REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinia, kad teks pakloti vienuolika litų per metus už šiukšlių tvarkymą, pakurstė sodininkų aistras. Raginimai sudaryti sutartis su atliekų tvarkytoju ir mokėti už soduose pastatytus konteinerius žmonėms atrodo absurdiški.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ne visiems. Kai kurie lengviau atsikvėpė: nebeteks buitinių atliekų vežtis į namus.„Sodų valdų savininkai kviečiami sudaryti sutartis su atliekų tvarkytoju – AB „Panevėžio specialus transportas“. Atliekų turėtojas, nesudaręs viešosios sutarties su operatoriumi, pažeidžia taisykles ir yra baudžiamas administracine bausme“, –  toks pranešimas kabo kiekvieno sodo skelbimų lentoje.

REKLAMA

Nuolatiniai jo gyventojai su atliekų tvarkytoju sutartis sudarę, todėl naujovė taikoma sodininkams, kurie tik atvažiuoja prižiūrėti daržų, pailsėti.

„Panevėžio specialaus autotransporto“ direktorius Valentas Bakšys tvirtina, kad sodininkai, sutvarkę daržus ir į maišelius sukrovę atliekas, neretai jas palieka autobusų stotelėse, pakelėse. Kai soduose bus pastatyti konteineriai, bendrovės vadovo nuomone, situacija turėtų pagerėti.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikimės, kad sodininkai bus tvarkingi ir šiukšles mes į konteinerius“, – viliasi V.Bakšys. Pašnekovas prisipažino girdėjęs, kad šia naujove patenkinti ne visi. Radosi ir tokių, kurie ėmė grasinti teismais.

„Kai kurie nori įrodyti, kad jų soduose nesikaupia buitinių atliekų. Vienas žmogus net ketino bendrovę paduoti į teismą. Aiškino, kad jo sklype jokių atliekų nebūna, nes viską sumeta į kompostą“, – „Sekundei“ teigė V.Bakšys.

Sodininkai, nenorintys per metus mokėti vienuolikos litų, tikina, kad specifines atliekas parsiveža ir išmeta į miesto konteinerius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visi gyventojai turi sumokėti už šiukšlių tvarkymą. Tai kodėl sodininkams nereikia? Kiekvienam tenka įrodinėti, kad jie prikaupia daugiau atliekų nei gyvenantieji daugiabučiuose.

Sodų bendrijų nariai atkerta, kad gyvena butuose ir moka už konteinerį. Tačiau nepagalvoja, kad jais naudojasi gerokai dažniau – juk meta ir namuose sukauptas šiukšles, ir parsivežtąsias iš sodo“, – aiškina direktorius.

Tiems, kurie tikina neturintys buitinių atliekų, V.Bakšys primena, kad kiekvienam sodininkui reikalingos medžiagos medžiams baltinti, įvairūs sodo tepalai, trąšos, o tie daiktai būna supakuoti, tad pakuotes tenka išmesti.

„Ne visi žmonės susitvarko ir žaliąsias atliekas. Retas kuris visas jas pūdo kompostavimo dėžėse“, – sako pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų