Varšuvoje (Lenkija) ketvirtadienį baigėsi FIDE pasaulio „žaibo“ šachmatų čempionatas, kuriame titulo apginti nepavyko Magnusui Carlsenui.

2017 m., 2018 m. ir 2019 m. triumfavęs norvegas šį kartą surinko 13,5 taško ir užėmė tik 12-ą vietą. M.Carlsenas per 21 partiją pasiekė 12 pergalių, 3 lygiąsias ir patyrė 6 pralaimėjimus.

Naujuoju čempionu tapo 15 tšk. surinkęs prancūzas Maxime‘as Vachier-Lagrave, kuris dėl geresnių papildomų rodiklių aplenkė lenką Janą-Krzysztofą Dudą ir Prancūzijos atstovu neseniai tapusį Alirezą Firouzją. Beje, M.Vachier-Lagrave titulą užtikrino pergalė paskutiniame – 21-ame – ture prieš patį M.Carlseną.

Tarp moterų triumfavo kazachė Bibisara Assaubajeva. Ji per 17 turų surinko net 14 tšk. Už kazachės liko rusės Aleksandra Kosteniuk (12,5) bei Valentina Gunina (12). Turnyre buvo užsiregistravusi ir Salomėja Zaksaitė, bet lietuvė nesužaidė nė vienos partijos.

Novi Sade (Serbija) finišo tiesiąją kirto 2021 m. Europos jaunių greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatai. Į Lietuvą iš Serbijos grįš vienas aukso medalis – aštuonmetė šiaulietė Milda Alejūnaitė (FIDE blitz 1113) „nusiaubė“ G8 „žaibo“ čempionatą ir su 17 tšk. iš 18 galimų tapo Europos čempione! Puikiai Milda pasirodė ir greitųjų šachmatų čempionate, tačiau čia su 6 taškais iš 9 liko per žingsnį nuo medalio.

Serbijoje žaidė dar trys Lietuvos atstovai – Augustinas Bazilius, Gustas Morkūnas (U12) ir Adrijana Morkūnaitė (G16). Gustas greituosiuose ir „žaibe“ užėmė atitinkamai 13 ir 8 vietas, Augustinas – 11 ir 15, Adrijana – 14 ir 21.