Atėnuose Lietuvos plaukikų delegacija bus kaip niekad gausi. Mūsų šalies atstovai dalyvaus vienuolikoje individualių rungčių ir vienoje estafetėje. Varžybos vyks rugpjūčio 14-20 dieną. Kurio nors lietuvio patekimas į finalą būtų labai didelė sėkmė, o patekimą į pusfinalį irgi reikėtų vertinti teigiamai.

Rugpjūčio 14 d.400 m kompleksinio plaukimo kvalifikacinės varžybos ir finalas. Lietuvai atstovaus vienas iš pajėgiausių šalies plaukikų Vytautas Janušaitis. Liepą Lietuvos čempionate jis laimėjo tris aukso medalius, tačiau visus ne kompleksinio plaukimo rungtyse. 2004 m. pasaulio reitinge šioje rungtyje V. Janušaitis į pirmą šimtuką nepatenka.

100 m plaukimo krūtine kvalifikacinės varžybos ir pusfinaliai. Aurimas Valaitis kol kas daugiau rungtyniaudavo jaunių ir jaunimo varžybose. Lietuvos čempionate šioje rungtyje jis nusileido V. Janušaičiui, o pasaulio reitinge į šimtuką nepatenka.

Rugpjūčio 15 d.200 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacinės varžybos ir pusfinaliai. Šiais metais Saulius Binevičius yra pasiekęs aštuntą rezultatą pasaulyje ir pagal tai galėtų būti tituluojamas plaukimo rinktinės lyderiu, tačiau Lietuvos čempionate jis šioje rungtyje pralaimėjo universaliajam V. Janušaičiui. Vis dėlto olimpiadoje distanciją plauks S. Binevičius.

100 m plaukimo nugara kvalifikacinės varžybos ir pusfinaliai. Darius Grigalionis yra buvęs netgi Europos čempionato prizininku. Lietuvos čempionate šiemet jis laimėjo 50 m distanciją, tačiau plaukdamas 100 m nusileido vis tam pačiam V. Janušaičiui. Pasauliniame reitinge 2004 m. D. Grigalionis 22-as. Sidnėjaus olimpiadoje D. Grigalionis nugara plaukė 200 m ir buvo 24-as.

4x100 m plaukimo laisvu stiliumi estafetės kvalifikacinės varžybos ir finalas. Lietuvos rinktinei atstovaus S. Binevičius, V. Janušaitis, Rolandas Gimbutis ir Paulius Viktoravičius. Prieš ketverius metus Sidnėjuje analogiškoje rungtyje lietuviai buvo 16-i.

100 m plaukimo krūtine finalas.

Rugpjūčio 16 d.200 m plaukimo peteliške kvalifikacinės varžybos ir pusfinaliai. Startuoja dar vienas jaunas plaukikas Paulius Andrijauskas. Jis laimėjo Lietuvos čempionatą, tačiau didelių pasiekimų tarptautinėse varžybose neturi. Distancijos pasaulio reitingo pirmajame šimtuke lietuvio nėra.

200 m plaukimo laisvu stiliumi finalas.100 m plaukimo nugara finalas.

Rugpjūčio 17 d.100 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacinės varžybos ir pusfinaliai. Šioje rungtyje Lietuvoje aiškus lyderis R. Gimbutis. Sidnėjuje jis užėmė 23 vietą. Šiemet Rolandas laimėjo Lietuvos čempionatą, o pasauliniame reitinge jis 31-as.

200 m plaukimo krūtine kvalifikacinės varžybos ir pusfinaliai. Edvinas Dautartas taip pat laimėjo Lietuvos čempionatą, o gerų rezultatų pasaulyje dar teks palaukti. Pasaulinio reitingo pirmajame šimtuke lietuvio nėra.

200 m plaukimo peteliške finalas.

Rugpjūčio 18 d.200 m plaukimo nugara kvalifikacinės varžybos ir pusfinaliai. Dalyvaus Lietuvos čempionas Pavelas Šuškovas. Jo rezultatas pasaulyje šiais metais 45-as.

200 m plaukimo kompleksiniu būdu kvalifikacinės varžybos ir pusfinaliai. Dar vienas V. Janušaičio startas. Šioje distancijoje jam šiemet sekėsi geriau. Pasauliniame reitinge Vytautas 24-as.

100 m plaukimo laisvu stiliumi finalas.200 m plaukimo krūtine finalas.

Rugpjūčio 19 d.50 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacinės varžybos ir pusfinaliai. Šioje distancijoje Lietuvai taip pat atstovaus šalies čempionas R. Gimbutis. Sidnėjuje jis buvo 38-as. Pasaulyje šiemet Rolando rezultatas 23-as.

100 m plaukimo peteliške kvalifikacinės varžybos ir pusfinaliai. Startuos Lietuvos čempionas Rimvydas Šalčius. Šiemet pasaulyje jo rezultatas 34-as.

200 m plaukimo kompleksiniu būdu finalas.

Rugpjūčio 20 d.50 m plaukimo laisvu stiliumi finalas.100 m plaukimo peteliške finalas.