Nors Lukas Lekavičius ketvirtadienį Izraelyje neblizgėjo, jo atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ įteikė dovaną Kauno „Žalgiriui“ – 76:75 (18:20, 17:21, 21:17, 20:17) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus. Toks rezultatas žalgiriečiams atvėrė kelią į atkrintamąsias varžybas.

Atėnų krepšininkai rungtynių pradžioje spurtavo 9:0 ir atitrūko – 14:7.

Vėliau daug geriau sekėsi „Maccabi“. Ji 17-ąją minutę pirmavo 38:27.

Komandos paskutinę mačo minutę pradėjo esant lygiam rezultatui (72:72). Tada dvitaškį įmetė „Panathinaikos“ gynėjas Mike’as Jamesas (74:72). Į tai tritaškiu atsakė Michaelas Rollas (75:74). Pergalingus taškus pelnė M. Jamesas (76:75). „Maccabi“ dar turėjo penkias sekundes, bet Deshauno Thomaso dvitaškis tikslo nepasiekė.

L. Lekavičius per penkias minutes taškų nepelnė ir surinko -5 naudingumo balus.

„Maccabi“: DeAndre Kane’as 19 (6/7 dvitaškių, 9 atkovoti kamuoliai, 6 išprovokuotos pražangos, 5 rezultatyvūs perdavimai), Norrisas Cole’as 14, Alexas Tyusas 10 (5/5 dvit.).

„Panathinaikos“: Mike’as Jamesas 27 (9/11 dvit.), Ianas Vougioukas 16 (6/6 dvit., 5 atk. kam.), Nickas Calathes 10 (5/9 dvit.).

„Panathinaikos“ (17 pergalių / 11 pralaimėjimų) pakilo į penktąją Eurolygos poziciją, „Maccabi“ (13/15) – devinta.

Kitose rungtynėse Milano „AX Armani Exchange Olimpia“ savo aikštėje 89:93 (23:17, 20:23, 22:28, 24:25) neatsilaikė prieš „Valencia“.

Šeimininkai pirmojoje mačo dalyje buvo pranašesni. Jie 8-ąją minutę pirmavo 20:11.

Po pertraukos geriau žaidė Ispanijos komanda. Ji 36-ąją minutę buvo priekyje 85:74.

Artūras Gudaitis „AX Armani Exchange Olimpia“ per 25 minutes pelnė 13, pataikęs penkis dvitaškius iš devynių ir atkovojęs aštuonis kamuolius. Vidurio puolėjas surinko 17 naudingumo balų.

Mindaugas Kuzminskas žaidė 21 minutę ir pasižymėjo aštuoniais taškais.

Mantas Kalnietis rungtynėms registruotas nebuvo.

„AX Armani Exchange Olimpia“: Vladimiras Micovas 27 (7/9 tritaškių, 5 atk. kam.), Curtisas Jerrellsas 17 (5 išpr. praž.), Artūras Gudaitis 13 (5/9 dvit., 8 atk. kam.).

„Valencia“: Erickas Greenas 18, Tiboras Pleissas 11 (8 atk. kam.), Bojanas Dubljevičius 11 (5/9 dvit., 6 išpr. praž.), Samas Van Rossomas 11.

„Valencia“ (11/17) užima 11-ąją vietą, „AX Armani Exchange Olimpia“ (9/19) – 15-ąją.

Titulą ginanti Stambulo „Fenerbahce“ svečiuose 80:63 (22:17, 18:14, 25:10, 15:22) nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“.

Šeimininkai pirmavo vienintelį kartą – 1:0 rungtynių pradžioje. Vėliau dominavo „Fenerbahce“. Didžiausia persvara – 62:36 (27 minutė).

Svečiai pataikė 14 tritaškių iš 24 (58 proc.).

„Crvena Zvezda“: Dejanas Davidovacas 18 (5 atk. kam.), Dylanas Ennisas 10.

„Fenerbahce“: Bobby Dixonas 25 (7/10 trit.), Nikola Kaliničius 10.

„Fenerbahce“ (20/8) turnyro lentelėje antra, „Crvena Zvezda“ (11/17) – 12-a.