REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Motinos graudi išpažintis, kad ji dirbdama visą darbo dieną neturi pakankamai pinigų, reikalingų jos sūnaus vaistams, privertė komentatorius išjuokti Amerikos sveikatos apsaugos sistemą.

Motinos graudi išpažintis, kad ji dirbdama visą darbo dieną neturi pakankamai pinigų, reikalingų jos sūnaus vaistams, privertė komentatorius išjuokti Amerikos sveikatos apsaugos sistemą.

REKLAMA

Katie Schieffer dešimtmečiui sūnui neseniai buvo diagnozuotas pirmo tipo cukrinis diabetas, dėl kurio berniukui kas dvi valandas reikia insulino. Tačiau Šiaurės Karolinos valstijoje gyvenanti motina verkė, kad negali įpirkti jam skirtų vaistų, kurie kainuoja 1 000 dolerių (apie 820 eurų).

„Pasišlykštėję“ ir „įsiutę“ komentatoriai socialiniuose tinkluose reiškė nepasitenkinimą, kad su tokia situacija neturėtų susidurti nei vienas tėvas, o daugelyje išsivysčiusių valstybių ir nesusiduria.

K. Schieffer nusifilmavo save tuščiomis rankomis paliekant vaistinę, vos kelios dienos iki Kalėdų.

„Dirbu jau, tikriausiai, 17 metų. Dirbu visąlaik. Jau devynerius metus, nuo pat jo gimimo, apmoku savo sūnaus gydymo išlaidas“, – sakė ji verkdama, paraudonavusiu veidu ir ašarų pilnomis akimis.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir jam neseniai diagnozavo pirmo tipo cukrinį diabetą, taigi jam kas dvi valandas reikia insulino.“

„Ką tik gavau jo receptą. Vaistai kainuoja 1 000 dolerių. Aš neturiu tiek pinigų. Aš neturiu tiek pinigų. Dabar turiu eiti ir pasakyti savo devynmečiui sūnui, kad aš neturiu tiek pinigų“, – ji tęsė.

REKLAMA

„Aš dirbu pilnu etatu. Mano vyras dirba pilnu etatu. Dirbu naktimis. Dieną mokausi. Kaip jūs užsidirbate? Ar tik aš viena to nesugebu?“

Jos vaizdo įrašas „TikTok“ platformoje surinko pusę milijono peržiūrų, „Twitter“ – 1, 6 milijono, ir dar keliasdešimt tūkstančių socialiniame tinkle „Reddit“.

Daug žmonių užjautė K. Schieffer, tačiau beveik visi siuto, kad dėl JAV sveikatos apsaugos sistemos, daug žmonių susiduria su panašia situacija.

„JAV sveikatos apsaugos sistemos padėtis yra tiesiog apgailėtina. Farmacijos kompanijos nuolat nežymiai pakeičia savo insulino sudėtis, ne tam, kad jas pagerintų, o kad jos liktų patentuotos“, – rašė vienas „Reddit“ naudotojas.

REKLAMA
REKLAMA

„Liūdna, kad taip vadinamoje turtingiausioje pasaulio valstybėje, žmonėms vis dar sunku gauti insulino. Brazilijoje jis nemokamas. BRAZILIJOJE“, – sakė kitas.

„Insulino gamyba yra pigi, tai šlykštu“, – rašė dar vienas.

„Twitter“ vartotojai iš viso pasaulio kritikavo JAV. Jie sakė, kad valstybė, nelaikydama sveikatos apsaugos žmogaus teise, su savo piliečiais elgiasi nehumaniškai.

„Mane tai erzina. Prisimenu, kad pirmą kartą nuėjusi atsiimti savo vaistų, irgi verkiau. Nors ir GALĖJAU juos įpirkti, nežinojau, ar galėsiu toliau sau tai leisti. Tikiuosi, kad ji sulaukė gerų pasiūlymų ir pagalbos“, – rašė vienas.

„Amerikos sveikatos apsaugos sistema yra nesąmoninga, – sakė kitas, – Taip, ji galbūt kokybiška, bet koks skirtumas, jeigu negali susimokėti už gydymą, ir vis tiek miršti?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kaip vokietis, jeigu nežinočiau, kur tai vyksta, galvočiau, kad kokioje trečiojo pasaulio šalyje... Absoliučiai apgailėtina ir beveik klaiku“, – pasidalino trečiasis.

Ir dar vienas: „Čia, Naujoje Zelandijoje, už vieną receptą moku penkis dolerius. Gaudamas žemas pajamas. Galiu nemokamai lankytis pas psichiatrą. Nežinau, kaip žmonės išgyvena JAV.“

„Tai yra problema, egzistuojanti tik Amerikoje. Mes galime sau leisti panaikinti šią problemą, tačiau mes renkamės to nedaryti“, – komentavo dar vienas.

„Aš net ne amerikietis, ir ta absoliuti beprotybė, vadinama JAV medicinos pramone, mane tiesiog siutina...“, – rašė komentatorius.

REKLAMA

Vaizdo įrašui išpopuliarėjus, nesuskaičiuojamas kiekis žmonių pasisiūlė padėti K. Schieffer. Ji pasidalino savo „Venmo“ ir „Paypal“ duomenimis, kad norintys galėtų jai finansiškai pagelbėti.

Atrodo, kad moteris sulaukė daug aukų, nes ji paskelbė naujų vaizdo įrašų, kuriuose dėkoja žmonėms už jų paramą.

Ji taip pat pasidalino ir savo besišypsančio sūnaus vaido įrašu, kuris gruodžio 27-ąją šventė savo gimtadienį. Jis su pasididžiavimu papasakojo, kad su gydymu jam sekasi puikiai.

Negavę insulino žmonės miršta

2019-ųjų birželį, Joshas Wilkersonas mirė diabetinės komos metu. Prieš tai vyras pradėjo vartoti pigesnį insuliną, kuris po kelių mėnesių pablogino jo būklę. Jam buvo 27-eri.

REKLAMA

J. Wilkersonas turėjo pakankamą sveikatos draudimą, reikalingam aukštos kokybės insulinui padengti, tačiau kai jam suėjo 26-eri, jis nebegalėjo naudotis savo patėvio sveikatos draudimo planu.

Kaip ir daugelis amerikiečių, K. Wilkersonas paprasčiausiai negalėjo įpirkti nuo 140 iki 1 000 dolerių kainuojančio insulino, kurio kaina nuo 2001 m. išaugo trigubai.

Jis neseniai buvo susižadėjęs su Rose Walters, kuri taip pat serga pirmo tipo cukriniu diabetu. Kad sutaupytų, pora pradėjo vartoti be recepto parduodamą insuliną, kuris kainuoja 25 dolerius (apie 20 eurų).

Tačiau senesnės sudėties insulinas nesureguliuodavo cukraus kiekio Josho kraujyje. Jis mirtinai pakilo ir vyras niekada nebeprabudo iš diabetinės komos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2018 m. vasarį, Jessis Jamesas Lutgenas, 32-ejų, iš Ilinojaus valstijos, mirė nuo pirmo tipo cukrinio diabeto sukeltų komplikacijų, nes praleidinėdavo būtino vaisto dozes.

Jo motina Janelle Lutgen sakė, iš Jessiui artimo žmogaus sužinojusi, kad jis prarado savo darbą, o kartu su juo ir sveikatos draudimą. Dėl to, jis nebegalėjo nusipirkti jam reikalingų priemonių.

Kodėl sergantiems diabetu reikalingas insulinas?

Insulinas yra hormonas, gaminamas kasoje. Šis organas padeda virškinti maistą.

Insulinas padeda kūnui panaudoti gliukozę, kuri yra gaunama iš cukraus, esančio maiste ir gėrimuose.

Pirmiausia, gliukozė iš maisto yra įsisavinama žarnyne. Ten ji patenka į kraują, kuriame organizmas nusprendžia, ką su ja daryti.

REKLAMA

Už šį sprendimą yra atsakingas insulinas, kuris reguliuoja kiek cukraus iš kraujo patenka į kraujo ląsteles, raumenis, ar riebalų ląsteles, kur gliukozė yra sunaudojama arba saugoma.

Tačiau, sergant cukriniu diabetu, kasa gali iš viso negaminti insulino arba pagaminti jo per mažai, arba jis tinkamai nefunkcionuoja.

Dėl šios priežasties, cukraus kiekis kraujyje gali pavojingai padidėti arba sumažėti. Tai gali sukelti nuovargį, alkio arba troškulio jausmą, arba, kraštutiniais atvejais, gyvybei pavojingą komą.

Siekiant to išvengti, cukriniu diabetu sergantys žmonės kaip vaistą gali leistis insuliną, kuris sumažina cukraus kiekį jų kraujyje.

Šaltinis: Diabetes.org

Susidūrėte su panašia problema? Papasakokite mums, konfidencialumą garantuojame.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų