REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdantieji neatmeta galimybės, kad vardan stipresnės koalicijos gali tekti persiskirstyti ministrų postus, tačiau kam ir kokius Vyriausybės narius tektų aukoti, kol kas nekalba.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalų sąjūdžio vadovo Eligijaus Masiulio teigimu, viskas priklausys nuo derybų dėl koalicijos plėtros su "Vienos Lietuvos" frakcija rezultatų. "Jeigu derybos vyks sėkmingai, akivaizdu, kad dalis ministrų gali keistis. Manau, kad nė viena frakcija nenorės atiduoti savo ministrų ir saugos bei gins juos", - karštus debatus dėl postų prognozuoja E. Masiulis.

REKLAMA

Liberalų sąjūdžio lyderio manymu, visos diskusijos turėtų baigtis iki Seimo pavasario sesijos. "Kad būtų aišku, kiek ši Vyriausybė turi palaikymo parlamente, koks koalicijos narių skaičius sudaro koaliciją. Šiandieną matau, kad Seime yra pilkų zonų, kur visai nebeaišku, ar tas Seimo narys yra opozicijoje, ar pozicijoje. Manau, visiems būtų geriau, kad visos politinės jėgos, esančios Seime, labai aiškiai save įsivardintų", - teigė E. Masiulis pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo.

REKLAMA
REKLAMA

Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pavaduotojas Algis Čaplikas dėstė, kad postų pasidalinimą nulems racionalūs skaičiavimai, ir neprognozavo pokyčių savoje frakcijoje.

"Per artimiausias dvi savaites bus aišku, ar reikalingas mums koalicijos išplėtimas, ar ne, ir kokių įtakų ir kam teks atsisakyti. Viską lemia matematika ir teisingas pasiskirstymas. Manyčiau, kad mūsų frakcija turi tiek politinės įtakos, kiek priklauso", - sakė A. Čaplikas.

Savo ruožtu Premjeras Andrius Kubilius pirmąją savo darbo dieną po atostogų į viešas diskusijas dėl ministrų kaitos nesileido, tik patikino pasikeitimų nesvarstęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Nėra nei amžinų ministrų, nei amžinų premjerų, bet apie kažkokius pakeitimus nesiruošiu kalbėti, nes nieko nesvarsčiau, tik vakar grįžau", - sakė A. Kubilius.

Pastaruoju metu nemažai trinties buvo tarp užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Valstybės vadovė yra minėjusi, kad užsienio reikalų ministras kartais jos negirdi. D. Grybauskaitės ir V. Ušacko pozicijos nesutapo ir interpretuojant parlamentinio tyrimo dėl CŽV kalėjimų galimo buvimo Lietuvoje išvadas.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė yra viešai pareiškusi, jog neprieštarautų, jei keistųsi Lietuvos diplomatijos vadovas.

REKLAMA

Pats V. Ušackas pirmadienį teigė principinių skirtumų dėl pozicijų, kaip turi būti formuojama Lietuvos užsienio politika, tarp savęs, Prezidentės ir Seimo Pirmininkės neįžvelgiantis.

"Jei iškyla klausimų, yra normalu, gyvename demokratijoje, gali būti tam tikrų niuansų, skirtingų interpretacijų vienais ar kitais klausimais, tačiau principinių skirtumų tarp savęs, Prezidentės ir Seimo Pirmininkės aš asmeniškai nematau", - sakė užsienio reikalų ministras.

Lietuvos diplomatijos vadovas vienu esminių atkurtos nepriklausomybės pasiekimų įvardino įtvirtintą nuoseklią užsienio politiką ir pažadėjo ją įgyvendinti ateityje.

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų