Taipėjuje (Taivanas) vykstančių 21-ųjų kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro finale pirmadienį pasaulio ir Europos čempionė Lietuvos rinktinė 73:90 (19:24, 21:18, 17:22, 16:26) pralaimėjo nugalėtojos titulą apgynusiai JAV ekipai.

Mūsų šalies komandai Robertas Puzinas pelnė 21 tašką, Janis Skakunas - 20, Martynas Vainius - 15, Justinas Navlickas - 10, Arūnas Kubilius - 4, Arvydas Bareikis - 2, Algirdas Pazdrazdis - 1.

Lietuvos krepšininkai kurčiųjų žaidynėse iškovojo keturias pergales ir patyrė vienintelę nesėkmę. Pirmajame etape lietuviai 112:20 sutriuškino Honkongo komandą ir 110:52 įveikė Taivano ekipą. Ketvirtfinalyje mūsiškiai 120:78 nugalėjo Venesuelos krepšininkus, o pusfinalyje 87:36 privertė pasiduoti Izraelio ekipą.

Bronzos medalius iškovojo Graikijos rinktinė. Ji "mažajame" finale 84:64 nugalėjo Izraelio krepšininkus.

Kaip jau skelbta, moterų krepšinio turnyro rungtynėse dėl trečiosios vietos Europos vicečempionė Lietuvos rinktinė 55:38 (10:6, 11:1, 13:14, 21:17) nugalėjo Graikijos krepšininkės ir pelnė bronzos medalius.

Kurčiųjų olimpine čempione tapo Švedijos rinktinė. Pasaulio vicečempionės ir penkiskart Europos čempionės švedės finale 61:52 įveikė pasaulio čempionę JAV komandą.

2005 metais Melburno (Australija) kurčiųjų olimpinėse žaidynėse Lietuvos vyrų ir moterų krepšinio rinktinės pelnė bronzos medalius.

Iš viso mūsų šalies sportininkai jau turi 13 medalių (2 aukso, 4 sidabro ir 7 bronzos). Po du visų spalvų medalius iškovojo orientavimosi sporto atstovai. Po vieną sidabro ir bronzos medalį pelnė lengvaatletė Larisa Voroneckaja, du bronzos medalius lietuviai iškovojo badmintono varžybose (komandų ir moterų vienetų). Paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiūtė ir Sigita Lukošiūtė taip pat iškovojo bronzos apdovanojimus.

Stalo teniso vyrų vienetų varžybų šešioliktfinalyje Deividas Takinas 4-2 (11:9, 8:11, 11:5, 5:11, 11:7, 11:5) įveikė vokietį Tomą Bėrą (Thomas Baehr), aštuntfinalyje 4-0 (12:10, 11:8, 11:6, 11:7) nugalėjo ukrainietį Igorį Černiaką, tačiau ketvirtfinalyje 0-4 (8:11, 20:22, 8:11, 6:11) pralaimėjo kinui Vang Congu (Wang Cong).

Kitas Lietuvos atstovas - Kęstutis Žižiūnas šešioliktfinalyje 0-4 (6:11, 5:11, 9:11, 5:11) pralaimėjo Honkongo stalo tenisininkui Vu Ho Tingui (Wu Ho Ting).

Kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse, kurios baigsis rugsėjo 15 dieną, dalyvauja 4 tūkst. sportininkų iš 81 šalies. Žaidynių programoje - 20 sporto šakų varžybos.

Didžiausiame kurčiųjų sporto renginyje, kuris vyksta kas ketveri metai, Lietuvai atstovauja 43 sportininkai. Šios žaidynės nepriklausomos Lietuvos kurtiesiems yra penktosios. Lietuviai iki šiol šiose žaidynėse buvo iškovoję 15 medalių.