REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos atvėsus orams, susidaro virusams plisti palanki terpė ir daugelis suserga. Kai gripo sezono įkarštis pradeda artėti, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti savo namuose, kad išvengtumėte jo. Nuo patalynės iki metalinių detalių – galite padaryti daugybę nedidelių pakeitimų, kurie padės apsisaugoti.

Vos atvėsus orams, susidaro virusams plisti palanki terpė ir daugelis suserga. Kai gripo sezono įkarštis pradeda artėti, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti savo namuose, kad išvengtumėte jo. Nuo patalynės iki metalinių detalių – galite padaryti daugybę nedidelių pakeitimų, kurie padės apsisaugoti.

REKLAMA

Neseniai atliktas šildymo specialistų „Rointe“ tyrimas parodė, kad 69 proc. britų nuo Covid-19 pandemijos pradžios labiau vertina savo namų švarą ir asmens higiena. Įjungus šildymą, kartu su šiltais drabužiais namo parsinešame šalto oro parazitus ir purvą, todėl mūsų namai greitai tampa nešvarūs, nors daugelis to nė nesuvokia.

Nors reguliarus namų valymas yra geriausias būdas užkirsti kelią mikrobams ir bakterijoms veistis ant jūsų namų paviršių, galite išbandyti keletą papildomų gudrybių.

REKLAMA
REKLAMA

Į interjerą įtraukite varines detales

Nors metaliniai paviršiai, tokie kaip nerūdijantis plienas, yra žinomi dėl to, kad juose mikrobai išsilaiko iki 72 valandų, vario paviršiai yra visiškai priešingi. Paul McFayden, internetinio metalo tiekėjo „metals4U” generalinis direktorius siūlo namuose naudoti tokius metalus kaip varis ir žalvaris, nes jie yra natūraliai antimikrobiniai.

REKLAMA

„Varis ir jo lydiniai, žalvaris ir bronza, turi antibakterinių savybių, o tai reškia, kad per dvi valandas jie gali sunaikinti 99,9 proc. bakterijų nuo paviršių“, – patarė jis. 

Šio lydinio paviršius ne tik išnaikins bakterijas per kelias valandas, bet ir suteiks nesenstančią išvaizdą jūsų namams. Drąsus metalo pasirinkimas sukuria puikius akcentus, kurie papildys bet kurį kambarį, nesvarbu, ar jie naudojami sandėliavimui, ar dekoratyvinėms detalėms.

„Varis ir žalvaris yra idealios medžiagos, skirtos naudoti armatūrai ir furnitūrai, pavyzdžiui, turėklams, durų rankenoms, čiaupams – bet kurioje namų vietoje, prie kurios dažnai liečiamasi“, – pridūrė P. McFayden.

REKLAMA
REKLAMA

Žalvaris yra prieinamas kiekvienam, jo lakštai, kuriuos galima naudoti įvairiems daiktams, kainuoja mažiau nei 20 eurų, rašo express.co.uk.

Leiskite savo patalynei kvėpuoti

Šildymo sistemos ir lauko drabužiai yra pagrindinis bakterijų šaltinis, kai kalbama apie mikrobakterijas jūsų lovoje, todėl gilus valymas po paklodėmis užkirs kelią alergijos paūmėjimams ir peršalimui. Patarimai, kaip apsaugoti lovą nuo bakterijų: nuvalykite čiužinį su soda ir vandeniu, reguliariai siurbkite čiužinius ir galvūgalį, skalbkite patalynę kas savaitę.

„Time4Sleep“ įkūrėjas ir direktorius Jonathan Warren sako: „Jei norite sumažinti bakterijų ir mikrobų kiekį namuose, svarbiausia pasirinkti tinkamus čiužinius. Vidinės spyruoklinių čiužinių ertmės gali tapti puikia vieta dulkų erkutėms, taip pat kauptis odos ląstelėms ir pelėsiui, kurie gal sukelti alergiją. Geriau pasirinkti čiužinį su kietu užpildu, pavyzdžiui, su „memory foam“ užpildu ar lateksu, kad būtų mažiau vietos pasislėpti dulkių erkutėms.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valykite ir sunkiai prieinamas vietas

Šilumos tiekėjų „Rointe“ surinkti duomenys atskleidė nešvariausias mūsų vonios vietas, paimdami mėginius nuo penkių vonios kambaryje naudojamų daiktų, kad aptiktų patogenines bakterijas. „Rointe“ nustatė, kad jūsų gyvatukas ir rankšluosčių laikiklis yra tikriausia nešvariausias jūsų vonios kambario elementas – vos 11 proc. britų jį valo kas mėnesį.

Drėgni rankšluosčiai ir drėgmė jūsų vonios kambaryje sukuria puikią terpę bakterijoms – o jų rankšluosčiuose susikaupia daugiau, nei manote. „Rointe“ generalinis direktorius Antonio Dengra pasiūlė šešis paprastus jūsų gyvatuko valymo veiksmus: išjunkite, nuvalykite dulkes šluoste ar šepetėliu, užtepkite valiklį ir nušluostykite. Norėdami pasiekti sunkiai prieinamas vietas, naudokite dantų šepetėlį. Išdžiovinkite ir nuvalykite mikropluošto šluoste. Nuplaukite ir pakartokite.

REKLAMA

Praverkite langus

Gali pasirodyti prieštaringa atidaryti langus šaltuoju sezonu, tačiau tai padės namuose palaikyti gryną orą, o tai pašalins bakterijų pripildytas daleles. Kondensacija taip pat gali prisidėti prie pelėsio atsiradimo ir sukelti problemų dėl drėgmės, kai ji kaupiasi atvėsus orams, todėl pasidaro dar sunkiau kovoti su peršalimo ligomis, tokiomis kaip gripas.

Didžiausio Jungtinės Karalystės langų tiekėjo „Safestyle“ skaitmeninių technologijų vadovas Adam Pawson sakė: „Oro drėgmės kiekio sumažinimas gal turėti didžiulį poveikį kovojant su kondensacija. Maži pakeitimai, pavyzdžiui, rūbų džiovintuvo angos išėjimas į lauką arba drabužių džiovinimas lauke, o ne namuose, tikrai gali padėti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų