• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija ragina valstybes nares solidarizuotis ir padėti mažytei Maltai susidoroti su didžiuliais pabėgėlių srautais.

REKLAMA
REKLAMA

Kasmet per Viduržemio jūrą rizikuodami gyvybėmis į Europą patenka tūkstančiai nelegalų iš Afrikos. Malta iš Europos Sąjungos šalių prašo priimti prieglobsčio statusą jau gavusius asmenis.

REKLAMA

Lietuva ruošiasi pateikti neigiamą atsakymą.

„Užsieniečių teisinės padėties įstatymas nenumato automatinio prieglobsčio statuso perkėlimo iš vienos ES šalies į kitą“, - nepalankią Maltai poziciją teisino Vidaus reikalų ministerijos atstovas Olegas Skinderskis.

Prieš porą metų Lietuva jau buvo priėmusi šešis pabėgėlius iš Maltos. Tačiau tuomet, pasak Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų, ji naudojo kitokias procedūras.

REKLAMA
REKLAMA

Europos Komisijos atstovo teigimu, Lietuva padėti atsisakyti neturėtų, nes tai gali atsigręžti, kai mums reikės pagalbos.

„Jei įstatymai neatitinka šių dienų realijos, ar nereikėtų projektuoti, kas būtų, jei tokioje situacijoje atsidurtų Lietuva, o kitos šalys jai atsakytų, kad negali Lietuvai padėti, nes to neleidžia nacionaliniai teisės aktai“, - žurnalistams sakė Europos Komisijos atstovybės vadovas Kęstutis Sadauskas.

Lietuva dar turi apsispręsti ir dėl kitos EK siūlomos programos. Europos Sąjungoje planuojama ženkliai padidinti priimamų pabėgėlių skaičių iš konfliktinių ar skurdžių regionų.

Šiuo metu pasaulyje prieglobsčio prašosi per 200 000 žmonių.



Plačiau apie tai – „LNK“ vakaro žiniose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų