ar prisidengimas veidą neišgelbės nuo ligos, koks yra geriausias būdas apsisaugoti nuo susirgimo?

Veido kaukės – apsauga ne tik nuo COVID-19

Na, vienas iš COVID-19 pandemijos palikimų buvo vieno svarbaus prietaiso, padedančio apsisaugoti nuo šių įkyrių mikrobų, išpopuliarinimas: veido kaukė.

„Vienas dalykas, kurį nustatėme ir kurį jau darome daugelyje pasaulio šalių, yra kaukės dėvėjimas. Net kai COVID-19 atvejų sumažėjo ir susirūpinimas nebėra toks didelis“, – „Euronews“ sakė Šiaurės rytų universiteto profesorius Mansooras Amiji.

„Tačiau kaukės dėvėjimas padeda išlaikyti nosį šiltą. O tai taip pat apsaugo“, – pridūrė M. Amiji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi vietinio poveikio nosies vaistų, galinčių neleisti nukristi temperatūrai nosyje, kol kas nėra, nosies uždengimas ir veido kaukės dėvėjimas yra geriausias įmanomas būdas, kaip šią žiemą išvengti nemalonaus peršalimo.

„Taip galite ne tik užkirsti kelią šioms dalelėms patekti į nosį, bet ir išlaikyti nosį šiltą, todėl jūsų sveikatos apsauga taip pat yra daug stipresnė“, – sakė M. Amiji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų