REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Parlamento (EP) Liberalų demokratų ir reformų grupės vadovams trečiadienį nusprendus priimti į šią grupę Darbo partijos atstovus, Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininkas Artūras Zuokas žada, kad jo partija EP imsis Darbo partijos auklėtojos vaidmens.

REKLAMA
REKLAMA

"Mūsų pozicija buvo aiški ir principinė - kad LiCS nepritartų Darbo partijos atstovų priėmimui į šią grupę. Liberalų demokratų ir reformų grupės vadovui Grahamui Watsonui (Grehamui Vatsonui) pareiškėme šią savo neigiamą nuostatą", - “Eltai” ketvirtadienį sakė A. Zuokas.

REKLAMA

Jo žodžiais, nusprendus vis dėlto priimti į Liberalų demokratų frakciją EP Darbo partijos atstovus, G. Watsonas jo klausęs apie tolesnius LiCS veiksmus. Pasak A. Zuoko, buvo turima galvoje galimybė, kad Lietuvos atstovai - Eugenijus Gentvilas ir Margarita Starkevičiūtė - po tokio sprendimo pasitrauks iš G. Watsono vadovaujamos frakcijos EP.

"Nusprendėme, kad durimis netrankysime, bet sieksime auklėti ir šviesti kolegas iš Lietuvos - Darbo partijos atstovus. Prisiimsime auklių vaidmenį, kad Darbo partijos atstovų nuostatos keistųsi ir labiau atitiktų Europos liberalų demokratų vertybes", - tvirtino A. Zuokas.

REKLAMA
REKLAMA

Kita buvusio vicepirmininko versija

Savo ruožtu iš LiCS vicepirmininko pareigų dėl nesutarimų su A. Zuoku neseniai pasitraukęs EP narys E. Gentvilas ketvirtadienį “Eltai” kitaip aiškino Darbo partijos priėmimo į EP liberalų demokratų frakciją aplinkybes.

Anot E. Gentvilo, po to, kai jis informavo Europos liberalus demokratus apie neigiamą LiCS požiūrį į Darbo partijos priklausymą šiai EP grupei, įvykęs pokalbis telefonu tarp šios grupės ir LiCS vadovybių atstovų, per kurį LiCS pozicija paaiškėjo esanti pasikeitusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Jei Gentvilas siūlo Darbo partijos nepriimti, o iš Lietuvos gaunamas kitoks signalas, tai galite patys daryti išvadas", - sakė buvęs LiCS pirmininko pavaduotojas.

Jo teigimu, LiCS pozicija Darbo partijos priėmimo į EP liberalų demokratų grupę atžvilgiu pasikeitusi dėl "vieno žmogaus partijos vadovybėje". Kas yra tas žmogus - A. Zuokas ar kuris nors kitas LiCS vadovybės atstovas - E. Gentvilas patikslinti atsisakė.

Aljanse atsiras nusivylę lenkų socialdemokratai

Europos liberalų demokratų grupė per šią EP kadenciją turėtų didėti, kuriantis liberalios pakraipos aljansui, prie kurio žada jungtis Prancūzų demokratijos sąjungos atstovai ir Italijos politikai iš vadinamosios "Alyvmedžio" koalicijos, kuriai vadovauja kadenciją baigiantis Europos Komisijos pirmininkas Romano Prodi (Romanas Prodis).

REKLAMA

Be to, svarstoma galimybė į aljansą priimti porą čekų atstovų ir grupę lenkų socialdemokratų, kurie tvirtina nusivylę Socialistų frakcija.

Taip trečia pagal dydį Liberalų frakcija, turinti 67 mandatus, dar labiau sustiprintų savo įtaką. Preliminariais skaičiavimais, naująjį aljansą gali sudaryti iki 100 narių.

Lietuvos europarlamentarų keliai

Didžiausiai Europarlamento grupei, kurią sudaro Europos liaudies (krikščionių demokratų) partija ir Europos demokratai, preliminariais duomenimis, priklausys 278 politikai, tarp jų - konservatoriai Vytautas Landsbergis ir Laima Andrikienė bei Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos narys Gintaras Didžiokas.

Socialdemokratai Aloyzas Sakalas ir Justas Vincas Paleckis su dar 197 politikais jungsis į Socialistų grupę.

Liberaldemokratams atstovaujantis Rolandas Pavilionis ketina dirbti Tautų Europos sąjungos grupėje, kuriai greičiausiai priklausys 27 nariai.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų