Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiųjų koalicijoje, panašu, bręsta naujas konfliktas. Nesutarimus dėl homoseksualių asmenų partnerystės arba civilinės santuokos keičia aštrūs ginčai dėl visuotinio nekilnojamojo turto (NT) mokesčio įvedimo.

Valdančiųjų koalicijoje, panašu, bręsta naujas konfliktas. Nesutarimus dėl homoseksualių asmenų partnerystės arba civilinės santuokos keičia aštrūs ginčai dėl visuotinio nekilnojamojo turto (NT) mokesčio įvedimo.

REKLAMA

Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje dėl jo nevaikiškai apsižodžiavo Laisvės frakcijos narys, parlamento pirmininkės pavaduotojas Vytautas Mitalas ir finansų viceministrė Rūta Bilkšytė, dirbanti konservatorės Gintarės Skaistės vadovaujamoje ministerijoje.

„Vis prisimenu komiteto pirmininko (Mykolo Majausko, red. past.) žodžius, kad su mokesčiais reikia elgtis lyg porceliano parduotuvėje. Bet dabar aš kartais, na, matau, kad mes apie mokesčius kalbame užėję į porceliano parduotuvę apsivilkę didelį paltą ir neturėdami gal kartais intencijos to porceliano ten nusipirkti.

Man tas baisiausia. Nes aš turiu kažkokį jausmą, kad iki politinio sprendimo dar yra gabaliukas kelio dėl NT mokesčio“, – posėdyje kalbėjo V. Mitalas.

REKLAMA

Jo nuomone, reikia aiškiai atsakyti į klausimą, kas per šią Seimo kadenciją keisis mokesčių sistemoje. Tą būtų galima padaryti kiek vėliau, kai „išsisklaidys migla“, kaip sekasi pramonei, kokios bus mokesčių pajamos.

„Dabar daugybė viduriniosios klasės žmonių krūpčioja pagalvoję apie „euriboro“ pokyčius, kurie laukia. Infliacija rekordus muša. Mes tuo metu NT mokestį čia svarstome. Aš turiu blogą nuojautą dėl tokių perspektyvų“, – įspėjo Seimo vicepirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

R. Bilkšytė neieškojo žodžių kišenėje.

„Tai pirmiausia, ką pasakyčiau, ponas Vytautai. Nekrūpčiokime. Nekrūpčiokite, gerai?“ – kalbėjo viceministrė.

Atsakydama į M. Majausko repliką, kad krūpčioja visuomenė ji tęsė:

„Aš turiu omenyje, kad ir politikai turėtų rodyti dėmesį, nes jeigu politikai krūpčioja, tada ir visuomenė krūpčioja. Nes pradeda nuo galvos krūpčioti žuvis.“

M. Majauskas bandė raminti viceministrę sakydamas, kad nereikėtų taip kalbėti apie „žuvis ir galvas“.

„Gerbiama Rūta, aš manau, kad yra svarbu išgirsti Seimo pirmininkės pavaduotojo poziciją. Tai yra mūsų pagrindiniai koalicijos partneriai. Ir raginti juos nekrūpčioti, aš nemanau, kad taip turėtume elgtis“, – kalbėjo M. Majauskas.

Prašydamas pristatyti visuotinio NT mokesčio pakeitimų argumentus, jis įspėjo: „nesitikėkite, kad mes už jus trauksime kaštonus iš ugnies“.

V. Mitalas taip pat neliko skolingas R. Bilkšytei dėl jos pasisakymo apie žuvį.

„Gerbiama Rūta, jūs esate taip pat viceministrė. Tai yra ta pozicija, kuri turi suderinti dalykines kompetencijas su politiniu veikimu taip pat. Ir jūs tikrai žinote šios kadencijos koalicijos sutartį, kurioje parašyta, kad mokestiniai pakeitimai bus svarstomi tik tada, kai dėl jų bus aiškiai susitarta.

REKLAMA
REKLAMA

Na, tai ir nenustebkite, kad aš taip reaguoju, kai apie mokestinius pakeitimus sužinau iš spaudos ir šitų gi žurnalistų skambučių. Aš paprasčiausiai netikiu tada, kad jie yra realūs. Tai tas mano komentare atsispindėjo. Ir dėl to jaučiuosi gana keistai, kai mes aptarinėjame dalyką, kuris, mano galva, yra nerealus. Nes jeigu jis būtų realus, jis būtų daromas kitu būdu. Dabar jis yra fikcija“, – kalbėjo V. Mitalas.

Primename, kad Finansų ministerija siūlo pakeisti dabartinį NT mokesti ir nustatyti, kad jį privalomai mokėtų visi gyventojai tiek už gyvenamosios paskirties turtą (namus, butus ir kt.), tiek už kitokios paskirties turtą.

Skaičiuojama, kad naują mokestį turėtų mokėti 1,2 mln. šalies gyventojų. Vidutinė mokesčio suma būtų 13,5 euro per metus.

Tai PARAZITUOJANTI LANDSBERGINE SUTVE mokesciu moketoju pinigais APMOKES MORTOS mokyklas??. Geras......LANDSBERGINE SUTVE DROZIA zmogu per VISUS GALUS.....KONSERGEJAI !!!
Jei uz 1e turta prihvatizavai tai mokesciai nelabai spaudzia.. sedi ant nusiraminimo kedutes ir zvengi linguodamas......
Kai atėjo į valdžią ši koalicija, pradėjo neišveždinėti iš nuošalesnių kaimų šiukšlių. Nežinau, ar tai naujas būdas pasirūpinti regionais, bet prie Karbauckio taip nebuvo. O mokesčius ima, nors paslaugos neteikia. Šmikiai ir tiek. Palauksim, kol jie bus išmesti iš valdžios. Kiek žinau, korupcinės schemos lėmė, kad prisipirko netinkamų mūsų teritorijoms automobilių iš švogerių firmų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų