REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltos ir snieguotos žiemos išsiilgę lietuviai ieško galimybių įvairias veiklas perkelti į gamtą. Žmonės mėgaujasi ramiais pasivaikščiojimais, slidinėjimu bei maisto ruoša ant grilio. Pastaroji pramoga jau seniai tapo maisto mylėtojų palydovu visais metų sezonais – tai parodo ne tik auganti grilinimo bendruomenė, bet ir žinomų žmonių atsiliepimai, atradus naują hobį.

Baltos ir snieguotos žiemos išsiilgę lietuviai ieško galimybių įvairias veiklas perkelti į gamtą. Žmonės mėgaujasi ramiais pasivaikščiojimais, slidinėjimu bei maisto ruoša ant grilio. Pastaroji pramoga jau seniai tapo maisto mylėtojų palydovu visais metų sezonais – tai parodo ne tik auganti grilinimo bendruomenė, bet ir žinomų žmonių atsiliepimai, atradus naują hobį.

REKLAMA

Didžiausios Baltijos šalyse socialiniame tinkle „Facebook“ grilinimo grupės „Lithuania grilling & smoking“ įkūrėjas Tomas Petryla pasakoja, jog Lietuvoje išpopuliarėjus daugiafunkcinėms kepsninėms, atsirado galimybė grilinimu mėgautis visus metus, nepaisant oro sąlygų, rašo pranešime spaudai.

„Šaltuoju sezonu, kada orai prastesni, o lauke – minusinė temperatūra, norisi šildančio, sotaus, sunkesnio maisto, todėl lietuviai dažnai renkasi taip vadinamą „low and slow“ gaminimo būdą. Jo metu mėsa kepama žemoje temperatūroje ilgą laiką. Būtent tokiu būdu gimsta plėšyta kiauliena, rūkomi ir kepami maisto mylėtojų taip mėgstami šonkauliukai“, – kalba T. Petryla.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pasakoja, kad vis dažniau galima pastebėti, jog lietuviai ant grilio gamina ne tik mėsos patiekalus, bet ir sočius troškinius, sriubas, plovą kazane. Daugiau nei 70 tūkst. grilintojų bendruomenę subūręs grilio entuziastas atskleidžia, kad paskutinius penkerius metus tokiam maisto ruošos būdui yra susidariusios itin palankios sąlygos, mat rinkoje ne tik išpopuliarėjo įvairios daugiafunkcinės kepsninės, bet ir atsirado naujų informacinių platformų, renginių bei mokymų, kur žmonės gali pasimokyti grilinimo subtilybių.

REKLAMA

„Parduotuvėse praplėstas griliui skirtų prekių asortimentas, vyksta grilinimo festivaliai – sudarytos visos sąlygos kepti maistą ant grilio ir ieškoti naujų receptų. Šašlykai ir kepsniai – klasika, kuri visada išliks, tačiau lietuviai pradėjo atrasti ir kitus patiekalus, tokius, kaip burgeriai, dideli pjausniai, keptas viščiukas, plovas, paella, bulviniai blynai ar garsusis Wellingtonas. Anksčiau net nebūtum pagalvojęs, kad visa tai gaminsi ant kepsninės ir tai darysi sėkmingai“, – įžvalgomis dalijasi T. Petryla ir priduria, jog smagu, kad tautiečiai atrado puikų hobį.

REKLAMA
REKLAMA

Grilintojų grupės įkūrėjui antrina ir NBA žvaigždė Jonas Valančiūnas, šaltąjį metų periodą leidžiantis Memfyje. Krepšininkas sako, jog vėsesni orai jam niekad nekliudė grilinti gryname ore. Anot J. Valančiūno, ant grilio ruoštas maistas jam visuomet primena jaukius vakarus gimtinėje, kuomet dar prieš pandemiją, prie gausaus stalo, nukrauto kepsninėje gamintais patiekalais, susirinkdavo visa šeima ir draugai.

„Per karantiną itin lengva atsiminti gražias akimirkas, kai galėdavome leisti laiką didelėje žmonių kompanijoje, vykti į sodybą, mišką ar ežero pakrantę ir kepti mėgstamus patiekalus gamtoje. Pastebiu, kad tiek Amerikoje, tiek Lietuvoje žmonės šio pomėgio neapleido, tačiau susirenka gerokai mažesnėmis grupėmis. Amerikiečiai dažnai vadinami grilio tauta, nes tiek vasarą, tiek žiemą jie rengia grilio vakarienes su šeima, draugais – dažnai taip leidžiami savaitgaliai, švenčiamos svarbios progos“, – pasakoja krepšinio žvaigždė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pažymi, kad nors Memfyje daugybė žmonių savo kiemuose turi kepsnines, parkuose apstu specialiai įrengtų grilio zonų, kad grilinti galėtų visi, kas nori. J. Valančiūnas tikina pastebėjęs, jog tokių vietų vis daugėja ir gimtojoje Lietuvoje, o ten gyvenantys jo draugai vis dalijasi įspūdžiais iš jaukių vakarienių prie grilio, taip skatindami jį patį vis dažniau prisiminti grilinimo technikas ir mėgiamų patiekalų receptus.

„Maisto produktus visuomet renkuosi kokybiškus, šviežius, įsigytus iš patikimų tiekėjų ar gamintojų. Ta pati taisyklė galioja ir padažams – jie turi būti aukščiausios kokybės ir sodraus skonio. Maisto gaminimas man – kaip krepšinis, žaisti namuose – geriausia, o lietuviški padažai – skaniausi. Amerikoje ne visada pavyksta rasti patinkančio skonio pagardų, tad kartais paprašau gimtinėje gyvenančių tėvų ar draugų, šalia kitų pamėgtų lietuviškų produktų, atsiųsti man ir „Daumantų“ BBQ ar pomidorų padažų. Taip galiu būti užtikrintas, kad mano gamintu patiekalu nenusivils nei šeima, nei draugai“, – įvardija krepšininkas J. Valančiūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų