REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kur garsų tėkmė spalio 5 dieną, penktadienį, Klaipėdos koncertų salėje nuneš du vokiečių atlikėjus – Mike’ą Svobodą (trombonas) ir Stefaną Hussongą (akordeonas)? Jų pasirinktas kelionės maršrutas – išties intriguojantis ir gniaužiantis kvapą: tai netikėtumais žavintis Johnas Cage’as ir preciziškasis Karlheinzas Stockhausenas, išradingasis Luciano Berio ir mįslingasis Giacinto Scelsi, netyrinėtos Adriano’s Hölszky bei Keiko Harada’os garsų teritorijos ir aistringasis Astoras Piazzolla...

REKLAMA
REKLAMA

Skaitant M. Svobodos biografiją pirmiausia sudomina faktas, kad jis gimė Guamo saloje (Ramiajame vandenyne), o užaugo Čikagoje. Laimėjęs keletą prizų atvyko studijuoti trombono specialybę į Europą ir įgijo magistro laipsnį. Dvylika metų bendradarbiavo su Karlheinzu Stockhausenu, buvo daugelio jo kamerinių kūrinių pirmuoju atlikėju, kaip solistas atliko Liuciferio vaidmenį Stockhauseno operų cikle Licht (Šviesa) Karališkoje Covent Garden operoje, Leipcigo operoje, La Scaloje ir kt.

REKLAMA

Dabar gyvenantis netoli Stutgarto M. Svoboda nuolat dalyvauja įvairiuose festivaliuose kaip trombonininkas ir kompozitorius, koncertuoja su žymiais Europos orkestrais, be to groja įvairiuose džiazo ansambliuose.

2004 metais jis muzikavo su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru bei kameriniame ansamblyje Gaidos festivalyje Vilniuje. O 1995 m. jis grojo solo rečitalį Naujos muzikos festivalyje Kopa Klaipėdoje. Klausytojai tąkart liko tiesiog apstulbę, kai M. Svoboda, išpildydamas K. Stockhauseno kūrinį Signalai – Invazijos, vaikščiojo tarp publikos, be to, meistriškai grojo ne tik trombonu ir bosiniu fliugelhornu, bet ir australietišku didgeridoo, sodo žarna, kriaukle etc...

REKLAMA
REKLAMA

Jau dvidešimt metų Svoboda yra pasišventęs trombono repertuaro plėtimui ir atliko daugiau nei 300 naujų kūrinių premjerų. Pats yra sukūręs apie 100 kompozicijų, kuriose jungia įvairius džiazo, klasikinės bei naujosios muzikos žanrus, taip pat satyrą ir komediją.

S. Hussongas gimė Vokietijoje. Jis laimėjo I-ąjį prizą tarptautiniame Gaudeamus šiuolaikinės muzikos atlikėjų konkurse, o German Phonoacademy jį apdovanojo Echo Classic prizu geriausio metų atlikėjo kategorijoje. Jo solinis albumas su J. Cage‘o kūriniais laimėjo Geriausio metų įrašo apdovanojimą. S. Hussongas atliko daugiau nei 100 jam dedikuotų kūrinių premjeras ir įrašė daugiau nei 30 CD.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akordeonininkas koncertavo visoje Europoje, Rusijoje, Azijoje, grojo kaip solistas su simfoniniais orkestrais ir šiuolaikinės muzikos ansambliais. Jis dėsto akordeoną ir kamerinę muziką Wiurcburgo aukštojoje muzikos mokykloje.

Festivalio “Permainų muzika” koncerto “Nešami tėkmės” pradžia - 18 valandą, o 17 valandą vyks susitikimas su atlikėjais. Kviečiame!

Loreta Narvilaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų