Tai buvo daroma ne sveikatos sumetimais, o siekiant patikrinti, ar Katalikų bažnyčios vadovas yra vyras. Vizualinis patikrinimas užtikrindavo, kad persirengusios moterys negalėtų patekti į Vatikaną ir užgrobti valdžią.
Kaltę dėl šio ritualo galima suversti popiežei Joanai, kuri, kaip manoma, buvo persirengusi vyru.
Popiežiaus pareigas ji ėjo dvejus metus nuo 855 iki 857 m. ir nekėlė jokių įtarimų dėl savo tikrosios lyties, kol per procesiją iš Šventojo Petro bazilikos į Šventąjį Joną Laterane patyrė ankstyvą gimdymą ir susilaukė kūdikio.
Daugelio pasakotojų teigimu, buvo šokas, kai paaiškėjo, kad popiežius yra moteris. Tuo metu tai reiškė, jog būsimieji popiežiai turėjo spręsti šią problemą ir užkirsti kelią jos pasikartojimui.
Turėjo įrodyti savo „vyriškumą“
Tai esą lėmė, kad vėlesni popiežiai turėjo atlikti ritualą, įrodantį jų vyriškumą, tiesiogine to žodžio prasme apžiūrint jų lytinius organus.
„Messy Nessy Chic“ rašoma, kad būsimieji popiežiai sėdėdavo ant sedia stercoraria, kėdės su skyle viduryje, panašios į klozetą, o kardinolas turėdavo ištiesti ranką ir nustatyti, ar naujasis popiežius turi sėklides.
De ahí, que se crea una silla con agujero (la sedia stercoraria), por la que debe pasar todo Papa nombrado para verificar sus partes pic.twitter.com/zmJTHcZA4P
— Janoski (@janoski) July 30, 2024
Sėkmės atveju kardinolas pareikšdavo: „Duas habet et bene pendentes“ („Jis jas turi ir jos gražiai kabo“).
Sedia stercoraria šiandien galima rasti Vatikano muziejuje ir Luvre.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!