• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors vos prieš kelias dienas Lietuvos premjeras pareiškė, kad mūsų šalis neturi galimybių kariauti Libijoje, liko neišgirstas. Visos 28 NATO narių valstybių vyriausybės penktadienį įpareigotos ruoštis misijai Libijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva išlaiko solidarią poziciją sąjungininkų veiksmų Libijoje atžvilgiu, tačiau neplanuoja prisidėti prie operacijų šioje šalyje, kadangi turi tik labai ribotus gynybos išteklius. Taip trečiadienį teigė premjeras Andrius Kubilius.

REKLAMA

„Šiaurės Afrika, Libija, mūsų pozicija čia yra solidari, nors mes neplanuojame ir neturime galimybių realiais resursais prisidėti prie problemos sprendimo, bet tikrai sieksime, kad tos problemos būtų sprendžiamos, kaip kad yra numatyta Jungtinių Tautų rezoliucijoje, Europos Sąjungoje ir NATO“, – po tądien įvykusio Vyriausybės posėdžio sakė A.Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės vadovo tikinimu, jeigu prireiktų atitinkamos humanitarinės pagalbos, Lietuva yra pasirengusi suteikti paramą, tačiau net ir šie resursai yra labai riboti.

Tuo tarpu užsienio reikalų ministras Audronis Ažubalis pabrėžė, jog nors Lietuva ir galėtų prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo, tačiau ir čia reikalingi labai tikslūs ir apgalvoti sprendimai, kad neatsitiktų panaši situacija kaip gamtos stichijų nuniokotos Japonijos atveju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turi būti labai aiškiai numatyta programa. Kaip dabar atsitiko Japonijos nelaimės atveju, kai nebuvo numatyta jokio humanitarinio mechanizmo, ir paklodžių buvo nusiųsta tiek, kad nebebuvo kur jų dėti, arba atvyko tiek gelbėtojų, ir, be to, labai staigiai, – tas liudija labai gražų nusiteikimą, bet dalies jų reikėjo atsisakyti, nes paprasčiausiai buvo per daug“, – aiškino A.Ažubalis.

REKLAMA

Be to, Užsienio reikalų ministerijos vadovas pabrėžė, jog Lietuva su NATO rengiasi konsultuotis tik humanitarinių operacijų atveju.

Tačiau ketvirtadienio vakarą paaiškėjo, kad NATO nė neketina paisyti Lietuvos Vyriausybės atstovų noro vien moraliai remti sąjungininkų veiksmus Libijoje.

Diplomatiniai šaltiniai Briuselyje pranešė, kad NATO perima vadovavimą operacijai Libijoje kitą savaitę. Negana to, operacijoje dalyvaus visos 28 šalys, įeinančios į NATO. Karinės JAV pajėgos, perdavusios vadovavimą, iš Libijos nesitrauks, tačiau gerokai sumažins lėktuvų ir karių skaičių.

REKLAMA

JAV generalinė sekretorė Hillary Clinton  ketvirtadienį pareiškė, kad visų 28 NATO narių valstybių vyriausybės įpareigotos dalyvauti tarptautinės koalicijos operacijoje Libijoje.

Po to, kai JTO Saugumo Taryba priėmė rezoliuciją dėl neskraidymo zonos virš Libijos ir karinės operacijos prieš Muammarą Gaddafį, NATO ilgai negalėjo susitarti dėl vadovavimo koalicijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visi 28 mūsų sąjungininkai prisidės prie operacijos, kad gyventojai būtų geriau apginti. Tarptautinė koalicija kontroliuoja Libijos oro erdvę ir žmonės ima tai jausti“, – pasakė H. Clinton.

Raimonda BAUBLYTĖ

Susiję straipsniai:

Vakarų koalicijos aviacija toliau bombarduoja objektus Libijoje

Ar ilgai dar kandžiosis „pasiutęs šuo“?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų