REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mobiliuosius atakuoja kenkėjiškos programos

Technologijų pasaulyje plinta kibernetinės grėsmės, kurioms pagrindą suteikia spartėjantis įrenginių konvergencijos procesas. Jis apima kompiuterius, mobiliuosius telefonus, fotoaparatus, netgi spausdintuvus – visus išmaniuosius įrenginius, kurie gali tarpusavyje jungtis, internetu ar vietiniu tinklu keistis duomenimis.

REKLAMA
REKLAMA

Daugeliui aišku, kad naudojantis kompiuteriu reikia įsigyti programinę saugumo įrangą, tačiau perkant mobilųjį telefoną apie tai nesusimąstoma. Ar brangiai gali kainuoti toks lengvabūdiškumas?

REKLAMA

Kompiuterinės programinės saugumo įrangos ekspertas Tomas Parnarauskas „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė, kad jeigu palygintume telefono ir apsaugos kainas, tai pastarosios iš esmės yra nedidelės, o pasekmės, neturint apsaugos, gali būti sunkios. Anot jo, prieš išmaniųjų telefonų savininkus pradėta naudoti klasikiniai kompiuterių užgrobimo metodai:

„Kompiuteriniai virusai, kurie veikia savarankiškai, sugeba daugintis, persisiųsdinti žmogui to net nežinant, pradėti naudoti ir mobiliuosiuose įrenginiuose. Jie patys persiunčia programas į telefoną ar duomenis iš jo, nukreipia naršyklę į užkrėstas svetaines, naršant internete, taip pat gali blokuoti įrenginį. Pastaruoju metu aptinkamos programėlės, kurios blokuoja telefoną, šifruoja visą informaciją ir už tai reikalauja išpirkos".

REKLAMA
REKLAMA

Įvairių šaltinių teigimu šiuo metu pasaulyje yra iki kelių šimtų tūkstančių skirtingų virusų atmainų, skirtų būtent išmaniesiems telefonams.

„Tie laikai, kai virusai buvo kuriami smagumo dėlei, seniai baigėsi. Dabar pagrindinis tikslas – iš to užsidirbti. Beje, virusai jau moka prisitaikyti prie operacinės sistemos, prie interneto ryšio, jie patys modifikuojasi.Rekomenduočiau imtis bent jau elementarių apsaugos priemonių – įsidiegti antivirusines apsaugos programėles, kurios kainuoja keliasdešimt litų. Yra ir nemokamos versijos. Jos blokuos kad ir reklamines žinutes, kurių nenorite gauti. O išmaniajame telefone laikomą svarbią asmeninę informaciją reikėtų užšifruoti tam, kad ji nebūtų taip lengvai prieinama“, – sakė ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų