REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ketvirtadienį atmetė Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos veiklos ataskaitas, tačiau teisinių pasekmių tai nesukels.

REKLAMA
REKLAMA

Seime siūlymus dėl LRT tarybos ataskaitos teikiančio Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) nariai sako, jog tokia sistema - ydinga, tačiau tikina esą nėra paprasta ją pakeisti.

REKLAMA

„Tokia teisinė kolizija, nors ataskaita nepatvirtina, teisinių pasekmių tai nesukelia. Reiktų sėsti ir pagalvoti, kaip spręsti šį klausimą, nes jis nėra paprastas. Atsistatydinti tarybai? Bet ją sudaro trijų institucijų deleguoti atstovai, taip pat ir nevyriausybinių organizacijų. Jie sakys - o kodėl mes turime atsistatydinti? Atstatydinti LRT generalinį direktorių teisiškai būtų paprasčiau, bet tokiu atveju politikai įgautų galimybę kištis į LRT veiklą“, - svarstė ŠMKK pirmininko pavaduotojas konservatorius Julius Dautartas.

REKLAMA
REKLAMA

Komiteto narys „darbietis“ Vydas Gedvilas esamą situaciją vadina „teisiniu nihilizmu“.

„Man kaip žmogui nesuprantama, kaip, atmetus ataskaitą, nėra jokių pasekmių, niekas už tai neatsako. Komitetas, Seimas čia bejėgis, mes negalime daryti jokios įtakos. Reiktų keisti situaciją įstatymų lygmeny, manau, naujas Seimas šioje srityje turės darbo“, - BNS sakė V.Gedvilas.

Tuo metu ŠMKK narė socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė mano, jog svertų reguliuojant LRT veiklą pakanka, tad keisti esamos teisinės bazės nereiktų. „Seimas turi galių, sakykim, svarstant biudžetą, jei veikla įvertinta prastai, gali bausti finansiškai, skiriant mažiau lėšų“, - BNS sakė A.M.Pavilionienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimas ketvirtadienį svarstė ir nepritarė LRT tarybos ataskaitoms už 2005 ir 2006 metus bei pasiūlė ŠMKK teikti ateinančio sezono programų tinklelių projektus, o Valstybės kontrolei - įvertinti, kaip LRT įgyvendinamos ankstesnės valstybinio audito rekomendacijos.

Pagal LRT įstatymą, taryba kasmet iki liepos 1 dienos turi paskelbti metinę veiklos ataskaitą. Ataskaita svarstoma Seime, tačiau teisinių pasekmių Seimo sprendimai - pritarti ataskaitai ar ne - nesukelia.

Parlamente metinės veiklos ataskaitas teikia visos Seimui atskaitingos institucijos, tačiau teisinė bazė nenumato atsakomybės už vienokį ar kitokį Seimo įvertinimą.

REKLAMA

2007 metais parlamente susidarė kuriozinė situacija, kai Seimas nesugebėjo įvertinti Vyriausybės metinės veiklos ataskaitos.

Susiginčiję, pritarti, atmesti, ar rinktis vidurio kelią - įvardinti ir Vyriausybės nesėkmes, ir keliamų problemų sprendimo kelius, parlamentarai nusprendė sprendimo dėl ataskaitos nepriimti iš viso.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų