REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie celiulitą sklando nemažai mitų ir negatyvių kalbų, nors celiulitas – poodinio sluoksnio uždegimas, specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių.

Apie celiulitą sklando nemažai mitų ir negatyvių kalbų, nors celiulitas – poodinio sluoksnio uždegimas, specifinis riebalinio audinio pokytis, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda smulkių kauburėlių.

REKLAMA

TV8 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi celiulito atsiradimo priežastimis ir mitais apie jį. Kineziterapeutė laidos metu pasakojo, kad egzistuoja kelios šio uždegimo atsiradimo priežastys.

„Visų pirma, tai yra hormonai. Taip jau yra, kad pas moteris riebalinis audinys dėl hormonų, dėl estrogenų veiklos yra linkęs kauptis labiau. Įtakos turi ir genetika – mes galime iš savo giminės moterų paveldėti kraujotakos, limfotakos problemas, ne tokį spartų metabolizmą arba tam tikras kūnas formas.

Celiulito atsiradimą lemia ir netaisyklinga, nesveika mityba, sporto, fizinio aktyvumo stoka, žalingi įpročiai. Taip pat itin aptemti drabužiai arba sėdimas, stovimas darbas, nes tada sutrinka kraujotaka“, – aiškino Aušra Vilkaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas populiariausių mitų apie celiulitą yra tas, kad jis esą atsiranda tik apkūnioms moteris. Tai netiesa.

„Celiulitas su apkūnumu tiesioginio ryšio neturi. Celiulitą gali turėti ir labai liekno sudėjimo moterys, o apkūni moteris gali turėti labai gražias, lygias kojas.

REKLAMA

Celiulitas susidaro poodiniame riebaliniame sluoksnyje, o mūsų apvalumus ir apkūnumą lemia gilusis riebalinis sluoksnis“, – teigė gydytoja.

A. Vilkaitė paneigė ir dar vieną mitą, kad riebalų nusiurbimas gali išgelbėti nuo celiulito.

„Taip nėra. Riebalų nusiurbimas sumažina mūsų apimtis, bet ne celiulitą“, – sakė kineziterapeutė.

Labiausiai paplitęs mitas apie celiulito atsiradimą yra siejamas su gazuotais vaisvandeniais ar mineraliniu vandeniu.

„Norėčiau paneigti mitą, kad visi gazuoti gėrimai yra kenksmingi ir sukelia celiulitą. Jei mes gersime natūralų mineralinį gazuotą vandenį, tikrai jokios žalos savo kūnui nepadarysime.

REKLAMA
REKLAMA

Jei nuolatos gersime limonadus, energinius gėrimus, kurių sudėtyje yra labai daug saldiklių, cukraus ir jei valgysime maistą, kuriame yra daug riebalų, tada sukursime puikią terpę plėstis riebaliniam audiniui ir kurtis celiulitui“, – pasakojo A. Vilkaitė.

Remiantis atliktais tyrimais, apie 80–90 proc. suaugusių moterų turi celiulitą. Retai kada kalbama apie vyrų celiulitą, tačiau šis odos sutrikimas gali varginti ir juos.

Kaip gydyti celiulitą, sužinokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Sveikas rytojus“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 12 val. per TV8 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV8 laidą „Sveikas rytojus“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų