REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ėmėsi loterijų klausimo ir svarsto uždrausti nepilnamečiams jose dalyvauti ir pirkti bilietus. Verslo atstovai jau šiaušiasi ir sako, kad parlamentarai skuba, siūlo neadekvačias baudas – pirmą kartą nusižengusiam ir pardavusiam loterijos bilietą kasininkui tektų susimokėti kone tūkstantį eurų – 30 kartų daugiau nei vaikui pardavus alkoholį.

Seimas ėmėsi loterijų klausimo ir svarsto uždrausti nepilnamečiams jose dalyvauti ir pirkti bilietus. Verslo atstovai jau šiaušiasi ir sako, kad parlamentarai skuba, siūlo neadekvačias baudas – pirmą kartą nusižengusiam ir pardavusiam loterijos bilietą kasininkui tektų susimokėti kone tūkstantį eurų – 30 kartų daugiau nei vaikui pardavus alkoholį.

REKLAMA

Todėl prašo Seimo narių baudas peržiūrėti ir duoti laiko pasiruošti naujai tvarkai.

Panevėžietis Aldis viename iš paslaugų terminalų šįkart sumokėjo mokesčius, tačiau sako, kad ir loterijos bilietų nusiperka.

„Čiut ne kiekvieną dieną, jeigu papuola“, – sako Aldis.

Būna, kad pasiseka laimėti ir kokį prizą. Tada dar labiau norisi žaisti.

„Kai laimi, dar daugiau pagauna azartas. Nieko nebelaimi – tai nebelaimi“, – pasakoja Aldis.

Pardavėja pasakoja: loterijos žmonėms – ne tik pramoga.

„Kalėdų laikotarpis mūsų populiarus: visiems šeimos nariams. Vestuvėms dabar metas ateina vietoj puokščių, gėlių – loterijos bilietų“, – kalba pardavėja Salva Macienė.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuviai per pastaruosius penkerius metus loterijoms skiria vis daugiau. Taip nurodo naujausias Mykolo Romerio universiteto mokslininkų ir „Vilmorus“ tyrimas. 2017 metais daugiau nei pusė apklaustųjų sakė loterijoms išleisdavę iki 4 eurų, o šiemet beveik pusė apklaustųjų sako skiriantys nuo 5 iki 10 eurų. Triskart padaugėjo ir žmonių, kurie loterijoms išleidžia nuo 11 iki 30 eurų.

REKLAMA

Daugėjant lošiančiųjų loterijose Seimo biudžeto ir finansų komiteto narys, konservatorius Mykolas Majauskas su trimis dešimtimis kolegų įregistravo įstatymo pataisas, pagal kurias loterijos bilietą galėtų įsigyti tik 18 metų ir vyresnis asmuo. Mat dabar šalyje neribojamas loterijų dalyvių amžius.

„Tai Lietuva yra vienintelė Europos Sąjungos šalis, kurioje azartinius žaidimus gali žaisti nepilnamečiai“, – teigia M. Majauskas.

Kiek iš viso nepilnamečių dalyvauja loterijose – nežinia, niekas to nefiksuoja. Laimėjimus loterijos išmoka tik vyresniems nei 16-os metų asmenims, tačiau pardavėjai sako, kad loterijose bilietų bando įsigyti ir nepilnamečiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiesiog bilietuką ir nori laimėti kažką. Gal įsivaizduoja, kad tos loterijos vis tiek – daug reklamos, daug internete visokių dalykų. Aš manau, kad tikisi tuos pinigėlius laimėti iš to paties mažiausio bilieto“, – sako S. Macienė.

Loterijos dalyvių amžių reglamentuojančios įstatymo pataisos sparčiai skinasi kelią Seime, nors dalis parlamentarų siūlė palaukti Vyriausybės išvados.

Po pateikimo pataisoms pritarta, galutinis balsavimas dėl jų vyks birželio 21 dieną. Jomis numatytos ir baudos. Prekybos įmonių asociacija piktinasi, kad nepilnamečiui pardavusi loterijos bilietą kasininkė turėtų sumokėti nuo 900 iki 1 400 eurų siekiančią baudą. Ir mokėti turėtų pati. Jeigu tai pasikartotų, tektų mokėti ir iki 3 000 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra kartais, dešimtimis kartų didesnės baudos negu už alkoholio, tabako pardavimą to amžiaus nesulaukusiems asmenims. Ten baudos už pirmą nusižengimą siekia nuo 30 eurų iki 120 eurų. Tai va: 30 ir 900“, – aiškina prekybos įmonių asociacijos prezidentė Rūta Vainienė.

Naujausią tyrimą apie lošimų paplitimą Lietuvoje rengusios mokslininkų grupės vadovas psichologas Gediminas Navaitis sako, kad Lietuvoje lošimai ir loterijos išlieka masinis laisvalaikio leidimo būdas. Bet ar tiesiog draudimas atvilios nepilnamečius nuo loterijų, klausimas.

„Jeigu tai yra skirta priklausomybėms, tai tuo turėtų užsiimti sveikatos reikalų komitetas, švietimo komitetas, priklausomybių prevencijos komisija, o ne biudžeto ir finansų komitetas. Bet visada smagu užsiimti ne savo darbu“, – komentuoja psichologas Gediminas Navaitis.

Anot tyrėjų, priklausomybės nuo lošimų dažniausiai nustatomos 30–39 metų nevedusiems aukštesnes pajamas turintiems vyrams. Su priklausomybėmis lošimams susijęs ir rūkymas bei alkoholio vartojimas.

Jau visai kukū.geriau kovokit su narkomanija tarp nepilnamečių,o čia atrado problemą, na dar problema dėl žiurkių po to dar vandens apmokestinimas,dar išsaugot erkes nešienaujamose pievose,na šikininkų problemą truputį primiršo, dar tos vaivorykštės na galima ir dešimtuką sudaryti dešimt ,,aktualiausių,, sseimo sprendžiamų problemų.na kai šitos problemos bus išspręstos ,gal ir gerovės valstybė pro rūką bus matyti, o tada tik žingsnis iki dangaus.tik viena persona pasakė jei aukojam vadinasi labai gerai gyvenam.sėkmės nuprotėjant
Tai čia toks užslėptas dėžučių reikalavimas... Kaip tai vyksta :paruošia projektą, užkelia baudos dydį ir pateikia svarstyti seime, o tada laukia kada sukrus prekybininkai... sulaukia, o tada priėmimo stadijoje sumažina baudą. Nes kaip kitaip paaiškinti neadekvatų dydį, lyginant su ES.
Šioj stebuklų karalystėj trylikinės gimdo,o va loteriją nuspirkt-ne ne ne
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų