REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artimiausiu metu Lietuva turėtų apsispręsti, kuriose tarptautinėse operacijose jai svarbu dalyvauti, o kuriose savo narystę ji galėtų nutraukti, sako krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Po antradienį (08.19) vykusio susitikimo su prezidentu Rolandu Paksu ministras žurnalistams teigė, kad artimiausiu metu ketinama sušaukti bendrą įvairių kompetentingų žinybų susitikimą, kuriame dar kartą būtų aptarta Lietuvos dalyvavimo tarptautinėse operacijose strategija ir apsispręsta, kuriose misijose yra svarbiau Lietuvai dalyvauti.

REKLAMA

Prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas sakė, kad "ateityje gali nelikti misijos Kosove, apsispręsti reikia ir dėl Afganistano".

"Tačiau tai diskusijų objektas ir panašu, kad šį klausimą reikės diskutuoti platesniame rate", - sakė jis.

Dabar užsienyje yra 270 Lietuvos taikdarių. Jie tarnauja šešiose misijose Irake, Afganistane, Kosove, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Makedonijoje. Vienas Lietuvos karininkas dirba ESBO stebėtoju Gruzijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, susitikime L. Linkevičius prezidentą supažindino su planais supaprastinti karių siuntimo į tarptautines operacijas procedūras.

"Yra planų ir siūlysim priimti kai kuriuos pakeitimus įstatyminėje bazėje, kad būtų mažiau biurokratizuotas sprendimų priėmimų procesas - kad Seimas iš tikrųjų užsiimtų tik politinių sprendimų priėmimu, kad nebūtų užverstas smulkmenomis, techniniais misijų pratęsimais", - sakė ministras. "To reikia, kadangi vis aktyviau dalyvaujam tarptautinėse operacijose ir pagal esamą mechanizmą ilgiau procesas užtrunka, nesam tokie operatyvūs", - pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susitikime prezidentas taip pat domėjosi, kaip sekasi Lietuvos kariams Irake.

"Žuvus danų kariui, prezidentas klausė ministro, ar mūsų kariams nėra iškilęs ypatingas pavojus, daug didesnis nei iki šiol. Prezidentas paprašė asmeniškai jį informuoti apie Lietuvos karių padėtį Irake", - sakė prezidento atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas.

Tuo tarpu KA ministras L. Linkevičius teigė, kad visuose "karštuose taškuose" tarnaujančių lietuvių karių padėtis "nėra paprasta", ypač Irake.

"Dabar yra nežinomybė, neapibrėžtumas ir ta netvarka nesukuria stabilumo, kariai tampa tos situacijos įkaitais", - sakė jis.

REKLAMA

Tačiau L. Linkevičius išreiškė viltį, kad netrukus Irake padėtis pasikeis. "Tikimės, kad situacija artimiausiu metu pasikeis, nes Irake atsiranda dvasinių lyderių, jie palaiko koalicijos pajėgas, jie tikisi, kad maždaug per metus galbūt atsiras teisėta Irako civilinė valdžia, kuri galės atsakyti už situaciją", - kalbėjo jis. Ministras taip pat pažymėjo, kad su danais yra sutarta, kad Lietuvos kariai ne visą laiką būtų konflikto zonoje ir jiems mažomis grupėmis būtų leista išvykti pailsėti į kaimyninį Kuveitą.

Šiuo metu Didžiosios Britanijos atsakomybės zonoje Danijos sektoriuje Pietų Irake tarnauja 43 kariai iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono. Jų pagrindinė stovykla yra už 11 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Kurnos miesto.

REKLAMA

Antroji apie 50 karių grupė į Iraką išvyko rugpjūčio pradžioje. Į Kerbelos miestą į pietvakarius nuo Bagdado išvyks būrys Kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių, kuris tarnaus Lenkijos atsakomybės zonoje.

Šiuo metu Afganistane JAV vadovaujamoje misijoje "Tvirta taika" dalyvauja antrasis keturiasdešimties Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų karių eskadronas.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų