Pjongčange vykstančiose žiemos olimpinėse žaidynėse ketvirtadienį 10 km individualiose slidinėjimo laisvu stiliumi varžybose startavo lietuvė Marija Kaznačenko.

Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti lietuvė 10 km distanciją įveikė per 30 min. 44,2 sek. ir užėmė 73-ąją poziciją. Iš viso startavo 90 sportininkių.

Tai buvo vienintelis Marijos startas Pietų Korėjoje. Pjongčange ji tikėjosi pasirodyti ir sprinto rungtyje, bet varžybų išvakarėse organizatoriai pranešė, kad sportininkė olimpinės atrankos metu surinko per mažai įskaitinių taškų, todėl gali rinktis tik vieną rungtį. Tuomet lietuvė nedvejodama pasirinko sau kur kas labiau priimtinesnę 10 km distanciją.

Aukso medalį iškovojo norvegė Ragnhild Haga (25:00,5), aplenkusi švedę Charlotte Kalla (+20,3), legendinę savo tautietę Marit Bjoergen (+31,9) bei tokį patį rezultatą užfiksavusią suomę Kristą Parmakoski (+31,9). Joms abejoms įteikti bronziniai apdovanojimai.

Vos tik pasiekusi finišą M. Kaznačenko krito ant žemės iš nuovargio.