REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Emmie Killin nuo vaikystės augo su mobiliaisiais telefonais ir socialiniais tinklais, tad nebuvo mačiusi gyvenimo be technologijų, todėl nusprendė savaitgalį praleisti be telefono – dėl to pasijautė išsigandusi ir vieniša.

Emmie Killin nuo vaikystės augo su mobiliaisiais telefonais ir socialiniais tinklais, tad nebuvo mačiusi gyvenimo be technologijų, todėl nusprendė savaitgalį praleisti be telefono – dėl to pasijautė išsigandusi ir vieniša.

REKLAMA

Jauna moteris jautėsi „nepaprastai vieniša“ ir „nesmagiai“, išgyvenusi vieną iš „sunkiausių“ išbandymų, kuriuos ji kada nors patyrė – visam savaitgaliui išjungė telefoną, rašo mirror.co.uk.

21 metų E. Killin užaugo turėdama telefoną ir bendraudama socialiniuose tinkluose, tačiau jai buvo smalsu, koks yra kitų žmonių, kurie negali sau leisti naudotis technologijomis, gyvenimas.

Savaitgalis be telefono

Taigi žurnalistė iš Lankašyro nusprendė visą savaitgalį praleisti be telefono, jį laikė išjungtą nuo penktadienio iki pirmadienio, tačiau su savimi turėjo „GoPro“, kurį naudojo savo patirčiai užfiksuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Jai pavyko ištverti šį iššūkį, o jo pabaigoje ji suprato, kad įvyko pokyčiai – ji išreiškė pagarbą tiems, kurie nesinaudoja telefonais, nes, kaip pati prisipažino, tai buvo vienas „sunkiausių“ dalykų, kuriuos ji kada nors patyrė.

REKLAMA

Emmie sakė: „Tai buvo nepaprastai izoliuojanti patirtis – buvau įpratusi, kad visada šalia turiu savo telefoną ir galiu lengvai susisiekti su žmonėmis.

Pirmos valandos buvo keistos, vis įkišdavau ranką į kišenę, ieškodama telefono, kol galiausiai suprasdavau, kad ji tuščia – atrodė, tarsi mano kūnas būtų prijungtas prie telefono.

Kai išėjau į lauką, atrodė, kad mane visi apleido, turėjau kliautis kitais, pavyzdžiui, klausdama kelio arba paprašydama paieškoti ko nors internete.

Antrą dieną jaučiausi labai prastai, nes negalėjau sekti naujienų, susitikti su draugais ar siųsti žinučių savo vaikinui.“

REKLAMA
REKLAMA

Receptų knyga, maistas už grynuosius ir taksofonas

Emmie taip pat iškėlė sau daugiau iššūkių – pagaminti pigų patiekalą iš „TikTok“, naudojant receptų knygą, už maistą mokėti tik grynaisiais ir naudotis taksofonu – pastarasis iššūkis jai buvo vienintelė maloni patirtis.

Ji sakė: „Likus kelioms dienoms iki iššūkio, „TikTok“ radau patiekalo receptą ir bandžiau jį atkurti naudodama receptų knygą.

Deja, daugeliui receptų reikėjo papildomų ingredientų, kurių aš neturėjau, taip pat buvo nurodytos ilgos instrukcijos, todėl viskas nevyko taip greitai ir paprastai, kaip tikėjausi.

Galų gale kažkas pavyko, bet būtų buvę daug lengviau, jei būčiau galėjusi gauti patarimų internete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai taip pat privertė mane suprasti, kaip sudėtinga žmonėms, kurių biudžetas mažas, rasti įvairių pigių gudrybių be telefono, negalintiems gauti specialių pasiūlymų ir tiesiog sulaukti patarimų iš kitų asmenų.

Vienintelė iššūkio dalis, kuri man patiko, buvo naudotis taksofonu, galbūt tai skamba kvailai, bet aš niekada to nebuvau dariusi.

Tačiau, kita vertus, atsimenu, kad stovėjau prie jo ir vienintelis dalykas, kurio norėjau – nusifotografuoti, kad galėčiau pasidalinti tuo su draugais, bet negalėjau.

Su savimi turėjau tik 60 centų grynaisiais, taigi, kai teta man neatsiliepė, neturėjau kitų būdų su ja susisiekti ir tiesiog keliavau namo.“

REKLAMA

Jautė emocinį diskomfortą

Vaizdo įraše Emmie aptarė emocinį diskomfortą, kurį patyrė dėl negalėjimo susisiekti su išoriniu pasauliu, tačiau suprato, kokie iššūkiai kyla tiems, kurie negali sau leisti įsigyti telefono.

Ji sakė: „Prieš šį iššūkį visada maniau, kad dauguma žmonių turi telefonus. Nors žinau, kad taip nėra, sunku tai suvokti.

Aš tai dariau tik dvi dienas, kai kuriems žmonėms tai yra kasdienis gyvenimas. Baisu pagalvoti, kad šiais laikais žmonės neturi prieigos prie tokių esminių dalykų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų