REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad vieniši, nesusituokę Lietuvos gyventojai turi sukaupę mažiau turto nei gyvenantys šeimoje. Turto kaupimo prioritetai tarp vienišų ir vedusių žmonių taip pat skiriasi – vienišiai  dažniau renkasi sodybas nei butus, daugiau investuoja į gyvenimo paįvairinimą ir vengia turtą kaupti pinigais.

REKLAMA
REKLAMA

Net 14 proc. vienišų žmonių pasisakė neturį sukaupę turto, o šeimoje gyvenančių asmenų grupėje šis procentas sudaro 8 proc.

REKLAMA

Tyrimas parodė, kad vieniši žmonės, palyginti su gyvenančiais šeimoje, rečiau turi nuosavą būstą. Butą ar namą kaip svarbiausią savo turimą turtą įvardija 42 proc. nesusituokusių žmonių ir 57 proc. gyvenančiųjų šeimoje.

„Šeimas sukūrusiems žmonėms neabejotinu prioritetu tampa gyvenamoji vieta, todėl suprantama, kad savo investicijas šie žmonės skiria būstui. Be to, dviejų žmonių finansinės galimybės įsigyti būstą yra kur kas didesnės nei vieno asmens. Todėl pagal turimą turtą matyti, kad vienišiai turi kitus gyvenimo prioritetus ir savo lėšas skiria toms sritims, kurios leidžia paįvairinti gyvenimą ir palengvinti buitį. Būtina pabrėžti, kad jie ir kur kas realistiškiau vertina savo sukaupto turto apsaugą“, – sako „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį, kad vieniši asmenys daug dažniau kaip turimą turtą nurodo sodybas ir žemės sklypus, t.y. šeimų neturintys asmenys paskutinius 20 metų savo lėšas dažniau investavo ne tik į nuosavą būstą, bet ir į papildomą nekilnojamąjį turtą, kuris skirtas praleisti laisvalaikį.

Renkantis transporto priemonę, automobilį  kaip turimą turtą dažniau įvardija šeimoje gyvenantys asmenys, o vienišiai labiau buvo linkę įsigyti motociklą.

Analizuojant finansinį turtą paaiškėjo, kad piniginių santaupų dažniau turi sukaupę šeimoje gyvenantys asmenys. Tačiau vienišų žmonių atsakymai rodo, kad jie  linkę turtą kaupti auksu ir papuošalais. Be to, šeimų neturintys asmenys kaip savo turtą dažniau minėjo ir turimą buitinę bei kompiuterinę techniką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vieniši asmenys turi daugiau fizinio nei finansinio turto. Fizinei turto apsaugai – durims, spynoms, tvoroms – jie skiria mažiau lėšų nei šeimos, bet vieniši asmenys labiau linksta drausti turtą. Tai galima sieti su didesne vienišų žmonių atsakomybe už savo turtą  ir suvokimu, kad nelaimės atveju finansinės ar kitos paramos nėra iš ko tikėtis. Tai kur kas racionalesnis požiūris į turto likimą nelaimės atveju – mat draudimas padės atkurti turimo turto vertę“, – teigia „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

Kaip savo turimo turto apsaugą vieniši žmonės dažniau minėjo draudimą. Šeimoje gyvenantys asmenys linkę tikėti, kad jų būstą apsaugos šarvuotos durys, spynos ir aukštos tvoros. Šunims turto apsaugą vieniši žmonės taip pat patiki rečiau nei šeimos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų