REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Planus reikšti nepasitikėjimą Lenkijos premjero, Pilietinės platformos (PO) Donaldo Tusko vadovaujama vyriausybe skeptiškai vertina ir daugumos šalies partijų atstovai ir prezidentūra, - praneša šios šalies žiniasklaida.

REKLAMA
REKLAMA

Partijos Teisė ir teisingumas (PiS) lyderio, buvusio šalies premjero Jaroslawo Kaczynskio agresyvūs planai beveik visiems kelia abejonių. Savo partijos sumanymą gina PiS frakcijos lyderis Mariuszas Błaszczakas. Politikas argumentuoja, esą pareikšti nepasitikėjimą ir keisti vyriausybės vadovą reikalauja visuomenės nuotaikos ir ūkio situacija.

REKLAMA

Valdančiosios PO frakcijos vadovas Rafałas Grupińskis sumanymą nuversti D. Tuską ir pakeisti jį profesoriumi Piotru Glinskiu, kaip „techniniu premjeru“, vadina groteskišku. Lenkijos valstiečių partijai (PSL) atstovaujantis Europos parlamentaras Jarosławas Kalinowskis iš PiS siūlymo irgi nepaliko akmens ant akmens. „Tai politinis teatras. Žinoma, apie svarbius reikalus reikia kalbėtis, tačiau tai tėra tik spektaklis, pritaikytas asmeninėms J. Kaczynskio reikmėms ir nėra prasmės jo aptarinėti“, - cituoja politiką „Gazeta Wyborcza“.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos solidarumo lyderis Zbigniewas Ziobro pabrėžė, kad PiS nesikreipė į jo partiją dėl derybų, aptariant nepasitikėjimo vyriausybe klausimą. Jis tiesa, aptakiai pasakė, kad pasisakys už demokratines procedūras bei neatmetė galimybių susitikti su kandidatu į „techninius premjerus“ P. Glinskiu Demokratinei kairiųjų sąjungai (SLD) atstovaujantis Europos parlamentaras Wojciechas Olejniczaks patikino, kad jo partija J. Kaczynskio iniciatyvos tikrai nepalaikys.

Andrzejus Rozenekas iš libertarinio Palikoto Judėjimo (Ruch Palikota – Januszo Palikoto – judėjimo vadovo vardu pavadinta organizacija) taip pat sukritikavo PiS iniciatyvą, nors ir pabrėžė labai vertinąs P. Glinskio asmenybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidento Bronislawo Kamarowskio kanceliarijos atstovas Henrykas Wujcas pabrėžia, kad nepasitikėjimo pareiškimas mažai tikėtinas ir sumanytas nelaiku. „Koalicijos kritika labai gerai pasitarnauja demokratijai, tačiau pasiūlymai turi turėti kažkokią prasmę. PiS, nelaimei, šią iniciatyvą reiškia vieni“, - cituoja jį dziennik.pl.

Pagal šalies konstituciją, norint pareikšti nepasitikėjimą vyriausybe PiS reiktų surinkti Seime 231 balsą. Pati J. Kaczynskio partija disponuoja tik 157.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų