• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagal bendrą socialinį pragyvenimo lygį Lietuva šiemet nusirito trimis pozicijomis žemiau ir užima 46 vietą. Tuo tarpu geriausia gyventi - Norvegijoje ir Australijoje, o blogiausia - Afganistane ir Siera Leonėje.

REKLAMA
REKLAMA

Tai paaiškėjo pirmadienį Jungtinėms Tautoms paskelbus šalių žmogaus socialinės raidos indeksus. Jais yra matuojama pasaulio valstybių gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė, raštingumo, švietimo ir pragyvenimo lygiai.

REKLAMA

Lietuvis pozicija pagal Žmogaus socialinės raidos indeksą nukrito per tris vietas, lyginant 2005 ir 2007 metų statistinius duomenis. Lyginant 2006 ir 2007 metų statistinius duomenis, Lietuvos pozicija pagal socialinės raidos indeksą nepakito.

Praėjusiais metais Lietuva pagal šį indeksą lenkė Latviją ir Estiją. Šiemet Estija iškopė į viršų ir lenkia mūsų šalį 6 pozicijomis, o Latvija nuo mūsų atsilieka vos viena pozicija.

REKLAMA
REKLAMA

Nors Lietuva ir nusirito trimis pozicijomis žemiau, jos indekso vertė išaugo. Jau devintus metus iš eilės Lietuva įsitvirtinusi valstybių, turinčių aukštą indeksą grupėje.

Pagal šį indeksą pirmauja Norvegija, o antroji vieta atiteko Australijai, trečioji - Islandijai. Prancūzija šiemet susigrąžino savo poziciją pirmajame dešimtuke. Tuo tarpu Liuksemburgas liko 11 vietoje.

Didžiausia indekso vertė tarp Europos Sąjungos (ES) šalių ir penktoji vieta pasaulyje šiemet tenka Airijai, kuri žmogaus socialinės raidos srityje aplenkė tokias šalis kaip Švedija ir Prancūzija bei Šveicarija. Jungtinės Amerikos Valstijos užima 13 vietą; Rusija - 71.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Slovėnija išlieka geriausias indeksų reikšmes turinčia šalimi Centrinėje ir Rytų Europoje, Nepriklausomų Valstybių Sandraugoje (NVS) bei tarp naujųjų Europos Sąjungos narių. Ši šalis yra 29 vietoje.

Valstybių sąrašo gale lieka Nigeris, Afganistanas ir Siera Leonė.

Pirmasis Jungtinių Tautų Vystymosi programos parengtas pranešimas apie žmogaus socialinę raidą buvo pristatytas 1990 m. siekiant vienintelio tikslo - kad vykstant ekonominiams debatams, formuojant politiką ir atliekant propaguojamąjį darbą, žmonės vėl atsidurtų plėtros proceso centre.

Kiekvienas pranešimas yra skiriamas aktualiai plėtros diskusijų temai ir pateikia novatorišką analizę bei veiklos rekomendacijų. Šių metų pranešime analizuojami žmonių migracijos aspektai ir pateikiamas visas spektras įrodymų, kad migracija gali duoti didelę naudą visuotinei pažangai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų