REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Takas į Hua Šan kalną yra vadinamas pačiu pavojingiausiu pasaulyje kalnų taku. Juo patenkama į vieną iš penkių šventų daoizmo kalnų Kinijoje. Bet šis takas tikrai nėra pavojingiausias kalnų takas pasaulyje. Jei jis būtų pavojingiausias, juo turistai nevaikščiotų.

REKLAMA
REKLAMA

Kas traukia turistus? Ypatingas Hua Šan kalnas. Tiek jo aplinka, kurią suformavo Gamta, tiek tai, ką ant kalno įrengė žmonės.

REKLAMA

Mirtinai pavojingu taku į Hua Šan kalną (nuotr. Gamintojo)Mirtinai pavojingu taku į Hua Šan kalną (nuotr. Gamintojo)

Hua Šan kalnas yra Centrinėje Kinijoje, Šansi provincijoje. Būtent čia ir yra šventas daoistų kalnas su penkiomis viršūnėmis, kurios viena nuo kito nutolusios per pusantro kilometro.

Daoizmas – religinė ir filosofinė sistema – Kinijoje atsirado apie V a. pr. m. e. Religijos įkūrėju laikomas Lao Dzė. Ši religija šiandien daro įtaką ne tik Azijos gyvenimui, bet ir pasaulio kultūrai. Mokslininkai mano, kad daoizmas turėjo didžiulės įtakos dzenbudizmui, kuris dėl to skiriasi nuo indiškojo budizmo. Daoizme yra pabrėžiama gamtos ir žmogaus darna, kosmoso ir žmonijos sąveika, ing ir jang dėsnis – viskas keičiasi bendroje ir darnioje erdvėje. Neatsitiktinai Hua Šan kalnas tapo daoistų šventa vieta. Sunku rasti vietą, kurioje taip ryškiai atsiskleistų Gamtos ir žmogaus darna.

REKLAMA
REKLAMA

Mirtinai pavojingu taku į Hua Šan kalną (nuotr. Gamintojo)Mirtinai pavojingu taku į Hua Šan kalną (nuotr. Gamintojo)

Istoriniai šaltiniai rodo, kad aukščiausios, pietinės kalno viršūnės papėdėje, kuri virš jūros lygio iškilusi 2160 m, daoistų šventykla buvo pastatyta II amžiuje pr. m. erą. Daoistai tikėjo, kad šiame kalne gyvena požemių dievas.

Daoistai turėjo penkis šventus kalnus, kurie išmėtyti įvairiose Kinijos provincijose ir yra gana toli nutolę vienas nuo kito — atstumai tarp jų matuojami šimtais kilometrų. Visi kalnai yra parinkti taip, kad jie būtų išsidėstę pagal pasaulio šalis.  Tai Šan (Šantuno prov.) — yra ritinis kalnas, Hua Šan (Šansi prov.) — vakarinis, Heng Šan (Hunan prov.) — pietinis, Heng Šan (Šanchi prov.) — šiaurinis ir Song Šan (Henan prov.) — centrinis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šie penki kalnai buvo daoistų ir piligrimystės centrai.

Mirtinai pavojingu taku į Hua Šan kalną (nuotr. Gamintojo)Mirtinai pavojingu taku į Hua Šan kalną (nuotr. Gamintojo)

Reikia pasakyti, kad Hua Šan kalnas dėl savo penkių viršūnių ir pavadinimo nusipelnė nepelnytos garbės. Apstu straipsnių, kuriuose tvirtinama, kad penkios Hua Šan kalno viršūnės yra penki daoistų šventi kalnai. Taip nėra. Be to Hua Šan kalnas dažnai painiojamas su Huan Šan kalnu,  kuris yra Kinijos rytuose Anhui provincijoje. Pastarasis turi įspūdingas ir itin paslaptingas žmogaus padarytas milžininško dydžio olas su laiptais, terasomis, tačiau neretai visa tai priskiriama Hua Šan kalnui.

REKLAMA

Skirtingai nei Tai Šan kalnas, kuris tapo labai populiariu daoistų piligrimystės centru, Hua Šan kalnas nebuvo labai garsus visoje Kinijoje, jį dažniausiai lankė tik arčiausiai jo gyvenantys piligrimai. Tačiau prie šio kalno apsilankydavo ir nemirtingumo ieškantys žmonės, nes kalno papėdėje jie rasdavo įvairiausių, gana efektyviai veikiančių vaistažolių.

Šiuo metu Hua Šan kalnas yra populiarus turistinis objektas, kurio visus religinius objektus Kinijos vyriausybė 1998 m. atidavė daoistams. Vienuolių buvimas šventame kalne tramdo nelegalius kasinėtojus, taip labiau išsaugomas istorinis ir gamtos paminklas.

Daugiausia turistų norėdami patekti į Hua Šan kalną naudojasi vaizdingu 6 km ilgio takeliu vedančiu į šiaurinę viršūnę (1613 m). Iš čia takeliais galima pasiekti visas viršūnes — vakarinę (2038 m), centrinę (2042 m), rytinę (2100 m) ir pačią aukščiausią vakarinę (2160 m).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų