REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai paėmė Negyvosios jūros dugne esančių nuosėdų mėginius ir išsiaiškino, kad maždaug prieš 120 tūkst. metų jūra buvo išdžiūvusi. Apie tai praneša BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak mokslininkų, šis atradimas kelia nerimą, nes rodo, kad Žemės klimato atšilimo etapais Artimuosiuose Rytuose labai išsenka vandens atsargos.

REKLAMA

Prieš tiek tūkstančių metų, jei žmonės ir gyveno prie Negyvosios jūros, tai jų buvo labai mažai. Šiandien didelės žmonių populiacijos naudoja į jūrą įtekančių upių vandenį ir ji senka dar greičiau.

Po sūriu vandeniu per šimtus tūkstančių metų susidarė daugybė nuosėdų sluoksnių, kuriuose užfiksuota klimato kaita ir Negyvosios jūros istorija. Mokslininkų iš Izraelio, JAV, Vokietijos, Japonijos, Šveicarijos ir Norvegijos grupė 2010 m. pabaigoje iš dviejų gręžinių Negyvosios jūros dugne paėmė nuosėdų mėginius. 235 metrų gylyje tyrėjai rado pajūriui būdingų nugludintų akmenukų. Mėginiai buvo paimti netoli giliausios Negyvosios jūros vietos, todėl mokslininkai spėja, kad jūra kažkada buvo visai arba beveik visai nusekusi.

Kol kas nuosėdų mėginiai nėra tiksliai datuoti, bet spėjama, kad Negyvoji jūra buvo nusekusi šiltuoju Žemės istorijos etapu, kai pasaulio temperatūra buvo tokia pat arba net šiltesnė nei dabar.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų