REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionate ir toliau liko be pergalių. Šeštadienio vakarą Kazio Maksvyčio vadovaujama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 73:77 (25:23, 16:17, 15:10, 17:27) nusileido Evano Fournier vedamiems prancūzams.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionate ir toliau liko be pergalių. Šeštadienio vakarą Kazio Maksvyčio vadovaujama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 73:77 (25:23, 16:17, 15:10, 17:27) nusileido Evano Fournier vedamiems prancūzams.

REKLAMA

Pirmąjį kėlinį mūsiškiai pradėjo fantastiškai – metimai sukrito, gynyboje atrodėme puikiai, o ir klaidų nebuvo pernelyg daug.

Visgi kortų namelis subliuško lemiamomis akimirkomis, kai reikėjo šaltų nervų. Lietuviai ketvirtajame kėlinyje keliskart grubiai suklydo, ko pasėkoje prancūzai susirinko lengvus taškus kontratakose.

Vertinant žaidėjų pasirodymus – kaip ir pimajame mače, jų buvo įvairių.

Puolime toliau spindėjo ir šaltus nervus rodė Marius Grigonis, kuris sudėtingiausiais momentais prisiimdavo atsakomybę ant savęs, atsigavo Rokas Jokubatis su Ignu Brazdeikiu, tačiau savęs vis dar neranda Domantas Sabonis.

Portalas tv3.lt pateikia antrųjų Europos čempionato rungtynių žaidėjų žaidimo įvertinimus.

Marius Grigonis (13 tšk., 4 rez. perd.) – 9.

Bravo. Marius Grigonis iš tikrųjų grįžo ir tai pirmasis mačas Europos čempionate nebuvo vienkartinis.

REKLAMA
REKLAMA

Kaunietis ir toliau demonstravo ypač gerą žaidimą puolime. Gynėjas kūrė progas ne tik sau, bet ir kitiems komandos draugams.

Labai svarbu, kad viso mačo eigoje M. Grigonis liko agresyvus ir nebijojo grėsmingų varžovų, kurie buvo arčiau krepšio. Gynėjas ne kartą įsiveržė į varžovų baudos aikštelę ir pataikė kelis sudėtingus metimus per prancūzų bokštus.

REKLAMA

Dar galima išskirti, kad M. Grigonis vakar dienos rungtynėse pakankamai gerai žaidė izoliacinėse situacijose, iš kurių dažniausiai sukurdavo pranašumą kitiems.

Gynyboje M. Grigonis atstovėjo pakankamai neblogai ir ėjo į geras pagalbas. Labai džiugu, kad Marius demonstruoja solidų žaidimą abejose aikštelės pusėse.

Visgi įdomu, kokia situacija su gynėjo koja, kurią jis susižeidė rungtynių pabaigoje. Tikėkimės, kad nieko rimto.

Rokas Jokubaitis (14 tšk., 5 rez. perd., 4 atk. kam.) – 7.

Rokelis nusikratė pirmųjų rungtynių jaudulį ir grįžo į tokį save, kokį ir esame įpratę matyti.

REKLAMA
REKLAMA

Gynėjas šį mačą pradėjo labai gerai – keliskart atakavo varžovų drop gynybą, veržėsi arčiau krepšio ir nusimesdavo puikius perdavimus, po kurių JV drebino visą krepšį.

Lemiamomis ketvirtojo kėlinio akimirkomis R. Jokubaitis padarė grubią klaidą, po kurios Thomasas Huertelis nubėgo į greitą ataką ir pelnė du lengvus taškus iš po krepšio. Visgi jis nėra vienintelis, kuris suklydo toje atkarpoje, tad visų šunų ant Roko pečių versti tikrai neverta.

Pozityvo paliko minėtas gynėjo agresyvumas puolime – metimai po driblingo per varžovą iš vidutinio nuotolio, krepšio atakavimas ir rungtynių pabaigoje pataikyti tritaškiai, kurie suteikė krislelį vilties lietuviams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gynyboje R. Jokubaičiui dar yra kur pasitempti – porą kartų gynėjas iš savo akiračio pametė tiesioginį oponentą, kuris paskui arba prakirto po krepšiu ir pelnė du taškus, arba prakirtęs arčiau krepšio atlikdavo gerą perdavimą komandos draugui.

Apibendrinus – džiugu, kad Rokas sužaidė geresnes rungtynes ir nusikratė jaudulį, bet šiandienos mače su vokiečiais reikės ne tik gero, bet kone idealaus gynėjo žaidimo, kadangi šis susitikimas su vokiečiais yra fundamentaliai svarbus mūsiškių Europos čempionato ateičiai.

Jonas Valančiūnas (15 tšk., 8 atk. kam.) – 6,5.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kapitonas dvikovoje su prancūzais atrodė gan solidžiai. Po krepšiu nepabūgo Rudy Goberto, gerai kovojo su Vincentu Poirier, o galop neblogai atstovėjo prieš kone galvą aukštesnį Moustaphą Fallą.

REKLAMA

Šiame mače džiugino, kad JV atrodė gan neblogai gynyboje, lyginant mačą su slovėnais. Praktiškai visi tiesioginiai JV oponentai neturi metimo iš distancijos, tad Jonui po krepšiu stumdytis su jais didesnių problemų nebuvo.

Puolime – kelios geros progos, pataikytas tritaškis.

Visgi neramina tai, kad JV, nepaisant to, jog išmetė 11 metimų ir pelnė 15 taškų – išliko pakankamai pasyvus. Puolėją nekartą provokavo mesti iš vidutinio nuotolio arba tritaškį, o jis arba pasirinkdavo nemesti, arba pasirinkdavo atlikti perdavimą, kuris vienąkart pasibaigė klaida, arba veržtis arčiau krepšio, kas irgi nėra jo stiprybė.

„Mano darbas yra viduje. Nenoriu gal piktnaudžiauti tolimais metimais“, – po rungtynių sakė NBA bokštas.

REKLAMA

Visgi kartais papiktnaudžiauti reikia. Jei nemesi, varžovai tave ir toliau palikinės laisvą, o po prasiveržimų, natūralu, kad oponentai prie JV spausis baudos aikštelėje. Tikėkimės, kad Jonas mače su vokiečiais atsikratys šios psichologinės naštos ir drąsiau mes iš tolimesnių distancijų. Pataikyti jis tikrai gali.

Ignas Brazdeikis (12 tšk., 3 atk. kam.) – 6.

Lyginant su pirmuoju maču – „Iggy“ su prancūzais atrodė geriau. Pataikyti metimai iš žaidimo, grįžęs pasitikėjimas savimi ir geresnė gynyba.

Šį mačą lietuvis pradėjo startiniame penkete, kas, matyt, lėmė, kad jis sužaidė geresnes rungtynes nei prieš slovėnus, kur jis kilo nuo suolelio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi tobulintinų dalykų dar yra – I. Brazdeikis ne kartą šiame mače lipo į medį ir bandė nusimesti kamuolį paskutinę akimirką komandos draugui. Aišku, kai kurie perdavimai pasiekė savo adresato vietą, bet kai kurie pasibaigė klaidomis.

Puolime labiau norėtųsi greičio perdavimų prasme. Atrodė, kad kai sukome kamuolį aplink tritaškį, Ignas sekundę per ilgai užlaikydavo kamuolį ir turėtas pranašumas tam tikroje aikštelės vietoje jau nebebuvo pranašumas, kadangi per tą sekunde varžovas spėjo užsiimti geresnę poziciją gynyboje.

Negana to, norėtųsi, kad Ignas toliau išliktų toks pats agresyvus puolime, bet nelipdamas į medį. Buvo kelios atakos, kai mūsiškiai taip gerai ištampė prancūzų gynybą ir I. Brazdeikiui teliko įmesti laisvą metimą. Truputis ramybės ir dar geresnės progos pas „Iggy“ ateis.

REKLAMA

Domantas Sabonis (6 tšk., 9 atk. kam., 3 rez. perd.) – 5,5.

Kol kas Sakramento „Kings“ priklausantis aukštaūgis neranda savęs Europos čempionate. Bandymai laužti, varytis per visą aikštelę kol kas neveikia. Tą iliustruoja momentas, kai Sabas bandė bėgti su kamuoliu per visą aikštelę ir galop vos ne pamėtė žaidimo įrankio ir pats griuvo į užribį.

Puolime, atrodo, Domui trūksta ryžtingumo mesti metimus, kurie nėra puskabliai arčiau krepšio. Atrodo, kad D. Sabonis kaip ir turi metimą, su kuriuo gali bausti varžovus, bet kaip ir JV – kol kas jo ne itin dažnai išnaudoja.

Taip pat D. Saboniui reikėtų kiek nusiraminti – po kone kiekvieno epizodo, kai kažkas vyksta ne taip, kaip jis įsivaizduoja (pavyzdžiui – komandos draugus įmetus kamuolį į low-postą iš 45 laipsnio kampo, perdavimą atlikęs žaidėjas nekerta po krepšiu), jis iškart užverda ir reiškia savo nepasitenkinimą. D. Saboniui reikėtų kiek atsipalaiduoti ir bandyti daryti taip, kad žaidimas ateitų pas jį, o ne bandyti laužti ir forsuoti.

REKLAMA

Visgi reikėtų atkreipti dėmesį ir į D. Sabonio žaistas minutes – net 36 minutės iš 40. Pats K. Maksvytis pripažino, kad jis perlaikė Sabą prieš prancūzus, tad įdomu, kokį Domantą pamatysime šiandien su vokiečiais.

D. Sabonis dar tikrai neparodė savo geriausio žaidimo, tad tikėkimės, kad geras žaidimas ateis, o kartu su tuo ateis ir pergalės.

Arnas Butkevičius (0 tšk., 2 atk. kam.) – 5.

Puolėjas vėl pakankamai gerai atliko savo funkcijas gynyboje. Šįkart „Žalgirio“ atstovas nesulaukė tiek žaidybinio laiko, kiek gavo prieš slovėnus, bet 13 žaidimo minučių A. Butkevičius aikštelėje vaizdo negadino.

Visgi norėtųsi matyti A. Butkevičių daugiau puolime – kertantį, judantį be kamuolio. Galbūt puolimui nebelieka jėgų po intensyvios gynybos, bet laikyti žaidėją tik tam, kad jis gintųsi, o puolime būtų riestainis – taip pat ne pats geriausias scenarijus. Treneriams reikėtų galvoti ir kalbėti su žaidėju, kad jis bent kažkiek duotų puolime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rokas Giedraitis (4 tšk., 2 atk. kam., 2 per. kam.) – 5.

R. Giedraičiui tai vėlgi nebuvo pats geriausias mačas puolime. Puolėjas pramėtė visus 3 mestus tolimus metimus. Tiesa, reikėtų pabrėžti, kad vienas iš jų buvo paskutinėmis atakos sekundėmis – R. Giedraitis buvo paliktas susirinkti pramestą metimą. Anaiptol, norėtųsi, kad geru metimu pasižymintis puolėjas pagaliau pataikytų tritaškius.

Pozityvus dalykas yra tas, kad puolėjas perėmė du kamuolius, iš kurių viena kontrataka pasibaigė jo paties dėjimu į varžovų krepšį.

Gynyboje R. Giedraitis atrodo pakankamai gerai, bet kaip ir rašyta prieš tai, norėtųsi didesnio įsijungimo į puolimą.

REKLAMA

Lukas Lekavičius (6 tšk., 3 atk. kam.) – 4,5

L. Lekavičiui šis mačas buvo sudėtingas. Tokiam žaidėjui, koks yra L. Lekavičius, labai svarbu pagauti kamuolį eigoje – kai bėgama į užtvarą ir jis iškart gauna bėgdamas kamuolį, kad galėtų iškart pirmuoju žingsniu aplenkti varžovą, tačiau šiame mače to nematėme. Į aikštelę žengęs kibus gynėjas Andrew Albicy puikiai stabdė L. Lekavičių ir neleido pastarajam įsijausti.

Mindaugas Kuzminskas (3 tšk., 2 atk. kam.) – 4.

Puolėjui šis mačas nenusisekė. Gynyboje jam buvo sunku prieš augalotus Prancūzijos vyrų krepšinio rinktinės puolėjus, o puolime nesukrito pirmi pakankamai geri metimai. Visgi vienerios blogos rungtynes žaidėjo nepadaro blogu – mače su vokiečiais Kuzia turėtų būti labai svarbus žaidėjas, kadangi vokiečiai turi daug metančių ketvirtųjų numerių, tad svarbiausias M. Kuzminsko išbandymas aikštelėje laukia jau šiandien.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų