REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę reabilitavosi po sutriuškinimo Belgijoje ir savų žiūrovų akivaizdoje Vilniuje 97:89 patiesė Čekijos krepšininkus. Tai tapo pirmąja vyriausiojo trenerio Dariaus Maskoliūno pergale Lietuvos rinktinėje, o po jos treneris, kalbėdamas su žurnalistais, užtruko žymiai ilgiau, nei rodo įprasta praktika.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę reabilitavosi po sutriuškinimo Belgijoje ir savų žiūrovų akivaizdoje Vilniuje 97:89 patiesė Čekijos krepšininkus. Tai tapo pirmąja vyriausiojo trenerio Dariaus Maskoliūno pergale Lietuvos rinktinėje, o po jos treneris, kalbėdamas su žurnalistais, užtruko žymiai ilgiau, nei rodo įprasta praktika.

REKLAMA

Po rungtynių D. Maskoliūnas spaudos konferencijoje užtruko apie 15 minučių. Įprastai treneriai apie rungtynes kalba jei ne dvigubai, tai tikrai žymiai trumpiau.

Akivaizdu, kad treneris po siaubingo pasirodymo Belgijoje jautė pareigą atsakyti į visus klausimus ir pats dar kartą atsiprašyti dėl nesusipratimo prieš tris dienas.

D. Maskoliūnas Vilniuje po pergalės prieš Čekijos rinktinę neskubėjo dekoti sirgaliams ar žaidėjams. Spaudos konferenciją jis pradėjo ilgu ir nuoširdžiu monologu dėl rungtynių Belgijoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Sąžiningai ir nuoširdžiai – buvo žiauriai gėda Belgijoje. Nesinori prisiminti tų rungtynių, bet ką noriu pasakyti, tai padėkoti, kad sirgaliai nenusigręžė nuo mūsų ir šiandien čia jų buvo tiek daug. Darysime viską, kad nepasikartotų tokios rungtynės, kokios buvo Belgijoje.

REKLAMA

Vakar ir užvakar turėjome ganėtinai ilgas peržiūras, nes per trumpą laiką kažką įdiegti žaidėjams yra tikrai nelengva. Viena yra kai tu kalbi, o kita – kai tu rodai. Yra sakoma, kad vaizdas niekada nemeluoja. Stengėmės atnešti visą tai iki žaidėjų smegenų, koncentruotai.

Šitos rungtynės Vilniuje nebuvo lengvos, toli gražu nuo gerų rungtynių. Gynyba atrodė tragiškai, tikrai tragiškai. Su tokia gynyba mes kažką apžaisime, jei užpulsime, bet sakau... turime taisyti. Klubuose žaidėjai ginasi žymiai geriau nei rinktinėje. Noriu padėkoti vyrams, kad atvažiavo į rinktinę, į šį langą. Svarbu, kad po Belgijos nesiugruvome.

REKLAMA
REKLAMA

Vietomis atrodė, kad čekai jau laužia rungtynes, okay, buvo, kad ir mums pasiseka, buvo, kad čekams pasiseka, bet gerai, kad mes nesulūžome. Svarbiausia, kad laimėjome“, – kalbėjo D. Maskoliūnas.

Išskyręs savų krepšininkų individualius pasirodymus D. Maskoliūnas dar kartą grįžo prie tų pirmų rungtynių Belgijoje, po kurių, kaip sako pats, šiandien netgi jautė jaudulį.

„Žandikaulis praktiškai iškritęs buvo. Gavau per veidą kaip Wilderis nuo Fury. Gal kažkiek neįvertinome belgų, po to pažiūrėjome interviu savo, ką kalbėjau. Atrodo, per mažai jiems pagarbos tuo metu buvo. Trenkė ir trenkė stipriai. Rungtynių su čekais ne tai, kad bijojome, bet ruošėmės, aš pats jaučiau vidinį jauduliuką. Langas nebuvo lengvas, gerai, kad iš jo išlipome vienas-vienas rezultatu. Na, gerai, žiūrint iš dabartinės situacijos“, – kalbėdamas apie paties debiutą vyr. trenerio kėdeje kalbėjo D. Maskoliūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip vertinate L. Biručio pasirodymą?

Labai gerai. Žinojome, kad jie neturi labai stiprių žaidėjų, kurie galėtų versti taškus iš po krepšio. Gynyba kokia yra – paprastesnės aš neįsivaizduoju. Žaidėme taip, kad visi keitėmės, gynyba tikrai suveikė ir padėjo mums vienu momentu grįžti į rungtynes, o vėliau jas perlaužti.

Kokį D. Motiejūną pamatėte po trijų metų Kinijoje?

Ačiū Donatui, kad jis atvažiavo. Negalima žaidimo vertinti vienareikšmiai, jis mėnesį buvo be rugntynių, dar gydėsi traumą. Visi matėme, kokioje jis fizinėje būklėje. Jam sunku suspėti bet kokioje gynyboje.

R. Jokubaitis debiutavo rinktinėje. Kaip vertinate jo pasirodymą?

Sakyčiau puikiai, nes Mantas Katleris serga, negali įkvėpti oro. Dvi minutės sprinto ir dūsta. Vėliau pasakė pats, kad nebegali žaist. Atsakomybė krito ant Rokelio, bet jis tikrai gerai susitvarkė. Kaip jo metų krepšininkui, jis išėjo su nepažįstamais žaidėjais aikštelėje, puikiai susitvarkė, vien į statistiką pažiūrėjus. Aišku, norėjo išeiti į rungtynes su taikliu metimu vietoje perdavimo, tas nesigavo.

REKLAMA

T. Dimša ir čia, ir Belgijoje rungtynes pradėjo startiniame penketuke. Kokį įspūdį jis palieka?

Labai gera energija, gal kažkiek susikaustęs. Į žaidėją žiūri iš klubo prizmės. Klube jis daro viską. Ir kamuolį įžaidinėja, ir veržiasi, ir tritaškį meta. Dabar iš šono žiūrint atrodo, kad jis kažkiek susikaustęs. Mums besiveržiančio krepšininko labai trūksta. Tai nebuvo super geras debiutas, bet pradžiai neblogai.

O kaip jūsų paties debiutas prie rinktinės vairo?

Labai sunkus. Žandikaulis praktiškai iškritęs buvo. Gavau per veidą kaip Wilderis nuo Fury. Gal kažkiek neįvertinome belgų, po to pažiūrėjome interviu savo, ką kalbėjau. Atrodo, per mažai jiems pagarbos tuo metu buvo. Trenkė ir trenkė stipriai. Rungtynių su čekais ne tai, kad bijojome, bet ruošėmės, aš pats jaučiau vidinį jauduliuką. Langas nebuvo lengvas, gerai, kad iš jo išlipome vienas-vienas rezultatu. Na, gerai, žiūrint iš dabartinės situacijos.

REKLAMA

Ką kitą kartą darytumėte kitaip?

Geras klausimas, bet nelabai ką gali daryti kitaip. Niekas nesikeičia, tie patys žaidėjai, tiek pat laiko. Nelabai iš ko galiu kažką imti. Kas liečia žaidėjus ir pasiruošimą, tai yra praktiškai tas pats. Dabar man sekančiam lange būtų lengviau, nes aš jau pačiupinėjęs žaidėjus, jie pačiupinėję mane. Kažką daryti kitaip paprasčiausiai nėra galimybių.

Jeigu susiklostytų tokia situacija, kad galėtumėte imti žaidėjus iš „Žalgirio“ dėl tinkamo tvarkaraščio. Būtų lengviau?

Kenčia visi nuo šito. Čia jie turi išspręsti karą. Pats dirbu Eurolygos klube, todėl žinau, kad negalime mes duoti žaidėjų į rinktinę. Kaip ruoštųsi žalgiris be penkių žaidėjų? Neįmanoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis atrankos langas buvo pirmasis iš trijų, siekiant vietos Europos čempionate. Antrasis vyks lapkričio 23-gruodžio 1 d., o paskutinis jau kitų metų vasario 15-23 d.

Lietuva varžosi C grupėje, kurioje taip pat yra Belgija ir Danija.

Lietuviai Belgijoje pralaimėjo triuškinančiu 21 taško skirtumu.

Europos čempionato atrankoje varžysis 32 rinktinės ir net 24 jų pateks į pirmenybes. Šios vyks keturiose valstybėse – Čekijoje, Gruzijoje, Vokietijoje ir Italijoje. Šeimininkės į čempionatą patenka automatiškai, bet vis tiek žais atrankos varžybose.

Iš kiekvienos grupės tris pirmas vietas užėmusios rinktinės keliaus į „Eurobasket 2021“, išskyrus tas, kuriose žais ir šeimininkės.

Iš jų toliau keliaus šeimininkės ir kitos dvi geriausios rinktinės.

Atrankoje rinktinės sužais šešias rungtynes – su kiekviena komanda po dukart, namie ir išvykoje.

„Eurobasket 2021“ vyks 2021 m. rugpjūčio 17-29 dienomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų