• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galimas karinis konfliktas Irake kai kurioms Lietuvos bendrovėms galėtų atnešti finansinės naudos. Jau dabar Irake yra didžiulė medicinos įrangos ir vaistų paklausa - prasidėjus karui, ji dar labiau išaugs, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".

REKLAMA
REKLAMA

Galimybe įžengti į Irako rinką rimtai susidomėjo Vilniuje įsikūrusi bendrovė "Viltechmeda", gaminanti švirkštinius siurblius, ligoninėse naudojamus vaistams dozuoti.

REKLAMA

Praėjusiais metais pirmasis "Viltechmedos" švirkštinis siurblys, pažymėtas "Aitecs" prekės ženklu, pasiekė Iraką - iš Lietuvos įmonės jį nupirko Šveicarijos bendrovė. Dabar gaminiai taip pat būtų vežami ne tiesiogiai iš Lietuvos, o per Šveicarijos bendrovę.

"Viltechmedos" generalinis direktorius Anatolijus Faktorovičius teigė, kad eksportas į Iraką turėtų būti itin pelningas.

"Irakas nenori pirkti jokių įrengimų iš Jungtinių Valstijų, todėl Lietuva, kol kas nebūdama NATO narė, Irakui yra priimtina prekybos partnerė, - sakė A.Faktorovičius. Šioje šalyje planuojama parduoti šimtus aparatų.

REKLAMA
REKLAMA

Viena švirkštinė pompa kainuoja vidutiniškai tūkstantį JAV dolerių (3,2 tūkst. litų).

Lietuvos įmonės produkcijos jau užsisakė ir JAV - 500 "Viltechmedoje" pagamintų pompų greičiausiai bus skirtos naudoti Irake.

"Viltechmeda" sėkmingai eksportuoja švirkštinius siurblius į Egiptą, Iraną, Malaiziją, Bahreiną, Libaną, Saudo Arabiją ir kitas šalis. Iki krizės Argentinoje "Viltechmeda" sėkmingai dirbo ir šioje šalyje. Pardavimai Afrikos, Lotynų Amerikos ir Azijos šalyse sudaro apie 20 proc. visos "Viltechmedos" apyvartos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2002 metais "Viltechmeda" pasiekė 12 mln. litų apyvartą. Pasaulyje šiuo metu yra parduota apie 12 tūkst. Vilniaus bendrovėje pagamintų švirkštinių siurblių. Per metus įmonė pagamina jų apie 2,5-3 tūkst.

Lietuvos farmacijos įmonių asociacijos prezidentas Albertas Bertulis mano, kad šiuo atveju svarbesnis yra ne verslo, o politinis motyvas. Medikamentus būtų galima įvežti tik dalyvaujant Jungtinių Tautų programoje "Maistas už naftą" ir gavus nustatytas kvotas, tačiau Lietuvos farmacijos bendrovės šioje programoje nedalyvauja.

1999 metais Lietuvos įmonės į Iraką eksportavo chemijos pramonės gaminių už 900 tūkst. litų. 2001-aisiais ten buvo išvežta medicinos prietaisų ir aparatų už 30 tūkst., o praėjusiais metais - už 58,2 tūkst. litų. Iki 1999 metų prekyba su Iraku nevyko.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų