REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis (Kvasnievskis), kiti šios šalies politikai, dvasininkai sveikina Lietuvą referendume pritarus šalies stojimui į Europos Sąjungą (ES).

REKLAMA
REKLAMA

Dienraščiui "Gazeta Wyborzca" prezidentas A. Kwasniewskis sakė, jog "labai svarbu, kad dar vienas Lenkijos kaimynas nusprendė stoti į ES". Kartu prezidentas pabrėžė, kad "per mėnesį laiko, kuris liko iki referendumo Lenkijoje, būtina išanalizuoti Lietuvoje padarytas klaidas".

REKLAMA

Krokuvos popiežiaus teologijos akademijos rektorius vyskupas Tadeuszas (Tadeušas) Pieronekas teigė, kad "protingi lietuviai sugeba pasirūpinti savo atgauta nepriklausomybe bei šalies plėtra ir padaryti išvadas iš istorijos, kuri retai Lietuvos atžvilgiu buvo teisinga".

Pasak vyskupo, "referendumas Lietuvoje - tai labai gera pamoka Lenkijai". Jis ypač gyrė Lietuvos dvasininkus, kurie ne tik vienareikšmiai paragino tikinčiuosius paremti narystę ES, bet ir patys aktyviai dalyvavo referendume.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos parlamento Europos reikalų komisijos pirmininkas Jozefas (Juzefas) Oleksis pažymėjo, kad "lietuvių sprendimas gali būti pavyzdžiu, kai strateginiais ir istoriniais klausimais žmonės užmiršta nesutarimus ir konfliktus".

Dienraščio "Gazeta Wyborcza" komentare, pavadintame "Sakome Lietuva, galvojame apie Lenkiją", rašoma, jog "su ES susijusios viltys ir pavojai Lenkijoje panašūs kaip Lietuvoje, todėl po kaimynų referendumo galime padaryti keletą išvadų: svarbiausiu referendumo šūkiu turi tapti posakis "ateik ir balsuok", be to, reikia daugiau pasitikėti jaunimu, balsuojantiems sudaryti kuo geriausias sąlygas bei informuoti apie referendumo eigą".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Lietuva, tu man brangesnė už sveikatą" - turime šiandien kartoti garsiuosius Adomo Mickevičiaus žodžius su viltimi, kad ir Lenkijoje referendumą laimėsime", - rašo "Gazeta Wyborcza".

Kitas įtakingas dienraštis "Rzeczospolita" primena, kad "per pastarąjį dešimtmetį lenkai mėgo sekti lietuviais - jeigu Lietuvoje laimi pokomunistai, tai po kiek laiko - tas pat atsitinka ir Lenkijoje, jeigu Lietuvoje dešinieji - dešinieji ateina į valdžią ir Lenkijoje".

"Pranešimai iš Vilniaus pataisė nuotaikas Varšuvoje ir dabar mums belieka dar kartą prieš referendumą Lenkijoje kviesti lenkus pasekti Lietuvos pavyzdžiu" - rašo "Rzeczpospolita".

REKLAMA

Žinomas lenkų istorikas profesorius Andrzejus Ajnenkielis (Andžejus Ainenkelis) BNS sakė, kad "referendumo Lietuvoje rezultatai rodo, kad lietuviai nepamiršo sovietų okupacijos ir suprato, kad likdami už ES ribų, atsidurs niekieno zonoje, o laikui bėgant pateks į Rytų įtaką".

Pasak profesoriaus, šito neturėtų pamiršti ir lenkai.

Šeštadienį ir sekmadienį vykusiame referendume už Lietuvos narystę ES balsavo apie 90 proc. referendume dalyvavusių rinkėjų.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų