REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Maximai“ ir „Biovelai“ dėl užkrėstos mėsos gresia tūkstantinės baudos

papildyta 14:00 val.

Prekybos tinklui „Maxima“ ir mėsos perdirbimo įmonių grupei „Biovela Group“ už rinkai pateiktą salmonelėmis užkrėstą mėsą gali grėsti tūkstantinės baudos. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojo Manto Staškevičiaus, ateityje bus siekiama baudas sugriežtinti.

Prekybos tinklui „Maxima“ ir mėsos perdirbimo įmonių grupei „Biovela Group“ už rinkai pateiktą salmonelėmis užkrėstą mėsą gali grėsti tūkstantinės baudos. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojo Manto Staškevičiaus, ateityje bus siekiama baudas sugriežtinti.

REKLAMA

„Pagal maisto įstatymą bauda būtų nuo 144 eurų iki 24 tūkst. eurų“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė M. Staškevičius.

„Tai yra didžiulė amplitudė, priklausomai nuo masto, ar subjektas (tyrimo – BNS) bendradarbiavo. Yra labai daug kriterijų, ir atitinkamai įvertinus tuos kriterijus, bus taikomas maisto įstatymo pažeidimas“, – teigė jis.

Pasak jo, baudos gresia tiek „Maximai“, tiek „Biovelai“, nes abi įmonės elgėsi netinkamai. Procesas esą gali užtrukti apie pusmetį.

REKLAMA
REKLAMA

„Manome, kad abi įmonės pasielgė netinkamai. Tiek „Biovela“, tiek pati „Maxima“, kuri mūsų neinformavo, buvo prastas atsekamumas“, – sakė jis.

REKLAMA

Anot M. Staškevičiaus, „Maximos“ delsimas informuoti apie nesaugią mėsą parduotuvėse yra netoleruotinas, todėl už tai turi būti baudžiama griežčiau.

„Tas neinformavimas ir delsimas iš mūsų pusės yra tikrai netoleruotinas. Mes visą laiką deklaruojame ir sakome, kad tai yra negerai ir sugriežtinsime ateityje sankcijas. Padidinsime baudų, sankcijų skaičių ir ateityje, jei tokios įmonės nepraneš apie nesaugius maisto produktus, bus galvojama apie tokių tokių įmonių stabdymą arba uždarymą“, – kalbėjo vienas tarnybos vadovų. 

„Tai vienas svarbiausių dalykų – per 24 valandas turi būti mums pranešta apie nesaugų produktą, o tai buvo padaryta pavėluotai. Mes bėgome iš paskos, o ne kartu. Paprastai gavę signalą greitai išimame produktus iš rinkos. Dabar gi taip nenutiko. Buvo sunaikinta šimtai tonų mėsos nepalikus jos tyrimams“, – kalbėjo VMVT atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

„Maximos“ atstovė Ernesta Dapkienė BNS ketvirtadienį pranešė, kad tarnyba pirmą kartą apie galimą nesaugų maistą tinkle buvo informuota vasario 5 dienos pavakare, po 16 val., o antrą kartą – vasario 7 dieną, praėjus daugiau nei 24 valandoms po to, kai buvo gauti tyrimų rezultatai. 

„Tarnyba pirmą kartą dėl galimos mikrobiologinės taršos buvo informuota vasario 5 dieną. Pranešėme, apie iš laboratorijos gautus sausio 29 dienos mėginių rezultatus iš Pilaitės parduotuvėje esančios mėsinės. Tyrimų rezultatai gaunami per 4-5 dienas, tai reiškia, kad dažniausiai tirtos šviežios mėsos prekyboje jau nebūna“, – komentare BNS sakė E. Dapkienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, apie dar vienus, vasario 4 dieną gautus tyrimų rezultatus (sausio 30 dienos mėginiai), tarnybai  pranešta kartu su vasario 7 dienos rytą gautais rezultatais (sausio 31 dienos mėginiai).

„Pripažįstame, kad apie šiuos rezultatus pranešėme vėliau nei per 24 valandas, kurios yra numatytos reikalavimuose“, – sakė E. Dapkienė.  

„Maxima“ anksčiau sakė delsusi apie užkratą informuoti VMVT, nes laukė tyrimų rezultatų. Bendrovė dar  vasario 3 dieną gavo atsakymą iš laboratorijos, jog viename iš tirtų gaminių yra mikrobiologinė tarša. Prekybą visa šviežia mėsa visame tinkle ji nutraukė vasario 7-ąją.  

REKLAMA

„Šioje situacijoje supratome, kaip svarbu glaudžiai bendradarbiauti su VMVT. Toks bendradarbiavimas padės rasti geriausius sprendimus vartotojams, kad jiems nekiltų jokių abejonių dėl mėsos saugos ir kokybės“, - ketvirtadienį teigė E. Dapkienė. 

Kalbėdamas apie pirminį salmoneliozės šaltinį, M. Staškevičius užsimena, kad tai – greičiausiai „Biovelos“ cechas, bet tai atsekti esą sunku, nes VMVT buvo informuota per vėlai.

„Kol nuvykome, tiek tos patalpos, viskas buvo dezinfekuojama. Tai ta priežastis, dėl ko mus reikia nedelsiant informuoti, dėl to, kad spėtume nueiti į įmonę ir identifikuoti problemą“, – sakė M. Staškevičius.

REKLAMA

„Tas šaltinis greičiausiai ir bus minėta įmonė („Biovela“ – BNS)“, – pridūrė jis.

„Biovela“ antradienį pranešė, kad galbūt salmonelėmis užkrėsta mėsa pateko tik į „Maximos“ parduotuves.

„Maxima“, pardavusi apie 11 tonų galbūt užterštos „Biovelos“ mėsos ir jos produktų, sunaikino iš viso apie 160 tonų įvairių tiekėjų mėsos – visą šviežios mėsos produkciją, buvusią parduotuvėse vasario 7 dieną. Bendrovė patyrė apie 0,5 mln. eurų nuostolių.

Toks atvejis, kai buvo sunaikinta visose tinklo parduotuvėse buvusi šviežia mėsa, buvo pirmas Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų