REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutinis Sovietų Sąjungos vadovas sukritikavo „ištvirkusį“ Rusijos politinį elitą ir teigė, kad Kremlius uždraudė jam kurti savo politinę partiją.Interviu laikraščiui „Novaja gazeta“ kovo 2 dieną 80-metį švęsiantis Michailas Gorbačiovas teigė norėjęs įsteigti socialdemokratinę partiją, tačiau Kremliaus vyriausiasis ideologas Vladislavas Surkovas įspėjo, kad ji nebus įregistruota.

REKLAMA
REKLAMA

„Su savo draugais turėjau mintį įkurti partiją. Kai apie tai sužinojo V. Surkovas, jis paklausė: „Kam tau to reikia? Bet kokiu atveju, jie tavo partijos neregistruos“, – teigė M. Gorbačiovas, kurį cituoja naujienų agentūra AFP.

REKLAMA

Kremliaus administracijos vadovo pavaduotojui V. Surkovui priskiriami nuopelnai sukūrus centralizuotą valdžios sistemą, kuri tapo skiriamuoju Rusijos ženklu. Jis taip pat nukaldino frazę „suvereni demokratija“.

„Aš atsakiau: „Mes sukursime judėjimą“. Ir mes taip padarėme. Bet judėjimas nėra partija, jis nedalyvauja rinkimuose. Mums reikia socialdemokratinės partijos, kuri nepriklausytų nuo valdžios“, – tvirtino M. Gorbačiovas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis apkaltino valdančiąją šalies klasę abejingumu savo žmonėms ir užsipuolė milijardierių Romaną Abramovičių, kuris turtus susikrovė likdamas atokiai nuo politikos.

„Jos (valdančiosios klasės) yra turtingos ir ištvirkę. Jų siekis – daryti ką nors artimo R. Abramovičiui. Aš niekinu šią idėją. Man gėda dėl šio turtingųjų pasileidimo. Man gėda dėl mūsų ir šalies“, – kalbėjo būvės Sovietų Sąjungos vadovas.

„Valdžios atstovai neturėtų turėti ir neturi teisės naudoti visos energijos, žmonių ir šalies išteklių tam, kad išliktų patys“, – pažymėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, valdančiojo tandemo politika atrodo tuščia: „Matau, kad prezidentas ir V. Putinas abu stengiasi, tačiau šalyje vis daugiau imitacijos dvelksmo.“

M. Gorbačiovo teigimu, reikia tikrų pokyčių. Jis taip pat sukritikavo Kremliaus sprendimą atšaukti regioninius rinkimus. „Ar tai stabilumas? Ar tik asmeninės galios išlaikymas?“ – klausė jis.

Praėjus dviem dešimtmečiais po Sovietų Sąjungos griuvimo, M. Gorbačiovas ir toliau lieka figūra, kuria labiau žavimasi Vakaruose, o ne pačioje Rusijoje, kur daugelis jį vis dar kaltina sukėlus pasaulinės galybės žlugimą.

REKLAMA

Interviu M. Gorbačiovas teigė, kad rusai pamiršta jo vykdytos perestroikos pasiekimus ir sieja ją tik su ekonominėmis problemomis.

„Dabar jie pamiršta, kas buvo padaryta. Jie redukuoja perestroiką iki mūsų problemų, tuščių lentynų. Tačiau būtent tuomet mes sukūrėme laisvę, kuria žmonės mėgaujasi dabar, eidami į bažnyčią, gaudami vizas, naršydami internete ar pirkdami laikraščius“, – kalbėjo jis.

„Ir pamiršau paminėti, kad mes išvengėme branduolinio karo katastrofos. Niekas nenori to prisiminti“, – pridūrė politikas.

Jis teigė taip ir nepalietęs 1990 metais jam įteiktos Nobelio Taikos premijos pinigų, tačiau leidžia lėšas ligoninių Černobylio katastrofos aukoms statyboms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų