Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pusantro kėlinio atkakliai kovėsi su svečiais iš Ispanijos, tačiau galiausiai pristigo jėgų ir buvo priversta pripažinti tituluotų varžovų pranašumą.

Vakar Kaune vykusiose Europos rankinio čempionato 7-osios atrankos grupės rungtynėse lietuviai ispanams nusileido rezultatu 22:28 (12:11).

Mūsiškiai pradėjo mačą susikaustę ir pirmą įvartį pelnė tik 7 minutę, kai varžovai jau buvo įmušę jų 4. Įveikę startinį jaudulį lietuviai ėmė artėti prie ispanų ir 18 minutę Andrius Stelmokas persvėrė rezultatą (8:7). Minimalią persvarą šeimininkai išlaikė ir iki pertraukos - 12:11.

Antrą kėlinį Lietuvos rankininkai pradėjo labai sėkmingai ir 38 minutę po A.Stelmoko metimo įgijo trijų įvarčių persvarą - 15:12. Tačiau tuomet į lemiamą mūšį pakilo ispanai. Lietuviai beveik dešimt minučių niekaip negalėjo pelnyti įvarčio ir varžovai atitrūko 19:15.

Kitaip pakreipti mačo eigos šeimininkai jau nesugebėjo - pralaimėjo Pekino olimpiados bronzos medalininkams šešių įvarčių skirtumu (22:28).

Kitas atrankos rungtynes lietuviai žais šeštadienį išvykoje su grupės autsaidere Kipro rinktine.

Trenerio komentaras:

Lietuvos rinktinės vyr. treneris Miglius Astrauskas: „Su tokio lygio varžovais žaidėme beveik po ketverių metų pertraukos, todėl mačo pradžioje buvome susikaustę. Be to, žaidėjai jaudinosi prieš gausiai susirinkusius žiūrovus.

Vėliau kovojome puikiai, tačiau dešimt „sausų“ minučių per antrą kėlinį, kai nesugebėjome pelnyti nė įvarčio, nulėmė rungtynių baigtį. Pirmame kėlinyje apsigynę greitai pradėdavome puolimą ir pelnydavome lengvų įvarčių. Po pertraukos vyrai ėmė jausti nuovargį, puldami stabteldavo, jų žaidimui trūko užtikrintumo, ir ispanai tuo puikiai pasinaudojo.

Buvo sunku kovoti su dvimetriniais varžovais, todėl prisirinkome daug pražangų ir baudos minučių. Ispanų rinktinė yra puikiai susižaidusi, o mums pristigo patirties ir tarpusavio supratimo.“

Statistika:

Lietuva - Ispanija 22:28 (12:11). 2300 žiūrovų. A.Stelmokas 4 įvarčiai, V.Novickis, V.Klimčiauskas, A.Malašinskas ir V.Grosas po 3, A.Račkauskas ir A.Sabonis po 2, A.Strazdas ir T.Eitutis po 1; R.Fernandezas 7.