REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicinis Liberalų sąjūdis toliau ieško argumentų paneigti Valstybės saugumo departamento (VSD) rašte nurodytai informacijai, kad partija buvo kontroliuojama koncerno „MG Baltic“.

Opozicinis Liberalų sąjūdis toliau ieško argumentų paneigti Valstybės saugumo departamento (VSD) rašte nurodytai informacijai, kad partija buvo kontroliuojama koncerno „MG Baltic“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį paskelbtame pareiškime partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas primena, kad buvęs VSD vadovas Gediminas Grina dalyvavo liberalams rengiant rinkimų programą, o buvęs jo pavaduotojas kontržvalgybai Sigitas Butkus 2015 metais įstojo į partiją.

REKLAMA

„Pasak tarnybų, informacija (...) buvo nuolat renkama nuo pat Liberalų sąjūdžio įkūrimo pradžios. Jei tai tiesa, tuomet kodėl dar iki E. Masiulio suėmimo partijos rinkimų programos dalį apie krašto gynybą ir saugumą liberalams padėjo dėlioti buvęs VSD vadovas, kuris iki 2015 metų partiją neva narstė po kaulelį? Kodėl į partijos narių gretas stojo buvęs jo pavaduotojas?“ – sako E. Gentvilas.

Buvęs VSD vadovas G. Grina BNS patvirtino konsultavęs Liberalų sąjūdį dėl partijos programos, tačiau sako tame sensacijos nematantis.

REKLAMA
REKLAMA

„Konsultavome beveik visas partijas, kurios tik domėjosi nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais“, – sakė buvęs VSD vadovas.

Klausiamas, ar žinojo medžiagą apie koncerno „MG Baltic“ įtaką partijai, G. Grina atsakė: „Tiek žinojimas, tiek nežinojimas yra įslaptinti dalykai“.

S. Butkus su partija kandidatavo 2016 metų Seimo rinkimuose.

„Labai apmaudu, kad tenka kvestionuoti mūsų šalies tarnybų darbą, tačiau man kyla klausimų, kodėl buvę tų pačių tarnybų vadovai nesibaimino tapti partijos nariais, politiškai talkininkavo partijai esminiuose žingsniuose“, – situaciją komentuoja E. Gentvilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei Liberalų sąjūdis jau tuomet buvo įtariamas, o partijos vadovus sekė įvairios tarnybos, kodėl buvę VSD vadovai turėdami visą šią informaciją nesibaimino galimo šešėlio jų vardui nei kitų dabar taip eskaluojamų temų? Galbūt iš tikrųjų nebuvo surinkta jokių duomenų apie Liberalų sąjūdį“, – kelia versiją E. Gentvilas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrime dėl neteisėtos verslo įtakos politiniams procesams išslaptintoje VSD medžiagoje teigiama, kad 2006 metais įsteigtas Liberalų sąjūdis buvo koncerno „MG Baltic“ ilgalaikis politinis projektas, kontroliuojamas koncerno vadovų.

REKLAMA

Išslaptintame rašte nurodoma, kad koncernui „MG Baltic“ siekiant eliminuoti pagrindinius konkurentus statybų versle sostinėje, pasirinktas „politinis“ scenarijus įsteigti faktiškai „MG Baltic“ kontroliuojamą partiją“.

Liberalų sąjūdis įkurtas 2006 metais, kai dalis partijos narių dėl konfliktų su Artūru Zuoku buvo pašalinti arba patys paliko Liberalų ir centro sąjungą.

VSD rašte teigiama, kad politinės korupcijos byloje įtariamas buvęs liberalų vadovas Eligijus Masiulis buvo „pasirinktas“ tapti naujai steigiamos partijos vadovu, nes kitas pretendentas – P. Auštrevičius – buvo įvardytas kaip netinkamas“. Tačiau steigiant partiją 2006 metais E. Masiulis pirmininko rinkimuose nedalyvavo.

REKLAMA

Liberalų sąjūdis ketina kreiptis į teismą dėl partijos dalykinės reputacijos menkinimo ir keturių VSD rašte išdėstytų teiginių paneigimo.

Kaip praneša liberalai, bus prašoma paneigti teiginius, kad partija buvo įkurta „MG Baltic“, kad partija faktiškai kontroliuojama šio koncerno, taip pat – pilnai kontroliuojama ir kad 2006 metais partijai pirmininkas buvo parinktas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų