• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau artimiausiu metu Valstybinės mokesčių inspekcijos mokesčių administratoriai į įmonių patikrinimo planus įtrauks ir jose naudojamų kompiuterių programų teisėtumo vertinimą, pranešė asociacija „Verslo programinės įrangos aljansas“.

REKLAMA
REKLAMA

Kovojant su plačiai paplitusiu piratavimu Lietuvoje įgyvendinamas trišalis bendradarbiavimo susitarimas, kurį prieš metus pasirašė Valstybinė mokesčių inspekcija, Policijos departamentas ir asociacija „Verslo programinės įrangos aljansas“ (BSA). Skelbiama, kad beveik prieš metus pasirašytu susitarimu siekiama sustiprinti intelektinės nuosavybės teisių apsaugą Lietuvoje, užkirsti kelią plačiai paplitusiam piratavimui, neteisėtų kompiuterių programų naudojimui ir platinimui.

REKLAMA

Kasmet tarptautinės asociacijos BSA atliekami tyrimai rodo, kad nuo 2008 metų Lietuvoje piratavimo lygis nekinta ir išlieka gana aukštas – 54%. Tai reiškia, kad Lietuvoje neteisėtos kompiuterių programos naudojamos dažniau nei kas antrame kompiuteryje. Ekspertų vertinimai rodo, kad šiuo metu Lietuvoje naudojamų neteisėtų kompiuterių programų komercinė vertė sudaro arti 96 mln. litų. Šešėlinis kompiuterių programų naudojimo „verslas“ iškreipia konkurencinę aplinką Lietuvoje, stabdo naujų darbo vietų kūrimą; kasmet į valstybės biudžetą nesumokama mažiausiai 18 mln. litų mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA

„Kol piratavimo lygis Lietuvoje išlieka toks aukštas, nerealu tikėtis ženklesnių pokyčių aukštą pridėtinę vertę kuriančių sričių plėtojime. Tik tinkamai apsaugoję autorių teises ir ilgalaikiu nuosekliu darbu sukurtą kūrinį, paskatinsime Lietuvos įmones kurti naujus, originalius produktus ir garbingai konkuruoti tiek šalies, tiek tarptautinėse rinkose,“ - sakė Ervinas Leontjevas, „Verslo programinės įrangos aljansas“ prezidentas.

Pasirašius trišalį bendradarbiavimo susitarimą, „Verslo programinės įrangos aljanso“ atstovai kartu su Mokesčių inspekcijos ir Policijos departamento darbuotojais rengia seminarus, kurių metu mokoma kaip nustatyti galimą neteisėtą kompiuterių programų panaudojimą. Tokiuose seminaruose jau dalyvavo 60 Mokesčių inspekcijos darbuotojų ir policijos pareigūnų iš Vilniaus. Per ateinančius du mėnesius mokymuose dar sudalyvaus virš 100 mokesčių administratorių ir policijos pareigūnų iš Kauno ir Klaipėdos regionų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Stiprindami intelektinės nuosavybės teisinę apsaugą turime užtikrinti, kad visos įmonės konkuruotų sąžiningai ir vienodomis sąlygomis, - sakė Mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas. – Manome, kad mokesčių administratoriai, įgyvendindami trišalį bendradarbiavimo susitarimą, prisidės prie skaidresnės verslo aplinkos Lietuvoje kūrimo, sumažins šešėlinę kompiuterių programų platinimo rinkos dalį ir padės geriau apsaugoti autorių teises.“

Planuojama, kad jau artimiausiomis savaitėmis įmonių patikrinimų metu bus domimasi ir jos veikloje naudojamų kompiuterių programų teisėtumu.

REKLAMA

Lietuvoje kovą su intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais vykdo Lietuvos Respublikos teisėsaugos institucijos. Lietuvos kriminalinės policijos Intelektinės nuosavybės apsaugos skyriaus vadovo Roberto Šimulevičiaus duomenimis, kasmet Lietuvoje iškeliama vis daugiau administracinių ir baudžiamųjų bylų, kur įmonės ar fiziniai asmenys turi atsakyti už naudojimąsi piratinėmis kompiuterių programomis ar jų platinimą.

Pagal trišalį susitarimą visos jį pasirašiusios šalys glaudžiai bendradarbiaus keičiantis informacija apie autorių teisių pažeidimus, organizuos mokymus ir seminarus kompiuterių programų teisinės apsaugos klausimais, teigiama BSA pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų