REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviai šluoja iš parduotuvių dviračius. Jų gamintojai ir pardavėjai dėl pandemijos metu užsidariusių fabrikų Azijoje, Sueco kanalo krizės nebegali patenkinti visame pasaulyje išaugusio poreikio. Užsakymai vėluoja pusę metų ir daugiau, tad dažnai parduotuvėje dviratį tenka rinktis iš to, kas yra, o ne pagal visus savo pageidavimus. 

Lietuviai šluoja iš parduotuvių dviračius. Jų gamintojai ir pardavėjai dėl pandemijos metu užsidariusių fabrikų Azijoje, Sueco kanalo krizės nebegali patenkinti visame pasaulyje išaugusio poreikio. Užsakymai vėluoja pusę metų ir daugiau, tad dažnai parduotuvėje dviratį tenka rinktis iš to, kas yra, o ne pagal visus savo pageidavimus. 

REKLAMA

Savaitgaliais ar po darbo į gatves ir takus išrieda vis daugiau lietuvių. Kai kam tai laisvalaikis, o kai kas dviračiui naudoja kaip ekologišką transporto priemonę – nuvažiuoti ir sugrįžti iš darbo. Tačiau šiemet, norint įsigyti naują dviratį, gali iškilti ir sunkumų. 

Karantino metu neveikiant sporto klubams, dviračiai kaip aktyvaus laisvalaikio priemonė tapo dar populiaresnė. Pardavėjai džiaugiasi išaugusiu susidomėjimu, tačiau viso poreikio patenkinti nebegali – dėl tos pačios pandemijos strigo ir dviračių,  ir jų dalių gamyba Azijoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Bikko.lt“ direktorius Julijus Zaura teigia: „Prekybos klausimai yra nesunkūs, bet tiekimo klausimai sunkiausi, nes realiai tą, ką sezono šiltuoju metu reikėdavo užsiimti ir aktyvizuoti prekybą, tai dabar reikia skirti labai daug pastangų, kad gautum ką prekiauti.

REKLAMA

Konteinerių trūkumas ir fraktų brangimas, ir laivuose vietų nebuvimas daro labai didelę įtaką gamintojams, kad jie negali gauti komponentų ir surinkti tų dviračių, tiek Europoje, tiek paruoštų dviračių vežti iš ten į čia. Daug tokių kortų, kurios nelabai palankios. Dar vienas dalykas, kas labai stipriai daro įtaką, tai didelis šuolis būtent dviračių poreikio.“ 

Štai Lina ir Arminas po ilgų paieškų visoje Lietuvoje norimą dviratį rado tik Šiauliuose.

„Pavyko išsirinkti tik online, nes nebuvo vietoje, dydžių, tikrai didelė problema surasti modelį, kuris patinka. Pasirinkimas tikrai labai mažas – aš iš Kauno, draugas iš Kėdainių, tai nei vienoj vietoj nebuvo dviračio, kurį galima būtų pamatuoti.“

REKLAMA
REKLAMA

Nors dviračių pirkimo sezonas gerokai įsibėgėjęs, parduotuvės skundžiasi, kad prekes gauna mažomis partijomis ir tos vėluoja pusę metų ar daugiau. Tad išsirinkus dviratį dabar, jo gali tekti laukti ir iki rudens. Labiausiai trūksta populiariausių kalnų dviračių su 29 colių ratais, taip pat populiarūs hibridai, miesto ir kelioninio tipo dviračiai.

Specialistai sako, kad patvaraus ir patikimo dviračio suaugusiajam parduotuvėje vertėtų ieškoti nuo pusės tūkstančio eurų. Net ir turguje, kur prekiaujama naudotais dviračiais iš Vokietijos, kainos panašios.

Štai turgaus prekeivis Rimas Zverka sako: „Žiūrint, koks tas dviratis. Jeigu ten hidrauliniai stabdžiai, diskiniai, kokia komplektacija. Tai normalus vyriškas dviratis, kad ir šitie, 500 plius, minus, prasideda nuo tiek, 500 eurų iš tokių didesnių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirkti dviratį, jei pavyksta išsirinkti iš to, kas yra, reikėtų jau dabar, nes jų trūks ir kitais metais. O kainos dėl augančių detalių ir logistikos kaštų kils bent dešimtadaliu. Dėl dviračių deficito parduotuvėse jau dabar beveik nebesiūloma nuolaidų.

„Anksčiau būdavo tas, kad reikėdavo įvardyti kaip sandėlio valymą. Šį arba ne sezono metu kažkokius išpardavimus. Turėdami mažesnį pasirinkimą, jie renkasi tai, kas tinka, ne tik, kad patinka“, – sako J. Zaura.

Dviračių populiarumas ir toliau auga kaip ant mielių. Vis daugiau žmonių pasaulyje dviratį pasirenka ir kaip transporto priemonę pasiekti darbą.

„Tai pastebima visoje Europoje ir ne tik Europoje. Ta pati Amerika, lygiai taip pat, ilgą laiką rinka buvo nusistovėjusi, prasidėjus pandemijai, ten dviračių bumas šoktelėjo apie 30 procentų. O Amerikos rinka yra tikrai labai didelė ir įtakinga, ir ji daug nusiurbia visa ko“, – sako R. Pauliukaitis.

Tikimasi, kad dėl detalių trūkumo išsibalansavusi dviračių rinka stabilizuosis po dvejų metų. Kol kas gamyklos dar dirba ne visu pajėgumu ir ateinančiais metais tik vysis poreikį.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų