• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Laboratorijos viename luste“ (angl. lab-on-a-chip) – pigus ir greitas būdas atlikti įvairių medžiagų analizes, įskaitant ir medicinines, pavyzdžiui, kraujo, seilių mėginio.

REKLAMA
REKLAMA

Tai pakankamai nauja, tačiau greitai vystoma technologijos kryptis, turinti akivaizdžių privalumų – nereikia bangios laboratorinės įrangos, rezultatai gaunami iš karto ir tyrimo vietoje. Paprastai tai kreditinės kortelės dydžio prietaisai, turintys kapiliarų sistemą tiriamiems skysčiams, analizės sistemą, pavyzdžiui, po reakcijos pasikeitusios spalvos įvertinimui, spektrui matuoti bei mikroprocesorių rezultatų analizei.

REKLAMA

Tačiau iki šiol „laboratorijos viename luste“ turėjo ir trūkumų – jomis paprastai galima atlikti tik vieną testą, tą, kuriam ji pagaminta – pavyzdžiui, gliukozės koncentracijos kraujyje matavimą. Bet tai jau netrukus gali pasikeisti ir su vienu kraujo lašu vienoje tokioje „laboratorijoje“ bus galima atlikti keliolika matavimų vienu metu.

Tam kelią gali atverti specialiai sukurta CAD (Computer Aided Design – automatizuoto kompiuterinio projektavimo) programinė įranga, leidžianti projektuoti ir optimizuoti lustą taip, kad kraujas ar kitas skystis skirtingiems matavimams būtų nukreipiamas skirtingais kanalais, neužteršiant lusto.

Ši programinė įranga Mičigano technologijos universiteto mokslininkų buvo kuriama keturis metus, tačiau ja greitai galima suprojektuoti „laboratoriją luste“ įvairiausiems tyrimams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų