virusai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „virusai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „virusai“.

Profesorius Čaplinskas lietuvius įspėja dėl pamiršto viruso: grįžta su nauja jėga

Nors tymų virusas žinomas jau seniai, jo užkratas išlieka aktualus ir kelia didelį susirūpinimą visame pasaulyje. Nors dėl vakcinacijos pastaraisiais dešimtmečiais pavyko ženkliai sumažinti tymų protrūkių dažnumą, pastaruoju metu pastebimas šios ligos atvejų protrūkis.  Virusologas, profesorius Saulius Čaplinskas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja, kad galimas tymų protrūkis Lietuvoje bei neatsakingas požiūris į vakcinaciją gali sukelti rimtų pasekmių.
2024-03-11

Lietuvoje siaučia klastingi virusai: štai, kaip apsisaugoti

Anksčiau žmonės stipriai kentėjo nuo tokių virusų, kaip hepatitas B, hepatitas C ar ŽIV, kurie ir toliau plinta Lietuvoje, tik gerokai mažesniais mastais. Tačiau šiuo metu nuo jų galima apsisaugoti, yra skiriami tinkami gydymai. Apie juos „Sveikatos DNR“ laidoje plačiau papasakojo virusologas, profesorius Saulius Čaplinskas. Infekcijos nebėra rimta problema, tačiau svarbu pritaikyti tinkamą gydymą, kad nesusirgtume ir užkirstume kelią jų plitimui.
2024-03-03

Profesoriaus Čaplinsko žinia augant gripo atvejams: pasakė, kas padės atskirti, koks virusas užpuolė

Intensyviai plintant kvėpavimo takų infekcijas sukeliantiems virusams visuomenės sveikatos specialistai ragina prisiminti per pandemiją aktyviai taikytas priemones – laikytis higienos, vėdinti patalpas, užsidėti kaukę ten, kur viešose vietose nėra galimybės išlaikyti atstumo. Profesorius Saulius Čaplinskas savo ruožtu primena, kokie simptomai galėtų padėti atskirti, kokiu virusu užsikrėtėme.

Ypač aktualu šaltuoju sezonu: vienu metu galite sirgti COVID-19, gripu ir kitais virusais

Siaučiant žiemai ir plintant virusams, galite susimąstyti: ar galiu pasigauti du virusus iš karto? O gal tris, keturis ar daugiau? O svarbiausia, kas nutiks, jei užsikrėsiu? Šis klausimas dažnai keltas 2022 m., kai baimintasi vadinamosios „trigubos“ COVID-19, gripo ir kvėpavimo takų sincitinio viruso (RSV) epidemijos, skelbia portalas „IFL Science“. „Dauguma to, ką žinome apie virusinę infekciją, virusų patogenezę ir virusų epidemiologiją, remiasi vieno viruso – vienos ligos požiūriu, tači...
2024-01-28

Peršalimas ar koronavirusas? Pasakė, kaip atskirti, kuo sergate

Peršalimas tebėra viena iš plačiausiai paplitusių ligų. Su kiekvienais šalčiais pasireiškiantys simptomai, tokie kaip sloga, čiaudulys, gerklės skausmas, gali sukelti diskomfortą ir riboti kasdieninį gyvenimą. Visgi ne retai šie simptomai gali būti supainiojami su Covid-19 simptomais. Tad apie tai, kaip šias ligas atskirti ir nuo jų apsisaugoti pasakoja „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
2024-01-02

Mokslininkė – apie naujas grėsmes: mikroplastiko jau yra net kraujyje ir kodėl Baltijos jūra gali tapti pavojinga

Mokslininkai įspėja – keičiantis klimatui į mūsų platumas ne tik gali atkeliauti mums neįprastos ligos. Nerimą kelia ir tirpstantys ledynai, kurių gelmėse gali glūdėti visai nepažinti mikroorganizmai. Negana to, naujų iššūkių kelia užterštumas mikroplastiku, kurio aptinkama jau ir žmogaus kraujyje. Apie visa tai plačiau – pokalbis su Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto direktore prof. dr. Egle Lastauskiene. Tai – antroji interviu dalis.

Infekcijos, kurių nebeveikia vaistai, per sterili aplinka ir „gerosios“ bakterijos: mokslininkė prabilo apie didelį pavojų

Bakterijos ir virusai mus supa kasdien, tačiau kada jie padeda mums gyventi, o kada – jau trukdo? Kaip tai, kas vyksta mūsų žarnyne, atsiliepia mūsų nuotaikai? Kodėl kyla grėsmė greitai susidurti su ligomis, kurių nebeįveiks jokie antibiotikai? Atsakymų į šiuos klausimus ieškojome su VU Gyvybės mokslų centro mokslininke prof. dr. Egle Lastauskiene.

Profesorius Čaplinskas – apie plintantį „baltųjų plaučių“ sindromą: štai kam pavojingiausia

Dar prieš kelias savaites Kinijoje užfiksavus neaiškių virusų, sukeliančių sunkius plaučių uždegimus, protrūkį, panašūs susirgimai registruoti ir JAV bei Europoje. Ar turėtų lietuvius gąsdinti „baltųjų plaučių“ sindromu arba „baltųjų plaučių“ pneumonija vadinama liga, pasiteiravome virusologo prof. Sauliaus Čaplinsko. Kinijoje kilus neaiškių virusų, sukeliančių plaučių uždegimus, protrūkiui ir ligonines užgulus daugybei vaikų, nuogąstauta, kad galbūt atsirado kažkoks naujas virusas.

Gerklės skausmą malšinate pastilėmis? Pasitikrinkite, ar tinkamai gydotės

Šaltuoju metų sezonu pasireiškiantis gerklės skausmas yra vienas dažniausių susirgimų. Jam įveikti griebiamės ne tik vaistažolių arbatų, bet ir be recepto įsigyjamų įvairių čiulpiamų pastilių bei purškalų. Deja, ne visais atvejais šie gydymo būdai yra veiksmingi. Gydytoja otorinolaringologė atskleidė, kaip pasirinkti tinkamą gydymą ir kodėl besiskundžiantiems gerklės skausmu reikėtų atsisakyti kavos bei alkoholio.
2023-12-13
REKLAMA
Unikauskas pasakė, kaip atskirti virusinę infekciją nuo bakterinės: įsidėmėkite  Unikauskas pasakė, kaip atskirti virusinę infekciją nuo bakterinės: įsidėmėkite

Unikauskas pasakė, kaip atskirti virusinę infekciją nuo bakterinės: įsidėmėkite

Žiema – ne tik džiugių švenčių, bet ir viršutinių kvėpavimo takų susirgimų metas. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė papasakojo, kaip atskirti virusines ligas nuo bakterinių ir atsikratyti dažnai peršalimą lydinčio gerklės skausmo. Dažnas negalavimas Vaistininkė J. Aleknienė pasakoja, kad prasidėjus šaltam sezonui pacientai dažnai užsuka į vaistinę skųsdamiesi gerklės skausmu.
2023-12-11
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų