Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad vieniši, nesusituokę Lietuvos gyventojai turi sukaupę mažiau turto nei gyvenantys šeimoje. Turto kaupimo prioritetai tarp vienišų ir vedusių žmonių taip pat skiriasi – vienišiai  dažniau renkasi sodybas nei butus, daugiau investuoja į gyvenimo paįvairinimą ir vengia turtą kaupti pinigais.

Net 14 proc. vienišų žmonių pasisakė neturį sukaupę turto, o šeimoje gyvenančių asmenų grupėje šis procentas sudaro 8 proc.

Tyrimas parodė, kad vieniši žmonės, palyginti su gyvenančiais šeimoje, rečiau turi nuosavą būstą. Butą ar namą kaip svarbiausią savo turimą turtą įvardija 42 proc. nesusituokusių žmonių ir 57 proc. gyvenančiųjų šeimoje.

„Šeimas sukūrusiems žmonėms neabejotinu prioritetu tampa gyvenamoji vieta, todėl suprantama, kad savo investicijas šie žmonės skiria būstui. Be to, dviejų žmonių finansinės galimybės įsigyti būstą yra kur kas didesnės nei vieno asmens. Todėl pagal turimą turtą matyti, kad vienišiai turi kitus gyvenimo prioritetus ir savo lėšas skiria toms sritims, kurios leidžia paįvairinti gyvenimą ir palengvinti buitį. Būtina pabrėžti, kad jie ir kur kas realistiškiau vertina savo sukaupto turto apsaugą“, – sako „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį, kad vieniši asmenys daug dažniau kaip turimą turtą nurodo sodybas ir žemės sklypus, t.y. šeimų neturintys asmenys paskutinius 20 metų savo lėšas dažniau investavo ne tik į nuosavą būstą, bet ir į papildomą nekilnojamąjį turtą, kuris skirtas praleisti laisvalaikį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų